جوان رشید و خوش قد و قامت اهل کردکوی که یک روزی زمین زیر پایش می لرزید و تار و پود متجاوزین مرزهای وطن با صدای پوتین هایش از هم گسسته می شد؛ امروز حتی توانایی رسیدگی به امور شخصی خود را هم ندارد.

زینب نه تنها یک فیلسوف زیبایی شناس است بلکه خود یک هنر مند است .آن هم هنرمندی که هنری شهودی دارد و در سخت ترین شرایط ، روح بلندش چنان متصل به عالم معناست که می تواند بافصاحت و بلاغت رنج ها و دردهایش را بگوید و از حقیقت دفاع کند.

استراتژی “ترامپ هراسی” بازتولید دکترین پلیس خوب_پلیس بد است و شاهد آن هستیم که به موازات تهدیدهای ترامپ، اروپا از در تطمیع وارد شده است.

یک بازی سیاسی علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی آغاز شده است و در این بازی نقطه مقابل ایران، اروپا و امریکا با نقش‌های متفاوت ایستاده‌اند.

غرب و به خصوص شیطان بزرگ امریکا در قبال ایران از استراتژی کوسه در برابر اختاپوس استفاده می کند، اول تظاهر به دوستی (مذاکره) بعد تحمیل اراده خود(برجام) سپس تضعیف سیستم نظامی و امنیتی و اقتصادی و بعد حمله می کند.

دوستان انقلاب و آزادیخواهان جهان سپاه را دوست دارند وآن را مایه عزت وافتخارایران واسلام می دانند و بیگانگان ومتجاوزان ومستکبران عالم سپاه را خارچشم و دشمن اصلی و نابودکننده نقشه های شیطانی شان می دانند.

سال هاست که استقلال برق منطقه ای گلستان از مانزدران مغفول مانده و این استان همچنان از داتشن شرکت برق منطقه ای محروم است.

در میان دستگاه هایی که بر طبق جامعه هدف خود از سنین پایین جامعه همچون : کودکان ، نوجوانان و جوانان هستند نیاز بیشتری به این جوانگرایی و استفاده از جوانان لایق در مدیریت ها نیاز و احساس می گردد .

اگر قرار است تحریم برداشته نشود و حتی تشدید شود، خلاف آن دلایلی است که باعث شده است ایران در مسیر مذاکرات به برجام رسیده و بر مبنای آن متعهد شود.

اتهامات حیرت انگیز آقای دکتر روحانی نسبت به دولت های گذشته، در مقام یک شخصیت روحانی در رأس نظام اجرایی کشور، دور از انتظار وخلاف اخلاق سیاسی است .

حضرت زینب(س) تنها یک زن درد کشیده و داغ دیده و حتی فقط به عنوان یک مبلغ عاشورایی نیست بلکه می توان از ایشان به عنوان یک فیلسوف بزرگ هنر و زیبایی یاد کنیم ! زیرا او در برابر تمام نظریاتی که در حوزۀ هنر و زیبایی از سقراط تا به امروز – حتی !! – بیان شده است ، حرف تازه و نگاه ویژه و درک جدیدی از هنر و زیبایی ارائه داده که از دید فیلسوفان هنر و زیبایی و از منظر هنرمندان پنهان مانده است !

رئیس‌جمهور در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه تهران، با اشاره به آیه‌ای از قرآن، سعی بر توجیه اعتماد مجدد به امریکا داشت. آیه 56 سوره انفال دستاویز توجیهی شد که خبر نگران‌کننده‌ای را در پس خود پنهان کرده است.

به بهانه هفته ملی کودک که از 15 الی 21 مهرماه و روز جهانی کودک 16 مهر ماه مطلبی با موضوع فوق جهت آشنایی مخاطبین با کنواسیون حقوق کودک در جهان و ایران می پردازیم .

آقازاده ها یا همان حاملان ژن های برتر ، افرادی هستند که اگر در یک نظام اداری سالم و مبتنی بر اصول برابری و مساوات و نیز شایسته سالاری اداری قرار گیرند، امکان پیشرفت همچون طی مدارج عالی علمی ، استخدام در مشاغل حساس و ارتقای سریع شغلی بالاخص دستیابی به کرسی های مدیریتی و یا بهره مندی از رانت های مختلف اقتصادی را ندارند .

برای مشکلات بوجود آمده در جامعه ی کنونی ما و خطراتی که پیش روی خانواده و فرزندانمان است، هیچ کسی حق ندارد گناه و کوتاهی در انجام وظایف خود را به گردن دیگری بگذارد.

جلین نیز کشتی به عنوان یک سنت تاریخی قوی بودونسل به نسل خانوادگی منتقل میشد.کسانی چون عباس سلطان ابادی،وبعداداوودجلینی وصفرتازیکی ازخانواده ومحیط اجتماعی این ارزش تاریخی رایادگرفته وازان حراست کردند.

تمام کسانی که کمی سن و سالشان از میانسالی عبور کرده است و قدری با اوضاع روز سیاست ایران آشنایی دارند، به خوبی صحبت های طرح شده در دوران اصلاحات و حمله روشنفکران به امام حسین(ع) را به یاد دارند؛ اما چرایی این برنتافتن گسترش نام حسین(ع) در جامعه از جانب این قشر چیست؟

سن بلوغ جنسی و در نتیجه برقراری رابطه جنسی تا به سنین مدرسه کشیده شده است به این دلیل که هیچ ساختاری برای تربیت مربیان و معلمان وجود ندارد که خروجی آن یک مربی باشد که علاوه بر آموزش توانایی مربی‌گری داشته باشد. نکته بعدی اولویت آموزش در مدارس است.

حسین(ع) هم پاسدار دین برتر جهان است، امام است و ولی، نواده پیامبر اکرم(ص) است و فرزند علی مرتضی(ع) و هم آزادگی در وجود او سرشار است، پس چرا قومی از لشکریان یزید کمر به قتل او می‌بندند و آن واقعه را می‌سازند؟

رییس مجلس و صدا و سیما باید هرچه زودتر برای جلب اعتماد مردم و رهبری از اقدام اخیر خود مبنی بر دیدار با رئیس جمهور دولت اصلاحات، حالا چه سهوی بوده یا چه عمدی، برائت بجویند.