از بندر ترکمن فقط نامی به جا مانده و بس. بندری که سال‌ها پیش تجاری بود و برای خودش بروبیایی داشت. کشتی‌ها و لنج‌های مسافربری هر روز در این بندر پهلو می‌گرفتند و کسب و کار مردم به راه بود. اما با خشک شدن خلیج گرگان و عقب رفت آب دریای خزر در سال‌های اخیر، در بندر برای همیشه تخته می‌شود بدون این‌که کسی بپرسد چرا؟ و چه بلایی سر افرادی که آنجا کسب و کاری داشتند آمد؟

از بارزترین ویژگی‌های سپاه پاسداران بصیرت، ولایتمداری، ایثار، از خودگذشتگی، شجاعت، حمایت و مرد میدان عمل بودن است که توانسته از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چهره‌ای موفق به نمایش بگذارد و خاری در چشم دشمنان اسلام باشد.

باور ملی و حمایت عملی مسئولین قوای سه گانه از سرمایه انسانی در داخل کشور و تغییر نگاه از دروازه های ورودی گمرک به دستان توانمند جوان ایرانی، می تواند مسیر دشوار رشد اقتصادی را هموار سازد.

یکایک آنان که در معرکه عشق به مصاف خصم می‌روند و شجاعانه جان در طبق اخلاص می‌نهند، از اهالی کوی ایثارند و به فرموده خدای، باری تعالی از بر زمین‌نشستگان و جاماندگان از قافله عشق، برتر و والاترند.

فعال فرهنگی دانشجویی استان نوشت: متاسفانه در کشور مکرر شاهد این امر هستیم که بعضا از سوی برخی مردم و مسئولین حرف هایی در خصوص برخی نهاد های انقلابی زده می شود که چنین صحبت هایی زیبنده یک ایرانی نیست.

آنچه که امروز باعث شده سپاه پاسداران در ماموریت های خودش مثل گذشته انقلابی باقی بماند و در برابر دشمنی های خارجی و زخم زبان های داخلی لحظه ای تردید نداشته باشد. حمایت های قاطع ملت ایران است که هیچ وقت رشادت های فرزندان خودشان را در اوایل جنگ تحمیلی فراموش نکرده اند.

یکی از فعالین دانشجویی با تبریک تقارن روز پاسدار و ارتش نوشت: از نکات قابل توجه امسال همزمانی تقریبی روز ارتش و روز پاسدار است؛ دو نهاد انقلابی که از همان ابتدای انقلاب دوشادوش همدیگر در دفاع از کیان ایران زمین تلاش می کنند و ..

به زعم شهید آوینی با انقلاب اسلامی شروع وباجنگ تحمیلی هشت ساله ادامه و به شکفتن تاریخ حقیقی وجود که همان ظهور انقلاب جهانی حضرت بقیة الاعظم هست منتهی می شود.

مي گويند كه در قدیم، عثماني ها يك نوع توپ جنگي به نام «قمپز» داشتند كه در جنگ ها از آن استفاده مي كردند اما اين توپ، قدرت تخريبي چنداني نداشت و تنها بخاطر صداي مهيبش، ترس و رعب در دل دشمن مي انداخت! بعدها، سربازان ايراني هر وقت كه اين صدا را مي شنيدند به همديگر مي گفتند« نترسيد، دارند قمپز در مي كنند».

دیده میشود در اول برنامه های فرهنگی وغیره در سطح کشور، شهر، روستا یا در تظاهرات مرسوم شده پرچم کشورامریکا واسرائیل نصب شده و مردم عزیز کشور لگدمال میکنند سوال چرا مردم این عمل رو انجام میدهند کمی شرح دهید؟

اگر روزی جنگل نشینان نسبت به حفظ این سرمایه ارزشمند بی تفاوت و یا بعضا عصبانی شوند یقینا ازتوان منابع طبیعی و ... برای حفظ جنگل خارج می باشد.

تخصیص 110 درصدی هر ساله اعتبارات مصوب در آموزش و پرورش، قصه امروز و دیروز نیست و برخلاف تحلیل‌های خام از پشت عینک سیاست، مولود این دولت یا خواسته آن دولت نیست بلکه نقیصه‌ای مزمن است که عوامل بسیاری آن را به وجود آورده‌اند.

همزمان با ایام البیض رجبیون سه روز در مساجد معتکف خواهند شد و به عبادت مشغول می شوند.

امروز درجامعه بشری بجای الگوی پیامبراکرم (ص)، الگوی مردمی گرفتند یعنی زندگانی شان را براساس نگاه ها و سخنان مردم میسازند و به آن عشق میورزند نمیدانند که با این الگو پذیری این چنین در اعمال کارهای زشت و قبیح و مورد سرزش فرو رفته اند.

امسال رهبرمعظم انقلاب به نکته کلیدی وبسیارمهم واثرگذار اشاره فرمودند؛" حمایت از کالای ایرانی"ملزومات اجرای این فرمان سه چیز است.

آرزویم این بود که دستشان را به طرفم بگیرند و به من بگویند خوش آمدی و من هم دستم را به آنان بسپارم و همراهم شوند و از تمام هیاهوها و بی راهه ها در امان بمانم ولی حیف و هزاران افسوس رویاهایم چون آرزویی دست نیافتنی امسال هم در دلم ماند...

استعفای محمد علی نجفی از مدیریت شهر تهران آن هم پس از هفت ماه عملکرد ضعیف و بدون برنامه را می توان به عنوان نشانه ای دیگر از ناکارآمدی اصلاح طلبان در تحقق وعده های خود به افکار عمومی تحلیل کرد.

غم زلزله ،تخریب سیلاب ها، حادثه معدن و دیگر غم های امسال ،ازجنس نمی خواستیم بود اما چهارشنبه آخر سال که می شود خودمان به استقبال می رویم و می گویم؛ غم کجایی ؟ اشک بیا ! سلام افسوس ! گاهی وسط شهر دود و آتشی به راه می افتد که انگارمیدان جنگ است.

ترقه بازی های چهارشنبه آخر سال آلودگی های صوتی را افزوده و تنش های جسمی و روحی زندگی امروزی را بیشتر می کند.

درآستانه چهار شنبه سوری، فراخوان و کمپین هایی در جهت اغوا نوجوانان و جوانان در برخی شهرستان های شرق استان راه اندازی شده که قصد دارند از عدم آگاهی، حس کنجکاوی و احساسات نوجوانان سواستفاده کنند وآنها را به خیابان ها و فعالیت های خطرناک بکشانند و با امنیتی کردن فضای شهرستان و استان شیرینی در کنار خانواده بودن را درکام مردم تلخ کنند.