یادداشت؛

سخنرانی طنز

1398-08-20 13:10
81
0
66237

کمتر دیده شده یک طنز در قالب سخنرانی ارائه شود اما سخنرانی رئیس جمهور محترم در یزد از جمله همین سخنرانی های طنزآمیز بود

سعی داریم اینبار صدای مردم را بلندتر فریاد بزنیم شاید که گوش شنوایی پیدا شود.

پیش از تعیین "راهبرد تغییر از طریق صندوق آرا "از سوی سرویس اطلاعاتی فرانسه و آمریکا در سال ۸۹ و اجرایی کردن آن از سال ۹۰؛ انگلیس و بخش فارسی رسانه ای دولتی آن که چند ماه قبل از فتنه ۸۸تاسیس شده بود فعالیت های نرم انتخابات محور خود را بطور ویژه ای آغاز کرده بود.

گمانه زنی ها و شنیده ها حاکی از آنست که برخی از اعضای شورای شهر سرخنکلا بدنبال شهردار غیر بومی هستند.

به قلم : حسین پایین محلی

ما و ادبیات دفاع مقدس با نگاهی به کتاب" بچه های حاج قاسم"

1398-08-19 12:29
47
0
66215

نویسنده و پژوهشگر گلستانی با مطالعه کتاب بچه های حاج قاسم در مطلبی نوشت : همه ما بچه های حاج قاسمیم .

اخلاق در اغماء؛

باید بر علیه نظام پزشکی شورید؟

1398-08-18 16:01
276
1
66213

اگر انسانیت و شرف پزشکی را کنار بگذاریم؛ پزشکی که کارانه چند ده میلیونی و یا شاید هم چند صد میلیونی دریافت می کند و حاضر به نصب دستگاه کارتخوان در مطب خود هم نیست حداقلی ترین کاری که باید انجام دهد رفتار شایسته در قبال این همه پول است. که متاسفانه گوهری کم یاب در میان جامعه پزشکی ما شده است.

قطعا تحلیل های مدعیان کارشناسان سیاسی و اجتماعی را از انتخابات شنیدید که چه کسانی در انتخابات پیشتاز هستند ولی نباید فراموش کرد که آرای مردم در انتخابات تعیین کننده است.

بهره گیری از سامانه سرا بیش از آنکه یک موضوع فنی و درون جریانی باشد یک موضوع کاملا سیاسی برای تحت الشعاع قرار دادن بررسی صلاحیت های قانونی است که می تواند فتنه ای را پیش از اعلام صلاحیت ها رقم بزند .

از آفات ورود بدون توانمندی به عرصه سیاست، گرفتار شدن به بیماری لاعلاج "حِماقت سیاسی" است. سَندرومی خاص که در آت، بیمار، زود باوَر، ساده اَندیش، سطحی نِگر، آماده فَریب خوردن و در نهایت به بازیچه دَست (دوست و دشمن) تبدیل می‌شود.

حسن بیارجمندی فارغ التحصیل دانشگاه وزارت خارجه روسیه در نامه ای به وزیر اطلاعات از فتنه احتمالی پیش روی کشور موسوم به جنبش فرانو اجتماعی زنان سکولار خبر داد.

ناقوس نابودی اسرائیل و آمریکا به صدا درآمده و این نشان می دهد که انقلاب اسلامی «بن بست» ۴۰ ساله ای برای استکبار رقم زده است.

جمع بندی نشست مشترک نمایندگان ولی فقیه استانها در تهران و انتصابات بعدی نمایندگان ولی فقیه در استان ها و همچنین بیانات تکمیلی رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اصل جوانگرایی بالاخص در این حوزه ، بخوبی نشان می دهد که برخلاف تصورات مرسوم از جوان و جوانگرایی ، مراد اصلی روحیه جوانگرایی است

بنابراین فردی که به عنوان ناظر در پروژه های عمرانی تعیین می شود بایستی از منظر مسائل اخلاق حرفه ای احراز صلاحیت شده باشد تا از این طریق هزینه های تمام شده و کیفیت پروژه های عمرانی بهینه گردد.

ابراهیم رئیسی و حسن روحانی تنها دو فرد و یا رئیس دو قوه نیستند؛ بلکه دو تفکر و نماینده دو جریان فکری هستند. از ابتدای استقرار نظام جمهوری اسلامی ما شاهد ظهور و بروز چنین تفکراتی و پرچمداری دو جریان فکری بوده ایم و بعد از این نیز همین خواهد بود.

براساس نتایج مطالعات و بررسی های بعمل آمده تاکیدا براساس اسناد بالادستی چشم انداز و برنامه ای استان و بالاخص اقتضای بازآفرینی استان در گام دوم انقلاب اسلامی، کمیسیون های تخصصی واجد اولویت می بایست مورد هدفگذاری و برنامه ریزی دلسوزان پیشرفت استان در ۴سال آینده قرار بگیرد.

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.