این روزها خبرهایی که از دانشگاه علوم پزشکی به گوش می رسد حاکی از این است بین آنچه وزیر بهداشت به رییس علوم پزشکی دستور داده با آنچه در عمل اتفاق می افتد تفاوت شایانی وجود دارد و این یعنی اولین تعارض و مخالفت با شعار اصلی دولت اعتدال.

در خلال جنگ جهانی اول، فلسطین که جزئی از امپراطوری عثمانی بود به تصرف قوای متّفقین درآمد و در سال ۱۹۲۰ میلادی با حکم جامعه ملل، قیمومت این سرزمین به بریتانیا سپرده شد.

جای تعارف نیست که جامعه هدف نمازی‌ها و زاغری، هرگز مردم عادی کف خیابان نبود و آنها دنبال یارگیری از مسئولین بوده‌اند و در این مسیر، موفقیت‌های بسیاری هم کسب کردند.

حضور کسی که از فعالان فتنه88 بوده و حضور میدانی در حادثه کوی دانشگاه سال 78 داشته در دانشگاهی مانند دانشگاه گلستان غیر قابل هضم است.

با اوج گیری اعتراضات عمومی در اقصی نقاط شرق و غرب و آغاز موج جدید انتفاضه مردم فلسطین و همچنین همگرایی تمامی جریانات و گروه های فلسطین و حتی گرایشات غربی در مواجهه با این تصمیم خطرناک، ترامپ دچار سرگیجه و چرخش زبونانه شد و حسب اطلاع واصله دستور تعلیق شش ماهه آن را صادر کرد!

کارشناس مسئل اموزشی و فرهنگی استان گلستان گفت :آموزش معلمان به عنوان نخبگان جامعه و آموزش دانش آموزان به عنوان کانون انرژی و موثر در خانواده یک ضرورت است.

براساس اعلام ستاد مراسم دانشگاه فرهنگیان استان قرار است؛ حسین رفعتی فرماندار سابق گرگان و از فعالان فتنه 88 که به دلایل امنیتی نیز در انتخابات شورای شهر گرگان رد صلاحیت شده بود در پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان گلستان به مناسبت روز دانشجو سخنرانی کند .

تاجزاده(معاون سیاسی دولت اصلاحات و فعالین فتنه۸۸)، گفته عمق استراتژیک ایران فقط کشوری است که حرم اهلبیت در آنست! بعد نتیجه گیری کرده که چون داعش اونجا نیست نباید با یمن کاری داشته باشیم، بزاریم سعودی ها مردم یمن رو همچنان قتل عام کنن! اظهارات عجیب او راجع به عمق استراتژیک جمهوری اسلامی یحتمل ناشی از این است که معنای عمق و ارتفاع و پرسپکتیو را نمی‌فهمد.

شبیر دائمی نوشت : دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی باید از معرفت دینی عمیق برخوردار باشد ، مطالعه، تفکر و تعقل داشته باشد و همچنین خدا باور باشد، خدا باوری به این معناست که با تمام وجود حس کند.

ورزش و فعالیت های بدنی باعث تغییراتی در مغز می شود که این تغییرات از طریق مصرف دارو نیز ایجاد می شود .مشابه ورزش و فعالیت بدنی ، داروها برای درمان افسردگی روی ظرفیت مغز برای جذب سروتونین عمل می کنند ، همچنین آنها فعالیت اپی نفرین را تقویت می کنند و با آزاد سازی عوامل مختلف باعث رشد عصب می شوند .

مدتی است که طرح چابک سازی ادارات و کوچک کردن دولت در دستور کار مسئولین قرار گرفته است و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در ادارات شده است.

اين روزها با فرار يکي از متهمان پرونده صندوق ذخيره فرهنگيان، وضعيت نابسامان و آشفته اين بنگاه اقتصادي وابسته به آموزگاران يکبار ديگر در راس بحث‌هاي رسانه‌هاي مکتوب و خصوصاً رسانه‌هاي مجازي قرار گرفته است اما گويا عزمي جدي براي برخورد با متخلفان صندوق ذخيره فرهنگيان وجود ندارد!

به نظرم جناب مهندس تربتی نژاد گرامی قربانی معادلات دیگری شد که حتی در مخیله ایشان هم قابل تصور نبود.

در مسئله «سپنتا نیکنام» لزوم ورود علماء بزرگ و با بصیرت به صحنه و اظهار نظرهای انقلابی و متعهّد همانند گذشته کماکان احساس می شود، زیرا جدال احسنی که علماء در مسائل اینچنینی خواهند داشت، نهایتاً فضایی ایجاد خواهد کرد که سره از ناسره تشخیص داده شود.

شیشه یکی از مواد محرکی است که خانواده ها باید در خصوص آن بیشتر بدانند تا با آگاه شده از مضرات آن بتوانند در مسیر کاهش اعتیاد گام بردارند .

هر چند جان باختن و زخمی شدن عده کثیری از هموطنان ما در حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه و بی خانمان شدن ‏بازماندگان این حادثه بسیار دردناک و زجر دهنده است و هیچ سنخیتی با طنز و سوژه های مرتبط با طنز ندارد ولی وظیفه ‏انسانی ما حکم می کند در این مورد چند خطی به رشته تحریر دربیاوریم.‏

در آستانه شکست کامل داعش و به گل نشستن کشتی سیاست های آمریکا،اسرائیل و عربستان سعودی در منطقه جنوب غرب آسیا، صدای مشکوک و مشترکی از سوی دولت هایی اروپایی و امریکا و نوچه های مزدور داخلیشان در ایران از لزوم مذاکره در مورد صنایع دفاعی به میان آمده است.

پنجم آذر نماد آزادیخواهی، دین باوری و ظلم ستیزی مردم منطقه شرق استان مازندران سابق و استان گلستان فعلی است.

خشونت خانگی آسیب اجتماعی که اغلب بصورت پنهان ودرمواردی بصورت آشکارا در خانواده اتفاق می افتد که در درازمدت اثرات جبران ناپذیری بر سلامت خانواده می گذارد، که علاوه بر عوارض جسمانی،آثار روانی برای قربانیان خشونت وسایر اعضای خانواده ایجاد می نماید.

نیاز است در جامعه «وقف در گردش کتاب» که به تحقیق می‎تواند در افزایش سرانه مطالعه موثر واقع شود بهره گرفت بدین صورت که کتاب‎های ممهور به مهر وقف در گردش در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد و این افراد بعد از استفاده به صورت گردشی به افراد دیگر واجد شرایط این کتاب‎ها را بسپارند و در این فرایند ثوابی از آن به جهت شادی روح درگذشتگان واصل خواهد شد.

پربحث ترین ها