پرستاری، حرفه‌ای پویا و حمایت‌گر است که از قوانین اخلاقی خاصی پیروی می‌کند و ریشه آن مراقبت از بیمار یعنی مفهومی که در چهار زمینه فعالیت آن(کار عملی؛ آموزش؛ مدیریت و تحقیق) نهفته می‌باشد.

استانی شدن انتخاب نمایندگان مجلس در شرایط فعالیت احزاب سیاسی و انتخاب حزبی مانند برخی از کشورهای غربی مناسب است نه در کشوری که فارغ از احزاب بلکه اقوام مختلف با تنوع اعتقادی در حال زندگی آرام و مسالمت‌آمیز هستند.

عطر بصیرت به حس بویایی مربوط نمیشود؛ تنها عطری است که میتوان با چشم و عقل نیز حس کرد.

همچنین بر اساس اصل سوم، دولت برای رسیدن به این اهداف باید وظایفی را عهده دار شود که از جمله آنها رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای هم؛ پیگیری اقتصاد صحیح و عادلانه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت است.

معمولا ۲ سال پیش از هر انتخابات مهم در ایران، موجی از فشارهای اقتصادی آغاز می شود تا نتیجه اش، تصمیم اشتباه مردم در اعتماد به سازشکاران باشد.

در چهل سالگی انقلاب که سن پختگی است باید به دنبال تحقق همه جانبۀ "لاشرقیه و لا غربیه"باشیم اما هنوز کنعان هایی(پسر نوح) در نسخه های غربی در حال غرق شدن هستند و ما قصد داریم کمی کشتی انقلاب را به آنها نزدیک کنیم شاید به خودشان بیایند.

برخي تلاش دارند ـ عمداً يا سهواً ـ اعتراضات صنفي را حركتي يك بْعدي ديده و تنها از منظر اقتصادي صرف به آن ورود كنند. كمتر كسي است كه به پشت پرده اين ماجراها نظربیفكند.

 حتی اگر گمان کنیم صحت  مطالب مذکور در یک خبر درست نبوده باید تمرین دیگردوستی کنیم وحرمت اصحاب رسانه رادر پای فضاسازی های ایجاد شده ذبح نکنیم.

آقای دکتر هرسال با پوشاک های گرم که برایمان میفرستید زمستانمان بهار می شود ... هر چند گفته بودید که نگویند ولی ما خبر داشتیم ...آقای دکتر امروز همه جا ذکر خیر شماست ... همه می دانیم با همه ی مشغله کاری چقد خوب هوای پدر و مادرتون را دارین ...

افزايش 20 درصدي حقوق کارکنان دولت در حالي از سوي محمد‌باقر نوبخت مطرح مي‌شود که براساس قانون برنامه ششم توسعه کل کشور، دولت مکلف به افزايش حقوق و دستمزد متناسب با نرخ تورم مي‌باشد. حال در اين شرايط پيچيده اقتصادي و با توجه به گزارش مرکز آمار ايران که نرخ تورم در آبان‌ماه سال جاري را حدود ۳۵ درصد اعلام کرده است، مشخص نيست دولت‌مردان بر چه اساس و معياري تصميم به افزايش 20 درصدي حقوق کارمندان گرفته‌اند.

حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت: اظهارات رئیس‌جمهور محترم در سفر اخیرشان به استان سمنان در برخی موارد با واقعیات‌ موجود فاصله بسیاری داشت و در آن از مشکلاتی که توده‌های مردم، این روزها با آن رو به رو هستند خبر چندانی نبود.

یکی از اصحاب رسانه شهرستان علی آباد کتول با اشاره به لزوم بازنگری در انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نوشت: یاد باد آن روزگاران که خدمت به محرومین افتخار بود.

صادرات نفت دشمن انجام می شد اما چوب لای چرخ صادرات نفت ایران گذاشته می شد از این رو عملیات مروارید در ۶ آذر ۵۹ علیه بزرگترین پایانه نفتی دشمن طراحی شد. سکوی البکر و الامیه نبض اقتصاد بعثی ها بود.

حمله سنگین به جبهه شرقی و شمال شرقی شهر حدیده یمن به ویژه شدت درگیری‌ها در شهرک الصالح واقع در حومه این شهر نشان می‌دهد اوضاع آرام روزهای قبل با هدف تجهیز قوای جدید صورت گرفته است.

در حاليكه دولت آقاي روحاني تمامي اميدهاي خود را وقف اروپا كرده، به نظر مي رسد كه اروپا روز به روز در حال فاصله گرفتن از جمهوري اسلامي و انتظارات دولت روحاني در حوزه برجام است.

قبل انقلاب ساواک برای دستگیری برخی انقلابیون از روش‌های علوم غریبه استفاده می‌کرد. داستان شهادت شهید اندرزگو مصداق بارز این مدعاست. همچنین غرب امروز از تمامیت آنچه در نابودی و یا حداقل کنترل رفتار جمهوری اسلامی لازم بوده بهره برده که در سطور بعد به آن اشاره خواهد شد.

 دکتر نور بخش انسانی دلسوز وخیر بود با این ماجرای تلخ انتظار می رود این بار نام او سبب خیر شود و مدیران را وادارد به کار جهادی و ساختن دور برگردان های استاندارد در جاده های گلستان .

مهم‌ترين دستاورد اعتراض صنفي و مدني معلمان مي‌توانست ريشه‌يابي مشکلات و نابرابري‌هاي اجتماعي و اقتصادي حوزه آموزش‌و‌پرورش باشد اما متاسفانه بي‌اعتنايي دولت و مجلس به انتظارات و توقعات معلمان باعث شد تا آنان از رسيدگي به مشکلاتشان مأيوس شده و در اين شرايط براي بيان مطالباتشان چاره اي جزء تحصن و اعتصاب دوباره نداشته باشند.

آمریکا و هم‌پیمانانش هرکاری از دستشان برمی‌آمده انجام داده‌اند اما ایران اسلامی استوار و پایدار ماند. امام راحل می‌فرمود«از هیچ قدرتی نترسید از روزی بترسید که مسیرتان عوض شود».

روزگار غريبي است، اين روزها مي بينيم كه برخي كه خود را ايراني دوآتشه، ايراني اصيل يا حتي فراتر از وطن دوستي، خود را وطن پرست مي نامند حساسيت عجيبي در بلعيدن تناقضات نامتناجس دارند. به عنوان مثال، سنگ ”كوروش كبير“ و ايرانيت را به سينه مي زنند اما در بازار، به دنبال خريد اجناس با برند خارجي هستند.