بعد از سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به گلستان ، شرکت فواکه فشار و رایزنی های گسترده ای برای تصاحب 75 هکتار از اراضی ارزشمند تحت مالکیت اداره کل راه آهن در اینچه برون را افزایش داده است .

به گزارش گلستان ما ؛ شرکت فواکه در زمینه تولید و توزیع محصولات کشاورزی فعالیت می کند و اقداماتی نظیر صادرات و واردات گندم را نیز انجام می دهد . این شرکت بازرگانی کشوری بوده و مدیر عامل آن حسن حیدری نسب می باشد . همچنین این شرکت ذیل عنوان "کارگزار" در استان گلستان فعالیت کرده که کارگزار استان گلستان این شرکت "شوذب میرآییز" رئیس ستاد دکتر حسن روحانی در سال 92 استان می باشد .

از دیگر کسانی که همواره نامشان جزو حامیان این شرکت در استان گلستان مطرح است علی محمد چوپانی رئیس اتاق بازرگانی استان گلستان ، رضاعلی جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان ، اخوین فعال اقتصادی ، علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان که البته با توجه به جایگاه هر کدام از این افراد ، می توان اینطور برداشت کرد که این شرکت در جهت حل مشکلات بزرگ اقتصادی در استان مانند صادرات و واردات بنا شده است .

در اینکه این شرکت تاکنون در استان گلستان آیا موفق شده کار بزرگ اقتصادی عام المنفعه انجام دهد یا خیر، اطلاعات دقیقی در دست نیست و هنوز چیزی از این شرکت رسانه ای نشده و آنچه که این پایگاه خبری را نسبت به اقدامات این شرکت حساس کرده ، فشارهایی است که از جانب این شرکت، برای در اختیار گرفتن 75هکتار از اراضی تحت مالکیت اداره کل راه اهن شمال شرق مطرح است .

بعد از بحث هایی که پیرامون ایجاد بندرخشک در استان گلستان و تصویب منطقه تجاری اینچه برون صورت گرفت ، شخصیت ها و افراد زیادی به دنبال خرید و یا تصاحب اراضی حومه اینچه برون روی آوردند که یکی از این شرکت ها ، فواکه بود . پیش بینی های اقتصادی نشان می داد اراضی (تا دیروز بیابان و شور ) این منطقه قیمتهایی نجومی و طلایی به خود خواهند دید و سود سرشاری عاید صاحبان خود خواهند کرد .

1463669684 8a1a3249

کلنگ زنی بندرخشک اینچه برون - 30 فروردین 95

این شرکت از زمان استانداری "حسن صادقلو" و معاونت اقتصادی "مرگدری" به دنبال این زمین بود اما به چند دلیل از جمله مخالفت شدید استاندار وقت( حسن صادقلو) و دادستان وقت استان ( سید مصطفی حقی) با این واگذاری و مقاومت اداره کل راه آهن شرق علیرغم همراهی های مرگدری(معاون وقت اقتصادی) بی نتیجه ماند .

اما اخیرا در پی سفر آخوندی وزیر راه و شهرسازی به گلستان و حضور در مراسم عید فطر گنبدکاووس ، این شرکت نیز با توجه تغییرات مدیریتی ایجاد شده در استان ، رایزنی ها و فشار خود به وزیر را برای تصاحب این زمین  750000 متر مربعی را افزایش داد . 

شنیدهای موثق حکایت از این دارد که مسئول دفتر آیت الله نورمفیدی جلساتی را با برخی مراکز و دستگاه ها در استان در این خصوص برگزار کرده و حتی اقداماتی چون برکناری مدیر کل راه آهن شرق در صورت تداوم مقاومت مطرح شده است .

همچنین اطرافیان آیت الله نورمفیدی ایشان را متقاعد کرده اند که در دیدار با دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ج .ا.ا بر تعیین تکلیف و به نتیجه رسیدن این واگذاری تاکید کند .

این زمین 750000 متری چسبیده به ایستگاه راه آهن اینچه برون بوده و اداره کل راه آهن آن را از منابع طبیعی جهت اقداماتی نظیر توسعه و تجهیز یگان ریلی و داشتن فضای مانور برای پدافند غیر عامل و همچنین توسعه ظرفیت که در اینده بحث راه آهن اینچه برون گرمسار و گرگان – مشهد را داریم ، در اختیار گرفته است .

توجیه شرکت فواکه برای تصاحب این زمین اینست که ایجاد انبار و سیلو برای صادرات و واردات گندم ، ذرت ، غلات و ... بکند اما کارشناسان گفته اند برای ساخت چنین سیلوها و انبارهایی 5 هکتار زمین کافی است و اینکه این شرکت درخواست 75 هکتار را دارد جای سوال و ابهام است و ممکن پای اهداف سودجویانه در میان باشد .

حال باید دید اداره کل راه آهن شمال شرق تسلیم این خواست فعالان اقتصادی استان گلستان می شود و این اراضی را به شرکت فواکه تحویل می دهد یا استاندار فعلی گلستان ( سیدمناف هاشمی) همچون حسن صادقلو جلوی تمامیت خواهی و ویژه خواری برخی گروههای ذی نفوذ و کارتل های اقتصادی در استان گلستان را می گیرد .

انتهای پیام /

دیدگاه‌ها   

0 # شایسته 1397-12-25 07:07
چرا پیا م ما رو درج نمیکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # شایسته 1397-12-16 07:18
پشت این قضیه جناب .... محکم و استوار ایستاده .
اینقدر پشتشون محکمه که بنده خدا مدیرعامل راه آهن رو عزل کردن .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # غدیر 1397-12-15 07:47
لابی این ماجرا اینقدر قوی است بخوانید ( ک.ن.م) ، که در مخالفت راه آهن با این قضیه مجبور به برکناری محمدزاده مدیرعامل راه آهن در این ماجرا شدند .
واقعا تاسف تاسف تاسف
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # خاموشی 1397-12-05 10:26
چرا درباره چیزی که نمیدونید و ندیدید قضاوت میکنید! اون آقا از کجا میدونه 17 میلیون یورو گرفته و پس نداده؟! خود متن نوشته شوره زار رو داره تبدیل به طلا میکنه! تا کی تنگ نظری و بخل و حسد! خوب زمین اون طلا شه زمین های کناری و اهالی و بومیان اونجا طلا میشه کار و کسب رونق میگیره! چرا فکر میکنید هرکی پول داره دزده و رانت خواره؟! بعدش مگر غیراینکه تو کشور ما اگر کاری بخواد پیش بره توصیه و پول لازم داره؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # محمد 1397-10-13 01:00
خبر خوب ، بزودی اسنادی از شرکت ف در اختیار مراجع قانونی قرار میگیره که همه تخلف های این شرکت مطبوعاتی خواهد شد .
امیدوارم هرچه زودتر وضعیت روابط پشت پرده این شرکت برای همه روشن بشه
اگر این شرکت تخلفی نکرده نباید نگران باشه و اگر هم متخلف است باید به مردم جواب بدهند ، قطعا در این شرایط سخت اقتصادی هر تخلفی از چنین شرکت های بزرگی که کانالهای مالی زیادی دارند میتونه به بدتر شدن اقتصاد کشور کمک کنه و برعکس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+21 # محمد 1397-06-11 01:52
شرکت ف به مدیریت ح ح ن ، تخلف های زیادی دارد، از جمله دریافت مبلغ ۱۷ میلیون یورو که جدیدا در خبر ها منتشر شده و قرار بوده جو وارد ایران کنند که هنوز معلوم نیست با این ارز دریافتی چیکار کرده و چی خریده یا شاید تو بازار آزاد فروخته ، قبلا هم زمان دولت احمدی نژاد چنین فعالیت هایی کرده بود ، امیدوارم بزودی اگر فساد های دیگه ای انجام داده رو بشود تا چنین افرادی نتوانند با پشتوانه به چند اسم که مدعی فامیلی با چند نفر در اتاق بازرگانی هستند سو استفاده کنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+16 # رضایی 1397-04-24 01:43
مگر این کشور متولی با فساد ندارد !!!
مگر این کشور نهادهای مختلف نظارتی و قضایی و امنیتی و ... ندارد که هر کسی هر کاری دلش بخواهد بکند ، چون که پارتی و رانت و زر و زور و .... دارد !!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+14 # مستضعف 1397-04-24 00:35
واقعا این آدم ها خجالت نمی کشند
بهترین جوانان این مملکت از جان خودشان می گذرند ولی اینها دنبال کاسبی های خودشان هستند !!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+18 # همکار 1397-04-24 00:27
سلام
تشکر از توجه و حساسیت سایت شما
امیدوارم استاندار گلستان در مبارزه رانت خواری و فساد جدی و قاطع باشد .
به امید ریشه کنی فساد و مفسدان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+16 # کابلی 1397-04-24 00:24
واقعا چنین مواردی جای تاسف دارد !!!
این نهادهای نظارتی و امنیتی کجای کار هستند ؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+17 # بیاتی 1397-04-21 22:43
از شفاف سازی سایت گلستان ما متشکریم
امیدواریم که سید مناف هاشمی استاندار خوب گلستان با درایت این مشکل را حل کند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+19 # گرزین 1397-04-21 22:14
سجاد اولین پرونده را دشت کند بسم الله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید