اما شواهد نشان می دهد که وی رویکردش در مدیریت این نهاد موثر ، کمی گرایش به جناح اصلاح طلب داشته و در همین راستا در میانه راه "میثم ساور" یکی از بچه های انقلابی این اداره را کنار گذاشت .

به گزارش گلستان ما ؛ رضا قوانلو که از فروردین ۱۳۹۴ به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان شده بود ، امروز از این اداره کل خداحافظی کرد و جای خود را به آخوند میرزاعلی داد .

آخوند عبدالحی میرزا علی نیز از کارکنان باسابقه اداره کل کتابخانه های عمومی استان است و در کارنامه کاری وی امامت نماز جمعه اهل سنت آق قلا و سمت مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت به چشم می خورد.

اما مروری به عملکرد تقریبا چهارساله قوانلو نشان می دهد که وی می توانست بهتر از این عمل کند ، سوار بر موج سیاست نشود و از ظرفیت خیلی از دوستان بهتر استفاده کند یا بهتر بگوییم می توانست خودش باشد تا در روزی که از مدیریت خداحافظی می کند حداقل بگوید خودم بودم !

اما شواهد نشان می دهد که وی رویکردش در مدیریت این نهاد موثر ، کمی گرایش به جناح اصلاح طلب داشته و در همین راستا در میانه راه "میثم ساور" یکی از بچه های انقلابی این اداره را کنار گذاشت .

وی همچنین برای تعدادی دیگر از کارکنان این اداره کل نیز سختگیری های خاصی اعمال کرد که بعد از رفتن وی به اذعان خودشان نفس راحتی کشیدند .

همچنین انتصاب یکی از نیروهای منصوب به اسدالله قره خانی نماینده پرنفوذ علی آباد کتول به سمت معاون این اداره کل نیز از جمله ایراداتی بود که به وی وارد شده است .

برای جانشینی وی نیز گزینه های احتمالی همچون خانم اسماعیلی ، آخوند میرزاعلی ، مهدی صفایی ، بنی فاطمه و ... مطرح شده بودند که نهایتا قرعه بنام میرزاعلی افتاد .

آخوند میرزاعلی جدا از همه توصیفاتی که برایش بکار رفته ، همین که روحانی است و ارتباطش با آسمان بیشتر از زمین است ، یک مزیت و یک فرصت تلقی می شود ، انتطار از آخوند میرزاعلی اینست که بدون حب و بغض و نگرش های وابسته سیاسی از ظرفیت همه نیروهای این اداره کل برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و ترویج این کار بهره بگیرد .

آنقدر در حوزه کتبخوانی وضعمان خراب است که از میان 1 میلیون و 800 هزار جمعیت استان فقط 30 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی ما هستند و بپذیریم که از این تعداد افرادی هستند که فقط صرفا عضو کتابخانه هستند ولی سالی یک بار هم سر نمی زنند .

آخوند میرزاعلی باید این شاخص های نامناسب را تغییر و جابجا کند و این میسر نیست جز در گرو تعامل و استفاده از همه ظرفیتهای این نهاد مهم که ان شاء الله در درایتی که ایشان دیدیم این مهم دور از دسترس نیست .

انتهای پیام /

پربحث ترین ها