گروه : سیاسی
شماره : 73853
تاریخ : 1400-03-27 09:45
گزیده خطبه های امام جمعه گنبد در نماز جمعه این هفته این شهرستان: حوادث اجتماعی را به مسائل قومیتی و امنیتی گره نزنید/ خواستار برخورد جدی با عامل کودک آزاری در گنبد هستیم خطیب جمعه گنبدکاووس گفت: بر فضای مجازی نظارت و مدیریت بیشتری شود، فعالان بیگانه در این حوزه نخواهند توانست تا افکار عمومی را هدایت و جریان سازی کنند،گنبدکاووس منطقه‌ای است که وحدت بین اقوام و مذاهب در آن ریشه دوانده و اگر دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی گمان کردند با تحریک عده‌ای و یک تجمع می‌توانند حتی گرد و غباری بر وحدت منطقه بنشانند، سخت در اشتباه هستند.

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام ترابی، امام جمعه شهرستان گنبد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گنبدکاووس با تاکید برضرورت نظارت و مدیریت بیشتر بر فضای مجازی ازسوی دست اندرکاران،گفت: خبر اولیه و ناپخته‌ای که فضای مجازی از حادثه گنبدکاووس باعنوان تجاوز به کودکان منتشر کرد، نشان از عدم نظارت کافی بر فضای مجازی و ولنگاری این فضا دارد و دستگاه قضایی باید با ناشران این خبر که خانواده‌ها و مردم را عصبانی و تحریک کرد به‌شدت برخورد کند.

امام جمعه گنبدکاووس با قدرانی از اقدام به موقع دستگاه قضایی، انتظامی، فرمانداری و شورای تامین گنبدکاووس و سعه صدر و برخورد منطقی آنها برای مدیریت حادثه و کنترل تجمع کنندگان، خاطرنشان کرد که اگر بر فضای مجازی نظارت و مدیریت بیشتری شود، فعالان بیگانه در این حوزه نخواهند توانست تا افکار عمومی را هدایت و جریان سازی کنند.

وی تصریح کرد: گنبدکاووس منطقه‌ای است که وحدت بین اقوام و مذاهب در آن ریشه دوانده و اگر دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی گمان کردند با تحریک عده‌ای و یک تجمع می‌توانند حتی گرد و غباری بر وحدت منطقه بنشانند، سخت در اشتباه هستند.

امام جمعه گنبدکاووس با اجتماعی دانستن حادثه چند روز پیش در یکی از روستاهای این شهرستان و با تاکید بر ضرورت تحلیل اجتماعی این رخداد خاطرنشان کرد که این حادثه را نباید به مسائل قومیتی و امنیتی گره زد.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گنبدکاووس اظهارداشت که گره زدن این حادثه به مسائل قومی و امنیتی ظلم آشکار به خانواده کودکانی است که این اتفاق برای آنها رخ داده و دستگاه قضایی باید با بررسی همه جوانب این مساله اجتماعی، مسببان آنرا به‌شدت تنبیه کنند.

وی، کودک آزاری، خلوت با نامحرم و تحریک قومیت‌ها را از جمله زوایای این حادثه تلخ دانست و افزود: دستگاه قضایی باید مطابق قوانین مجازات اسلامی، خاطیان را تنبیه نماید و این مطالبه عمومی مردم گنبدکاووس است.

خطیب جمعه گنبدکاووس ادامه داد: در ساعات اولیه حادثه گنبدکاووس هیچ نشانی از حساسیت نبود اما بدخواهان و ضد انقلاب با سوء استفاده از عصبانیت عده‌ای از جوانان و نوجوانان و از طریق فضای مجازی به‌دنبال آسیب زدن به وحدت و اتحاد اقوام و مذاهب در این شهرستان بودند.

وی با تاکید دوباره بر تنبیه مسببان حادثه گنبدکاووس از سوی دستگاه قضایی با بررسی همه جوانب حادثه، گفت: همه مردم از اقوام و مذاهب مختلف از تصمیم دستگاه قضایی در رابطه با مسببان حادثه حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/