1400-02-22 21:07
150
0
74581
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد؛

تولید همزمان 9 واکسن کرونا در ایران/ 300 مرکز آزمایشگاهی تشخیص کرونا راه‌اندازی شد

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: همزمان ۹ نوع واکسن در ایران در دست تولید است و این از افتخارات ایران در عرصه های بین المللی است.

به گزارش گلستان ما به نقل از بلاغ، محمدمهدی گویا در مراسم آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه آنچه در شرایط کنونی حاصل شده در سخت‌ترین دوره‌های تحریمی بوده است اظهار کرد: این واکسن یکی از موثرترین و بهترین واکسن‌های کووید در دنیا معرفی خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه تا دو ماه آینده اثرات مثبت این واکسن نمایان می‌شود افزود: 12 هزار نفر در هشت دانشگاه علوم پزشکی کشور این واکسن را دریافت کردند و این واکسن هیچ تاثیر منفی نداشته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تکنولوژی واکسن پاستور را تکنولوژی مشترک ایران و کوبا دانست و تصریح کرد: حتی بخشی از تجربه‌های تولید این واکسن از ایران به کوبا منتقل شده است و این باور که تکنولوژی تولید واکسن پاستور کاملا کوبایی است را نمی‌پذیریم.

 گویا ادامه داد: در حال حاضر مراکز تشخیص بیماری در 300 مرکز آزمایشگاهی راه اندازی شد و واکسن ایرانی به کمک محققان ایرانی در حال تولید است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.