گروه : مطالب ویژه
شماره : 65546
تاریخ : 1400-05-01 23:36
جهادگران همچنان مشغول کارند؛ عرصه هایی که باعث محرومیت زدایی در گلستان می شود حوزه های مختلف در بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان فعالیت می کنند که اهدافشان محرومیت زدایی در استان و جای جای کشور عزیزمان است.

به گزارش گلستان ما؛ طرح های بسیج سازندگی ظرفیت بزرگی برای پیشرفت ،توسعه وتعالی کشور است و در این سالها که مقام معظم رهبری تاکید فراوانی به نگاه درون زا و اقتصاد مقاومتی داشتند، رونق فراوانی را در کسب و کارهای خانگی داشته است.

بدون شک این ظرفیت بزرگی برای اقتصاد کشور محسوب می شود تا به سمت پایداری و ثبات پیش برود و این مهم نیاز به حمایت مسئولین دارد.

زمانی که استان گلستان دچار سیلاب وحشتانک با خسارات وحشتناکی شد، شاید کمتر کسی فکرش را می کرد، این استان کمتر توسعه یافته بتواند خیلی زود به جبران خسارت ها بپردازد ، هرچند هنوز جای کار فراوانی در این مناطق وجود دارد اما حضور گروه های جهادی باعث دلگرمی مردم نجیب ترکمن گلستان شده است.

با فرمان مقام عظم رهبری سپاه پاسداران مامور کمک به سیل زدگان شدند وبا گسیل گروه های جهادی و مردمی ، سیل مهربانی و تعاون آنچنان عظیم بود که خوشبختانه ساخت و ساز، مرمت منازل مسکونی و مدارس روند صعودی و مساعدی به خود گرفت.

636903376968030029 md

ادامه خدمت رسانی هزاران گروه جهادی در گلستان

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفته است: عمل‎گرایی و تسریع در خدمات اجتماعی از اولویت‎های سپاه نینوا است، لذا در خدمات به سیل زدگان تاکنون یک هزار و 175واحد مسکونی در سطح استان توسط سپاه نینوا و گروه‌های جهادی ساخته شد، 305واحد در حال ساخت و 366واحد در حال بازسازی است.

وی افزود: 38مدرسه در مناطق سیل‎زده استان گلستان به دانش آموزان و آموزش و پرورش تحویل داده شده و 12مدرسه تا مهر آماده حضور دانش آموزان خواهد شد.

عمرانی جانشین بسیج سازندگی استان گلستان با اشاره به حضور موثر گروه های جهادی مناطق سیل زده استان ، بیان کرد: 2 هزار و 354 گروه جهادی به استعداد 32 هزار نفر روز در سیل به امدادو خدمات رسانی وساخت و مرمت خانه های سیل زده پرداخته اند.

وی افزود: 649 معبر با کمک این جهادگران باشز شد، و لایروبی و پاکسازی 4700 منزل مسکونی توسط این گروه ها انجام شده است.

جانشین بسیج سازندگی استان گلستان تصریح کرد: در ساخت و مرمت منازل مسکونی ، تاکنون 1185 در سراسر استان افتتاح شده و 45 مدرسه هم تاکنون تعمیر و مرمت شده است .

وی تاکید کرد: فعالیت های سپاه پاسداران تا پایان رفع محرومیت از استان گلستان بخصوص مناطق سیل زده همچنان ادامه خواهد داشت.

1996528

واگذاری وام های اقتصاد مقاومتی

عمرانی به فعالیت های اقتصاد مقاومتی توسط بسیجییان اشاره کرد و گفت: در سال جاری تاکنون 35 نفر وام اشتغال زایی دریافت کردند و این روند تا پایان سال ادامه دارد.

جانشین بسیج سازندگی استان گلستان ادامه داد: عرصه های اقتصادی از جمله پرورش قارچ، دام سبک و سنگین، حصیر بافی، روغنکشی و .. است و مبلغ واگذار شده از 50 تا 200 میلیون ریال با سود 4 درصد است که بانک های مربوطه معرفی می شوند.

انتهای پیام/