گروه : فرهنگی و هنری
شماره : 67812
تاریخ : 1399-12-17 15:09
غلامرضا خارکوهی؛ به یاد سردار ناصر شعبانی سردار دکتر ناصر شعبانی از فرماندهان دفاع مقدس و استاد دانشگاه و از پژوهشگران انقلابی بر اثر ویروس کرونا در تهران به رحمت ایزدی پیوست.

به گزارش گلستان ما، غلامرضا خارکوهی تاریخنگار گلستانی در خصوص این یادگار هشت سال دفاع مقدس نوشت: من سالهاست که او را می شناختم. او از فرماندهان دفاع مقدس استان سمنان بود که تلاش زیادی در طول ۸ سال دفاع مقدس به عمل آورد.

او در سرکوب ضد انقلاب نیز زحمت زیادی کشید، بطوری که در سال ۵۸ که گنبد کاووس مورد تهاجم نظامی کمونیستها قرار گفته بود ، سردار شعبانی به همراه جمعی از جوانان انقلابی شاهرود به گنبد آمدند و به مقابله با ضد انقلاب و دفاع از مردم فارس و ترکمن پرداختند.

مرحوم دکتر شعبانی شخصیتی با اخلاق، مهربان، متواضع، و مردمدار بود و با تدریس در دانشگاه امام حسین(ع) شاگردان زیادی را تربیت کرد که می توانند راه او را ادامه دهند.

او بعد از پایان دفاع مقدس همواره در خدمت مردم بود و در کنار تدریس و انتقال تجربیات ارزنده اش، به پژوهش و تدوین تاریخ جمهوری اسلامی پرداخت از جمله "کتاب مقاومت مردمی در حماسه آمل" توسط ایشان نگاشته شده که قریب به ۹۰۰ صفحه است و بصورت گالینگور توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

سردار دکتر ناصر شعبانی پس از چند روز بستری، روز جمعه ۲۳ اسفند ۹۸ جان به جان آفرین تقدیم نمود و به یاران شهیدش پیوست.

انتهای پیام/