گروه : رامیان
شماره : 55484
تاریخ : 1399-05-25 19:06
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان خبر داد؛ برپایی میزخدمت فنی و حرفه ای شهرستان رامیان در نمازجمعه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان گفت: جهت رفاه حال شهروندان و با هدف خدمتگزاری، روز جمعه در مصلی نماز جمعه، میزخدمت توسط اداره فنی و حرفه ای شهرستان برپا می شود.

به گزارش گلستان ما به نقل از  گل رامیان، حسن مظاهری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان در نشست خبری صبح امروز به مناسبت هفته ملی مهارت گفت: 6 مرداد به عنوان روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای است و به همین بهانه  سوم الی 6 تیرماه به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است.

وی اظهار کرد: جهت رفاه حال شهروندان و با هدف خدمتگزاری، روز جمعه در مصلی نماز جمعه، میزخدمت توسط اداره فنی و حرفه ای شهرستان برپا می شود.

مظاهری، برگزاری جشن مهارت در آموزشگاه دریا خان ببین، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با ائمه جمعه شهرستان و ارائه گزارشکار در نمازجمعه را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

آموزش مهارت آموزی بیش از هزار نفر

وی با اشاره به حضور افراد شاغل و آزاد برای ارتقای مهارت و افزایش دانش فنی و حرفه، افزود: سال گذشته در این مرکز آموزشی ثابت شهرستان در حوزه های روستایی، سیار، شهری و کمپ، تعداد 296 نفر زن و 705 نفر مرد در 40 حرفه آموزشی برای حداقل یک دوره، کلاسهای آموزشی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه آموزش امسال را با هدف تنوع حرفه را در دستور کار قرار داده ایم.، بیان کرد: در سال جدید تاکنون 321 نفر در 24 حرفه آموزشی آموزش داده شد که از این تعداد 93 نفر زن و 227 نفر مرد بودند.

mazaher2

آموزش فنی و حرفه ای در 14 روستای شهرستان

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان گفت: در سال گذشته 10 روستا در دهستان هدف فندرسک جنوبی آموزش دیدند و در سال جدید در چهار روستای سطح شهرستان بصورت آزاد آموزش های فنی و حرفه ای برگزار شد.

وی عنوان کرد: هر دهیار می تواند تقاضای آموزش در روستای خود را ارائه بدهد و این اداره آمادگی کامل برای برگزاری کلاس ها را دارد.

وی تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده امسال، ساختمان استیجاری فنی و حرفه ای شهرستان رامیان در صورت تامین اعتبار لازم به ملکی تبدیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: در بخش خصوصی این شهرستان 9 آموزشگاه آزاد در حرفه های مراقبت از زیبایی، طراحی و دوخت، صنایع دستی و رایانه و امور اداری در حال فعالیت هستند که از این تعداد 6 آموزشگاه در بخش فندرسک و سه آموزشگاه در بخش مرکزی است.

انتهاي پيام/