گروه : رامیان
شماره : 49034
تاریخ : 1399-05-17 20:34
با پیگیری رسانه ها و مساعدت بنیاد مسکن؛ مسکن "صبا" احداث شد مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های آزادشهر و رامیان گفت: با پیگیری رسانه‌ها، مسکن "صبا" دختری که با مشکل ریوی روبرو است، به صورت کاملا رایگان و در مدت حدود ۵۰ روز ساخته شد.

 به گزارش گلستان ما، مرتضی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرستان رامیان اظهار داشت: با انعکاس خبری در خبرگزاری تسنیم گلستان مبنی بر بیماری دختر 7 ساله در توران فارس، و عدم مسکن این خانواده و پی‌گیری‌های انجام شده توسط بنیاد مسکن و خبرگزاری تسنیم، برای این خانواده مسکن کاملا رایگان ساخته و تحویل شد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های رامیان و آزادشهر افزود: مساحت این مسکن حدود 45 مترمربع است و زمین آن متعلق به خود خانواده بود و همه هزینه ساخت توسط بنیاد مسکن پرداخت شد و با توجه به اینکه امکانات لازم برای زندگی را این خانواده نداشتند، وسایلی مانند کابینت، اجاق گاز، یخچال و غیره توسط بنیاد مسکن خریداری و هدیه شد.

صبا

احمدی تصریح کرد: منابع ساخت این مسکن از محل حساب 100 امام ( ره) و مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن تامین شده است که کلنگ زنی آن با حضور، مدیران ارشد کشوری بود و در 55 روز به اتمام رسید.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان های رامیان وآزادشهر تاکید کرد: بعد از مسکن " صبا " با پی‌گیری‌های انجام شده، 20 خانواده محروم در حوزه شهرستان رامیان و آزادشهر شناسایی شدند، که 8 خانواده دارای 2 معلول و 12 خانواده نیز تحت پوشش هیچ ارگانی نبوده و قادر به ساخت مسکن نیست.

احمدی افزود: حدود 3 خانواده نیز مشابه خانواده " صبا " نیز شناسایی شدند، که به این خانواده‌ها هم تسهیلات و هم کمک‌های بلاعوض برای ساخت مسکن پرداخت شد و در حال ساخت مسکن هستند.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان های آزادشهر و رامیان گفت: در بخش مسکن روستایی در 2 حوزه شهرستان های آزادشهر و رامیان، با عنوان طرح ویژه مقاوم‌سازی، 8 هزار مسکن روستایی در سال جاری مقاوم‌سازی شد و در حال حاضر 28 درصد مسکن های روستایی مقاوم‌سازی شدند و بقیه هم در حال مقامم‌سازی هستند.

انتهای پیام/