یادداشت؛

همه ما سپاهی ایم/ سپاه چشم انقلاب و خاری در گلوی مستکبران دنیاست

0
62478
745
1398-01-22 10:33

اینک که سپاهیان عزیز و جان بر کف مان در کنار سایر قوای نظامی و نیروهای امدادگر مشغول امداد رسانی به مناطق مختلف سیل زده کشور با این همه گستردگی هستند و همگان هم حضور دلسوزانه و خستگی ناپذیرش را شاهد هستیم

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سازمانی نظامی است که در نخستین روزهای پس از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.

امام در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی رسماً تأسیس این نهاد را اعلام کرد و شورای انقلاب با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گام اساسی را در جهت سازماندهی این نهاد برداشت.

سپاه نهادی نظامی و بازوی مسلح برای پاسداری از نظام جمهوری اسلامی است.

قانون اساسی دربارهٔ سپاه می‌گوید:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی این انقلاب تشکیل شد، برای ادامهٔ نقش خود در نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن پابرجا می‌ماند.

حدود وظایف و قلمرو مسؤولیت این سپاه در رابطه با وظایف و قلمرو مسؤولیت نیروهای مسلح دیگر با تأکید بر همکاری و هماهنگی برادرانه میان ایشان بوسیله قانون تعیین می‌شود.

حال که همه مبانی شرعی و قانونی در نظام ما به ضرورت تشکیل و بقای آن تاکید دارند، متاسفانه ترامپ با امضای سندی بی هویت این نهاد ارزشی و مردمی را که برخواسته از دل انقلاب مردمی ماست را مورد تحریم قرار داده است.

تحریمی که قطعا با موضع سخت و منفی همه مسئولان نظام باید روبرو شود و خواهد شد.

اینک که سپاهیان عزیز و جان بر کف مان در کنار سایر قوای نظامی و نیروهای امدادگر مشغول امداد رسانی به مناطق مختلف سیل زده کشور با این همه گستردگی هستند و همگان هم حضور دلسوزانه و خستگی ناپذیرش را شاهد هستیم،بایسته است که این غیورمردان کماکان بدون توجه به یاوه گویی های ترامپ و نتانیاهوی خبیث به وظیفه انسانی خویش در قبال مردم آسیب دیده ادامه داده و ما مردم این سرزمین پهناور و بزرگ ایران میدانیم که سپاه چشم انقلاب و خاری در گلوی مستکبران دنیاست.

نویسنده: مهدی یزدی، کارشناس ارشد مدیریت دولتی

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.