1399-07-01 09:14
131
0
70472
یادداشتی از عبدالرسول جوادی بالاجاده ؛

آرمانها و ارزشهای ماندگار دفاع مقدس

هفته دفاع مقدس بهترین فرصت مغتنم برای ارج نهادن به همه این ارزشها و آرمانهای ملت بزرگ ایران است تا با تدبر به اهداف نظام مقدس نگریسته و تامل به آینده ای روشن و ماندگار به نسلهای آینده نماییم.

به گزارش گلستان ما ؛   عبدالرسول جوادی بالا جاده مدیر سامانه اطلاع رسانی سورم سرا گلستان یادداشتی با عنوان"آرمانها و ارزشهای ماندگار دفاع مقدس"   منتشر کرد .

در این یادداشت آمده است :

هفته دفاع مقدس» فرصت مغتنمی است برای تامل و تدبر به آرمانها و ارزشهای تبیینی نظام مقدس در دفاع همه جانبه ، دفاعی که در سایه آن ارزشهای بسیاری نهفته است .

دفاعی که پس از پیروزی انقلاب ، تثبیت نظام و استقرار آن در حال شکل گیری بوده است و برنامه های اصلی دیدگاههای امام (ره) با تدوین و تائید قانون اساسی و برگزاری همه پرسیهای پذیرش نظام و انتخابات مدیران ، مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، خبرگان رهبری و.... در دستور کار قرار گرفته بود و دشمنان خوف از بنیان وارکان نظام را آشکارا  بر ملاء ساختند تا موانع جدی برای دستیابی به اهداف را اعلام دارند.

فرهنگ دفاع مقدس با آغاز جنگ تحمیلی  وکشور همسایه عراق به پشتیبانی ابرقدرتهای شرق و غرب در راس آن امریکا و اسرائیل غاصب برای جلوگیری از پیشروی نهضت امام (ره) بر ملت بزرگ ایران اسلامی تحمیل شده است .

 لیکن عدم شناخت دشمن از اعتقادات دینی ، ارزشها و آرمانهای  ایجاد نهضت ملت بزرگ ایران موانع ایجاد شده چون جنگ تحمیلی ، ترور شخصیتها، ایجاد رعب و وحشت با حملات موشکی ، شیمیایی و کشتار مردم بی دفاع و.... همه این برنامه ها نه تنها از اراده آهنی مردم ایران کاسته نشده است لیکن دفاع در مقابل هجوم ددمنشانه دشمنان برای مردم ایران بسیار مقدس و پر بار از فضائل ، مناقب و پیامد و دستاوردهای آن بسیاری از ارزشها و آرمانهای والای معنوی و انسانی  شده است  

مردم بزرگ ایران با دستهای خالی از امکانات روز جنگ آزمایی ولی با اراده مصمم و ایمانی راسخ به اعتقادات و الگو پذیری از اندیشه های والای امام و رهبر زمانشان حضرت امام خمینی (ره) در مقابل این دسیسه های شیطانی مقاومت کردند و از آن به عنوان دفاعی مقدس در پرونده زرین و  درخشان نهضت امام خمینی (ره) الگویی ابدی و ماندگار به ارمغان گذاشتند.

همه این مجاهدتها ،رشادتها،دلاوریهای رزمندگان اسلام حاصل وپیامدهای ارزنده ای برای ملت به همراه داشته است اما همه ارزشها و آرمانهای مکتسبه الزام به حفظ و اشاعه برای آیندگان دارد.  

هفته دفاع مقدس بهترین فرصت مغتنم برای ارج نهادن به همه این ارزشها و آرمانهای ملت بزرگ ایران است تا با تدبر به اهداف نظام مقدس نگریسته و تامل به آینده ای روشن و ماندگار به نسلهای آینده نماییم.

شهدا شمعهای فروزان این حماسه خونین دفاع مقدس کربلای ایران زمین هستند و جانبازان عزیز و رزمندگان دلاور یادگاران این حماسه و دفاع ،  

حالا ما مانده ایم که این قافله عشق و ایثار که ادامه آن چگونه سیر کنیم تا در حدود وثغور آرمانها و ارزشها گام برداریم و از اهداف بلند تبیین دفاع آفرینان فاصله نگیریم.

آیینه تمام نمای این دفاع مقدس در مردم شریف و ولایتمدار و ایثارگر ایران اسلامی  مستولی است ، دفاعی که دستاورد و ارمغان آن ۱۷ کبوتر خونین بال شهدای گرانقدر، دهها  جانباز ،آزاده سرافراز و صدها رزمنده دلاور را به همراه داشته است که به دست آوردن این دستاورد ها منوط به ایثارگریها و از خود گذشتگی ها ملت بزرگ بالاجاده بوده است.

حال ما جاماندگان این قافله چه تکلیف و دینی بر عهده داریم  و چه کنیم تا  فاصله خود را با آرمانها و ارزشهای آن کم کنیم و در حال در کجای این مسیریم ، مسائلی است که جای تامل و تدبر دارد.  

با یک نگاه به زندگی نامه شهدای گرانقدر در می یابیم که شهدای عزیز از خانواده های متدین، ولایتمدار ،ارزشی پرورش یافته اند و از سطح زندگی ساده و بی ریا ، بی غل و غش دینوی برخوردار بودند.

ارزشهای انقلاب و دین را آرمانگرا و ایثار و از خود گذشتگی را پیشه کردند و تا به معبود شتافتند .

آرمان و ارزششان چه بوده ؟جز اینکه حافظین دین و نظام بوده اند.  

حجاب را در وصیت نامه های خود بر خواهران و محرمان خود توصیه داشته اند و پیشتیبانی در خط ولایت فقیه بودند را به دوستان و برادارن تذکر و یاد آور می شدند.

پیروی از امام زمان را و علم اندوزی و دانش پروری را اهداف شهادت و سعادت خود می دانستند و برای رسیدن به ان در جبهه های حق علیه باطل جانفشانی کردند.

و ما چه کرده ایم ؟ آیا در ایامی از سال در فکر چگونگی طی مسیرشان می باشیم  و چه تدبیری برای تحقق و اجابت رسیدن به ارزشهای آن اتخاذ کرده ایم؟

آیا جوانان علم اندوزی و دانش پروری خود را برای تحقق ارزشها شهدا ارتقا دادن ایا حجاب و صیانت اجتماعی و فرهنگی خواهران با مسلک قرار گرفته است.

آیا دین مداری و ولایتمداری و اطاعت محض از امام زمان الگو پذیری شده است و آیا تشکلهای دینی نظام در مساجد و پایگاهای مقاومت بسیج  شور و حال حماسه آفرینان دفاع مقدس را داراست؟  

و همه این سوالات که می بایست من و شما جامانده قافله عاشقان از خود بپرسیم خود را در معرض سنجش قرار دهیم و در آزمون ارزشها قرار گیریم و ببینیم نمره مان در این کلاس درس معرفت و عشق چند است و یا موانع نیل به اهداف و ارزشها  را شناسایی کنیم و راههای عبور از آن را پیدا کنیم و بعد از جنگ ، دفاع مقدس مان چه بوده است.

هجمه های سنگین دشمنان دینی و نظام با حربه های شیطانی و با روشهای محتلف دین زدایی و آرمان گرایی را توان پاسخ و مقابله بوده است و  چه کنیم تا از قافله عشق عقب نیفتیم و اگر با شهدا و ایثارگران نپیوستیم از خط و روش آنها نیز فاصله چندانی نگیریم.  

تابلوهای الگوی نظام و محله مان را همیشه یاد می کنیم و یاد و نام شهدا را محصور در زمان دفاع مقدس ، هفته بسیج ، پاسدار و ارتش خلاصه نکنیم .

گاهی به گلزار شهدا سری زنیم از روی تدبر و تامل به آنکه شهدا جاماندگان قافله تان هستیم تا ارزشهای ماندگار را حافظ باشیم و رهرو راهتان و گاهی هم از باب تسلی خاطر بازماندگان و خانواده های شهدا که شمع و چراغ محفلند را یاد کنیم و به یاد شهیدشان و با اعمالمان تسلی خاطرشان باشیم و دشمنان دین و نظام را مایوس از امید و آرزو ها نمائیم که راه شهیدان ابدی است و شهید پیرو راستین می خواهد و حافظ آرمان و ارزش.

خداوندا به ماتوفیقی ده که زرق و  برق دنیوی ما را گریزان از ارزشهای والای آن وارستگان انقلاب و فرزانگان میهن مان ننماید و ما را شفیع در قیامت شوند.

انتهای پیام /

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.