1399-03-08 21:27
232
0
68806

کشف بیش از 5 هزارو 400 شی تاریخی از یک باند خرید و فروش اموال تاریخی در گنبد

احمد تجری گفت: در بازرسی از منزل مسکونی فردی سابقه دار و حرفه ای، تعداد 5415 قلم اموال تاریخی شامل 5120 عدد سکه، 291 عدد یراق فلزی و 22 عدد ظروف مفرغی کشف و ضبط شد.

به گزارش گلستان ما، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در گفتگو با خبرنگار ما از کشف و ضبط 5415 شی از باند خرید و فروش اموال تاریخی در شهرستان گنبدکاووس و دستگیری یک نفر در این ارتباط خبر داد.

وی افزود: در پی تحقیقات به عمل آمده توسط ماموران یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی گلستان مبنی بر خرید و فروش اموال تاریخی در شهرستان گنبدکاووس توسط فردی سودجو و فرصت طلب، ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی استان با همراهی پلیس آگاهی شهرستان گنبدکاووس به محل اعزام شدند.

احمد تجری گفت: این ماموران پس از کسب نیابت قضایی موفق شدند در روز پنجشنبه 8 خردادماه با بازرسی از منزل مسکونی فردی سابقه دار و حرفه ای، تعداد 5415 قلم اموال تاریخی شامل 5120 عدد سکه، 291 عدد یراق فلزی و 22 عدد ظروف مفرغی کشف و ضبط کنند.

وی تصریح کرد: اصالت اشیا کشف شده پس از بررسی متخصین متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در پایان گفت: فرد دستگیر شده به همراه اشیاء مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس آگاهی شهرستان گنبدکاووس شدند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.