1399-04-11 10:15
682
0
69224

مرگ، عاقبت شهروند گنبدی که به کرونا اهمیت نداد/ مبتلا شدن ۲۵ نفر توسط این بیمار!

مرگ، عاقبت شهروند گنبدی بود که به کرونا اهمیت نداد و این بیماری را به ۲۵ نفر از دیگر اعضای فامیل و آشنایان منتقل کرد.

به گزارش گلستان ما، یک عضو خانواده این شهروند گنبدی گفت: مرحوم هیچگاه باور نداشت که کرونا می‌گیرد و به همین دلیل در زمانی که فعالیت واحدهای صنفی به سبب شیوع این بیماری ممنوع بود در مغازه تعمیر موتورسیکلت خود بدون استفاده از ماسک با مردم در ارتباط بود و به مشتریانش خدمات می‌داد.

وی افزود: آن مرحوم با وجود مناسب نبودن وضعیت جسمی به سبب ابتلا به کرونا و درگیری یک و نیم ماهه با مشکلات تنفسی ناشی از این بیماری به خاطر نگرانی از حرف مردم نسبت به ویروس کووید ۱۹ به پزشک متخصص مراجعه نکرد و تنها برای موارد ضروری از منزل خارج می‌شد.

وی ادامه داد: وقتی به دیدار او رفتم با مشاهده مشکلات تنفسی، او را نزد پزشک بردم که با انجام آزمایشات مربوطه مشخص شد او به کرونا مبتلا شده و ۸۰ درصد دستگاه تنفسی (ریه) او نیز آلوده بیماری شده است.

این همشهری گنبدی اضافه کرد: به دستور پزشک بلافاصله مرحوم به بیمارستان پیامبر اعظم (ع) گنبدکاووس منتقل و ابتدا یک روز در بخش عمومی و سپس با وخیم شدن وضعیت به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل و ۱۵ روز تحت درمان بود اما بهبود نیافت و فوت کرد.

وی تصریح کرد: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت غیرقانونی در واحد صنفی و مراجعه نکردن به موقع به پزشک متخصص به خاطر ترس از حرف مردم، دست به دست هم داد تا این مرحوم بدون داشتن سابقه بیماری زمینه‌ای، بعد از تحمل حدود ۲ ماه درد و رنج در سن ۴۹ سالگی جان خود را از دست دهد.

وی همچنین اظهار داشت: مرحوم به غیر از همسر، دختر و پسر کوچکش که در منزل با او زندگی می‌کردند با حضور در محافل خانوادگی، این بیماری را به ۲۵ نفر از دیگر اعضای فامیل و آشنایان هم منتقل کرد که با اقدام به موقع، تمام افراد مبتلا بعد از گذران دوره درمان هم اکنون در سلامت کامل قرار دارند.


انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا

    نظرات

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

    پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

    © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.