1396-12-08 07:58
643
0
50947
به همبن سادگی به همین تلخی؛

آب های سطحی جان کودک گمیشانی را گرفت

نفیسه تاج قلی زاده کودک یازده  روستای کله پست بر اثر زمین خوردن در آب های سطحی اطراف روستا جان خود را از دست داد.

ساحل گمیشان ، نفیسه تاج قلی زاده کودک یازده ساله از اهالی روستای کله پست گمیشان همراه با برادر خود در  حال عبور از کوچه محل های روستا بود که به خاطر ترس از سگی که آن اطراف بود از پشت سر آرام شروع به حرکت میکند و در آبهای سطحی می افتد و آب های گل آلود در حلق کودک بی نوا می رود و راه تنفسش را می بندد.

برادر نفیسه برای کمک به سمت خانه می دود و تقریبا بیست دقیقه طول میکشد تا خانواده و اهالی به کمک نفیسه می روند..

خانواده و اهالی نفیسه را بلافاصله به بیمارستان بندرترکمن می برند و بعد از آنجا به بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان منتقل می شود..

به دلیل راه طولانی 50 کیلومتری  روستای کله پست با بیمارستان بندرترکمن تلاش خانواده برای نجات جان دلبندشان بی نتیجه ماند و نفیسه بعد از اینکه چند روز که در بیمارستان در حالت کما بود جان به جان آفرین تسلیم کرد و داغلی سخت بر دل خانواده اش نشاند..

50 کیلومتر فاصله تا بیمارستان و نبود حتی یک مرکز ساده خدمات 115 در نزدیکی روستا اینها دلیل مرگ نفیسه شد و امروز نفیسه شاید زنده می ماند اگر کمی زودتر راه تنفسش را باز می کردند..

آبهای سطحی داستان تازه و نادری در گمیشان نیست و تقریبا این مشکل در اکثر روستاها و حتی در شهرگمیشان هم وجود دارد و این قصه غم انگیز و دردناک بازهم تکرار می شود اگر در نزدیک روستاهای مرزی هرچه سریعتر  حداقل خدمات اورژانس 115 قراد داده نشود.

تصویر زیر مربوط به آبگرفتگی خیابانی در شهر گمیش تپه است صحنه ای بسیار تکراری که در خیلی از روستاها ی شهرستان شاهد آنیم.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.