1394-09-13 15:02
1080
0
23816
جمال‌الدین گرکز معلول موفق آق قلایی :

هیچ‌وقت نگذاشته‌ام که معلولیت برایم محدودیت باشد

جمال‌الدین گرکز معلول موفق آق قلایی : از همان دوران کودکی در خود نقصی نمی‌دیدم و همراه و پا به‌پای دیگر هم سن و سال‌هایم که معلول نبودند بازی می‌کردم و هیچ‌وقت نگذاشته‌ام که معلولیت برایم محدودیت باشد.

به گزارش گلستان ما به نقل از اسپی دژ، به مناسبت روز معلول به سراغ یکی از این عزیزان رفته تا حال وی را جویا شویم. جمال‌الدین گرکز ساکن شهر آق‌قلا و متولد سال 1360 و یکی از معلولین موفق در این شهر می‌باشد.

گرکز در پاسخ به سؤال خبرنگار ما در خصوص علت معلولین گفت : من در سال 1362 براثر سرماخوردگی و تب شدید دچار معلولیت شده و تاکنون هم با این مشکل سازگاری کرده و به زندگی خود مشغول هستم .

خبرنگار اسپی دژ: برخورد اطرافیان با شما چگونه بود؟

وقتی دو سالم بود به این مشکل دچار شدم و آن موقع هم زیاد چیزی به یاد ندارم. ولی به‌طور حتم در همان موقع ناراحتی و درد بسیاری از بروز این مشکل حاصل‌شده بود ولی چیزی به خاطر نمی‌آورم.

از همان دوران کودکی در خود نقصی نمی‌دیدم و همراه و پا به‌پای دیگر هم سن و سال‌هایم که معلول نبودند بازی می‌کردم و هیچ‌وقت نگذاشته‌ام که معلولیت برایم محدودیت باشد.

در حال حاضر نیز به ورزش والیبال نشسته علاقه‌مند هستم و در تیم شهرستان آق‌قلا بازی می‌کنم جالب اینجاست که قبل از اینکه به والیبال نشسته علاقه‌مند شوم والیبال معمولی را با عصا بازی می‌کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم. در کنار ورزش به تحصیلاتم را نیز ادامه دادم ، فوق‌دیپلم آموزش ابتدایی را گرفته و همزمان هم دنبال کسب‌وکار هم بوده‌ام.

من بااینکه با این مشکل مواجه بودم ولی هرگز از این موضوع ناراحت نبوده‌ام. البته درجاهایی با مشکلات فیزیکی مواجه می‌شدم که با کمک خانواده و دوستان مرتفع می‌شد. با حمایت خانواده و دوستان و لطف خداوند بزرگ امید به زندگی در من بیشتر و بیشتر شد و همین باعث پیشرفت من گردید.

خبرنگار اسپی دژ: شما نه‌تنها زندگی خود را سامان داده‌اید بلکه به پدر و مادر و حتی برادرانتان هم کمک کردید که مشغول به کار شوند برای انجام این کارها چه باید کرد؟

برای این‌که بتوانید موفق باشید می‌بایست فعالیت و تلاش کرد . نباید معلولیت خود را بهانه کرده و بدون هیچ حرکتی بشینیم. فعالیت همانند آب روانی است که همیشه تمیز و گواراست ، ولی آب ساکن و مرداب بدترین شکل را دارد ، ما باید همانند آب روان باشیم .جوانان وقتی ما را با این مشکلی که داریم مشاهده می‌کنند به خودشان می‌آیند و همین موضوع باعث ایجاد جرقه‌ای در آن‌ها شده تا به‌سوی کسب کاررفته و شکر گذاری خداوند باشند.

در جامعه افرادی از روی ترحم به ما نگاه می‌کنند و گاهی می‌گویند که این فرد معلول قادر به توانایی کار نیست. ولی ما معلولین تا به هدف خود نرسیم دست از تلاش برنداشته و برای آن همیشه تلاش می‌کنیم.

سؤال زیادی که در دوران دانشجویی از من زیاد پرسیده می‌شد این بود که آیا می‌توانی به درس‌هایت برسی درحالی‌که هم کاسبی می‌کنی هم ورزش می‌کنی و هم با این مشکلی که دارید می‌توانید این کارها رو انجام دهی ؟ من به آن‌ها جواب می‌دادم آدم باید بخواهد تا بتواند . اول باید خود را شناخت و به استعدادی خود پی ببرید در این صورت به همه خواسته‌های خود خواهد رسید.

بنده این موفقیت را بعد از لطف خداوند، مدیون پدر و مادر عزیزم هستم که دعاهای آن‌ها همیشه همراه من بوده است. بعدازآن همدلی و هم‌زبانی برادرانم بود و بعدازآن همسرم که دست در دست هم داده و این مشکل خود را حل کرده و با خوشبختی در حال زندگی هستیم.

خبرنگار اسپی دژ: در حال حاضر مشغول چه‌کاری هستید؟ 

بنده در حال حاضر مشغول به فروش محصولات فرهنگی هستم و با این شغل به امرارمعاش می‌کنم

خبرنگار اسپی دژ: فعالیت شما در تیم والیبال نشسته آق‌قلا چگونه است؟

در تیم والیبال نشسته آق‌قلا نیز بازی می‌کنم. در مسابقات زیادی هم حضورداشته و مقام‌هایی نیز کسب کردم که ازجمله می‌توان به 5 دوره قهرمانی کشور، 3 دوره قهرمانی دسته یک کشوری یک دوره قهرمانی کشوری در جام کوثر سال 82 اشاره کرد.

اسپی دژ نیز به‌نوبه خود ضمن تبریک این روزبه معلولین عزیز، آرزوی خوشبختی و موفقیت هر چه بیشتر برای این عزیزان آرزو دارد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.