1397-02-11 16:58
2806
0
53086
در گفتگو با یک معلم کلاله ای مطرح شد:

معلمی عشق است/ معلمان با حداقل ها، مخلصانه کار می کنند

معلم کلاله ای با بیان اینکه به شغل خود افتخار می کند و آن را عشق می داند، گفت: معلمان با حداقل امکانات مخلصانه فعالیت و کار می کنند.

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاله خبر، به مناسبت روز معلم با یکی از معلمان شهرستان کلاله گفتگویی داشتیم که شما را به مشاهده این گفتگو دعوت می کنیم.

در ابتدای گفتگو خود را معرفی کنید

اینجانب محمد مردانی کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی و دبیر تربیت بدنی آموزشگاههای شهرکلاله با سابقه 12 سال تدریس هستم.

چی شد که معلم شدید؟

در میان مشاغل مختلف شغل معلمی از قداست خاصی برخورداراست. ((به فرموده امام (ره) نقش معلم در جامعه، نقش انبیاست. انبیا هم معلم بشر هستند. نقش بسیار حساس و مهمی است؛ و مسئولیت بسیار زیاد دارد.))در واقع علاقه من به شغل خطیر معلمی باعٍث آن شد تا وارد این عرصه خطیر شوم و از اینرو این شغل خطیر است که شغل معلمی یکی از سخت ترین کارها می باشد. معلم با دانش آموزان مختلف که هر کدام فرهنگ، رفتار، استعداد و توان یادگیری متفاوتی دارند، سر و کار داشته و استرس های زیادی را باید تحمل کند. او همزمان کارهای زیادی را باید انجام  دهد: تدریس، کنترل و حفظ آرامش دانش آموزان ، مشاوره، ایجاد ارتباط نزدیک و دوستانه با دانش آموزان به خصوص دانش آموزان کم انگیزه و…. کار معلمی فقط یک شغل نیست زیرا با روح، فکر و ذهن انسان ها در ارتباط است. معلم باید مسائل و مشکلات مالی، خانوادگی، عاطفی و غیره خود را کاملا کنار گذاشته و با ظاهر و روحیه ای مناسب وارد کلاس درس شود. او نباید اجازه دهد این موارد، ذره ای روی کیفیت کار او در کلاس تاثیر منفی بگذارد.

گفته می شد قبل از معلمی در جای دیگری مشغول به کار بودید؟

بله درست است من قبل از این شغل خطیر در شبکه بهداشت و درمان مشغول به کار بودم.

آیا جز معلمی فعالیت دیگری هم می کنید؟

فعالیت اقتصادی ندارم اما در حوزه اطلاع رسانی و اخبار با خبرنگار صدا و سیمای شهرستان کلاله جناب آقای نجاری و سایتهای خبری و کانلهای تلگرامی همکاری می کنم و در کنار این فعالیت ها با ادارات و ارگان های مختلف شهرستان در زمینه هایی که مهارت دارم، همکاری می کنم.

ارتباط شما با دانش آموزان چطور است؟ با دانش آموز تنبل و شلوغ چه شیوه رفتاری ای دارید؟

دانش آموزان همه زنگ تربیت بدنی و معلم  مربوطه را دوست دارند. خدا رو شکر توانسته ام رابطه ای صمیمی با دانش آموزان برقرار کنم؛ البته ناگفته نماند معلمان موفق آن هایی هستند که همراه و یاور دانش آموزان بوده و قادر هستند با آن ها روابط انسانی برقرار سازند.

آموزش، سازگاری، توانایی به ایجاد رابطه با اشخاص مختلف از قبیل دانش آموزان، همکاران، مدیر، مدرسه و والدین دانش آموزان از ویژگی های بسیار مطلوب برای یک مربی تربیت بدنی می باشد.
اگر دانش آموز تنبلی در کلاس داشتم سعی میکنم با دادن انگیزه و روحیه در او شوق یادگیری ایجاد نمایم.


1525148788530در خصوص مواجهه  با دانش آموز شلوغ به جای سخنرانی و بحث و جدل، کوتاه و مۆثر با لحنی محکم ولی در کمال آرامش به او گوشزد می کنم که رفتارش در من چه تأثیری گذاشته و با راهنمایی و مشاوره در خصوص عواقب کارهایش و همچنین مشاوره با خانواده وی سعی در رفع مشکل بوجود آمده خواهم داشت.

آیا دانش آموزان با شما احساس صمیمیت می کنند؟دلیل این امر را بیان کنید

بله و این به دلیل ماهیت زنگ تربیت بدنی است  که شور و نشاط و شادبی را برای دانش آموزان به ارمغان می آورد و برای دانش آموزان جذاب می باشد و وآنها احساس نزدیکی و خوشایندی با معلمشان دارند. 

معلم را در یک جمله توصیف کنید

معلمی عشق است. معلمی هنر آموختن است، آموختن دانش و مهارت های زندگی به فرزندان این کشور. معلم سازنده نسل های آینده هر کشوری می باشد. این شغل یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین مشاغل در دنیا به حساب می آید.

بنظر شما مهمترین مشکل معلمین چیست؟

معلمان از بهترین اقشار جامعه هستند که با حداقل امکانات اما مخلصانه فعالیت می‌کنند تا آینده کشور را بسازند. در حال حاضر مهمترین مشکل فعلی معلمان، مسائل معیشتی و اقتصادی است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.