1398-05-10 11:56
535
0
64763
مدیر امور اراضی جهادکشاورزی گلستان:

۴۰۰ پرونده قضایی برای متخلفان در منطقه گردشگری و تاریخی زیارت گرگان تشکیل شد

مدیر امور اراضی جهادکشاورزی گلستان گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از ۴۰۰ پرونده برای متخلفان تغییر کاربری اراضی کشاورزی در روستای زیارت تشکیل شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از تسنیم، حسن خسروی مدیر امور اراضی جهادکشاورزی گلستان اظهار کرد: امور اراضی به محض اطلاع از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی اقدام به تشکیل پرونده برای متخلفان می‌کند. تلاش ما این است تا در همان بدو امر جلوی تخلفات گرفته شود.

وی درباره تخلفات و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در روستای « زیارت» گفت: امور اراضی جزو دستگاه‌هایی است که در این منطقه بیشترین تعداد پرونده را علیه متخلفان تشکیل داد.

خسروی افزود: در این روستا 320 پرونده قضایی برای متخلفان تشکیل شد و به 100 مورد نیز اخطارهای لازم داده شده است. از ابتدای امسال تا کنون حدود 40 حکم اجرا شده و البته 60 مورد هم تبرئه شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اختلافات بین دستگاه‌ها در زمینه مدیریت و وظیفه برخورد با تخلفات یکی از دلایل مهم در شکل‌گیری وضعیت امروز منطقه زیارت است.

مدیر امور اراضی جهادکشاورزی استان یکی دیگر از این دلایل را پایین بودن هزینه تغییر کاربری اراضی دانست و گفت: بارها پیشنهاد دادیم تا هزینه تغییر کاربری تا حدی افزایش پیدا کند که دیگر در این کار منفعت اقتصادی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.