1398-03-21 17:03
1116
0
63815
در جلسه شورای اداری گالیکش مطرح شد:

انتخابات، شرایط اقتصادی، سیل و فقدان نفر اول شرایط سیاسی گلستان را تحت تأثیر قرارداده

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان گفت: فرمانداران موظف هستند ماهانه و مکتوب برای ائمه جمعه گزارش کار بدهند، این ارزشمند‌است که ائمه جمعه آشنا بشوند با کارهایی که انجام‌گرفته است.

به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه؛ پیش از ظهر امروز شورای اداری گالیکش در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد و امام‌جمعه گالیکش در این جلسه گفت: هرساله در ماه مبارک رمضان جلسات اخلاق در فرمانداری گالیکش برگزار می‌شود که با استقبال مدیران همراه بوده؛ تصمیم داریم این بحث را در جلسات شورای اداری نیز ادامه بدهیم.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به انتخابات آتی گفت: خداوند متعال می‌فرماید بهترین‌ها و شایستگان را انتخاب کنید. شایستگان کسانی هستند که دارای ویژگی‌های ایمان، تخصص، توان و اقتدار، شجاعت، صداقت، امین بودن، نیک‌نام و خوش‌سابقه بودن، خفیف المؤونه بودن و قناعت داشتن باشند؛ هر مدیر و هرکسی را که می‌خواهیم انتخاب کنیم باید این ویژگی‌ها را داشته باشد.
 
امام‌جمعه گالیکش افزود: قناعت گنج بسیار مهمی است که هرگز تمام نمی‌شود؛ طبق آیات و روایات، در هر سیستم و دستگاهی که قناعت باشد آن دستگاه موفق است، اگر قناعت نباشد کسی بیاید و موقعیت و مدیریت را قبول کند به‌قصد اینکه خود و دار و دستش به مال و اموال و سرمایه‌ای برسد این اداره و زیرمجموعه موفق نخواهد شد، بلکه از اول تخم رشوه و حرام‌خواری در آنجا پاشیده خواهد شد و موفق نخواهند شد.
 
وی تصریح کرد: امامین انقلاب ساده‌ترین زندگی را داشته‌اند، از فقرا و نیازمندان جامعه هم‌سطح زندیگی آن‌ها پایین‌تر است.
 
حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به روایتی از امام صادق علیهم‌السلام گفت: مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود، کسی یک‌بار امتحان داد دیدید قدرت ندارد و سیاسی‌کاری می‌کند؛ به درد هیچ کاری در این مملکت نمی‌خورد و نباید انتخاب شود.
 
امام‌جمعه گالیکش با اشاره به روایت دیگری از امام صادق علیهم‌السلام گفت: نزدیک‌ترین شما به صاحب‌منصبان برای رسیدن خواسته‌های مادی دورترین شما از خداوند است.
 
به گفته وی کارهای بسیار خوبی تاکنون در منطقه انجام‌شده و کارهای زیادی هم‌روی زمین‌مانده است؛ مشکلات معیشتی و اقتصادی به قوت خود باقی‌مانده است و باید با مدیریت خوب و توکل کردن زیر سایه ولایت مشکلات کشور را برطرف کنیم.
 
 
انتخابات، شرایط اقتصادی، سیل و فقدان نفر اول شرایط سیاسی گلستان را تحت تأثیر قرارداد
 
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان نیز در این جلسه گفت: سپهر سیاسی استان گلستان در سال 98 از چند مؤلفه متأثر شد؛ برخی از مؤلفه‌ها از قبل مشخص بود و با تمهید مقدمات به سراغ آن رفتیم و برخی ناگهانی و بدون مقدمه بود؛ انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از این مؤلفه‌ها بود که برای آن آمادگی داشتیم.
 
حمیدرضا چوبداری افزود: شرایط نامناسب اقتصادی که در آن قرار داریم به دلیل تحریم‌های اقتصادی ظالمانه امریکا و کشورهای استکباری و بدعهدی‌هایی آن‌ها برای خروج از توافق‌نامه برجام است که تکانه‌های شدید اقتصادی به مردم کشور و استان وارد کرده و از آن متأثر شده‌اند.
 
وی اضافه کرد: اگر بخواهیم انتخابات پرشور داشته باشیم یکی از مهم‌ترین اصولی که باید به آن توجه کنیم نوع ادبیات و مواجهه با مردم در شرایط بد اقتصادی است.
 
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان تصریح کرد: به مدیران توصیه می‌کنیم با ارباب‌رجوع خود که میدانیم مشکلات اقتصادی دارد با سعه‌صدر بیشتری برخورد و پاسخ دهند حتی اگر پاسخ منفی است.
 
چوبداری با اشاره به اینکه مردم در حال حاضر اجتماع مدیران را به اصلاح‌طلب و اصولگرا تقسیم نمی‌کنند گفت: مردم از این فضا بیرون آمده‌اند و مدیران را بر اساس سلامت و فساد احتمالی تقسیم‌بندی می‌کنند؛ برای مردم خیلی فرق نمی‌کند مدیری اصلاح‌طلب است یا اصولگرا، به این نگاه می‌کنند چقدر توانمند است و تخصص دارد، آیا رفتار و تصمیمات او بر معیشتشان تأثیر دارد یا خیر؛ آیا می‌تواند شعار «رونق تولید» مقام معظم رهبری را اجرا کند یا خیر، توصیه من برای کسانی است که می‌خواهند وارد انتخابات شوند به این موضوعات توجه کنند.
 
وی با اشاره به اینکه سیل میهمان ناخوانده گلستان بود گفت: هیچ پدیده‌ای نیست که در حوزه سیاست تأثیر نگذار یکی از تأثیرات سیل گلستان عزل استاندار بود.
 
به گفته وی؛ انتخابات، شرایط اقتصادی، سیل و فقدان نفر اول مسائلی بود که شرایط سیاسی استان را در سال جاری تحت تأثیر قرارداد.
 
چوبداری خطاب به مدیران گفت: باید این احساس و رویه در فرایند انتخابات ایجاد شود که همه در کنار هم هستیم؛ اصل بی‌طرفی هر آن‌کسی در موضوع برگزاری انتخابات حضور دارد بر اساس قانون، شرع، عرف، عقل و منطق در رفتار، گفتار اقدامات باید رعایت شود، همه‌کسانی که مسئولیت دارند باید این موضوع را رعایت کنند.
 
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان افزود: مسئولین باید از مطلبی که باعث تشتت آرا و دلخوری می‌شود دور کنند. فرمانداران موظف هستند ماهانه و مکتوب برای ائمه جمعه گزارش کار بدهند، این ارزشمند‌است که ائمه جمعه آشنا بشوند با کارهایی که انجام‌گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه هر مدیری که در این مملکت مسئولیت دارد باید باسیاست‌های کلان کشور و نظام آشنا باشد گفت: در حال حاضر بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری است بالاترین برنامه نظام است؛ مدیران موظف هستند دائم آن را مطالعه و به آن مراجعه کنند.
 
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان تأکید کرد: از مدیران انتظار است در مدیریت کارکنان و زیرمجموعه دقت نظر داشته باشید، باید مکانیسم‌های نظارت مناسب و متناسب را برنامه‌ریزی و اعمال کنید. در حال حاضر پاشنه آشیل نظام مقدس جمهوری اسلامی فساد مدیران و مسئولان است و باید آن را ریشه‌کن کنیم.
 
چوبداری با اشاره به اینکه باید نسبت به شنیدن نقدهای مشفقانه گوش شنوا داشته باشیم گفت: رسانه وظیفه‌اش نقد است، اجازه نداریم برخورد خشن داشته باشیم با اهل رسانه، آن‌ها نگهبانان و آگاهی‌بخش هستند، انتظار ما از اهل رسانه هم این است تهمت نزنند و توهین نکنند.
 
وی در پایان گفت: ندای وحدت و همراهی برای برگزاری یک انتخابات پرشور با مشارکت بالا انتظار ما از همه است.
 
 
کمک‌های دولتی شهرداری‌ها را سرپا نگه‌داشته است
 
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان نیز در این جلسه گفت: شهرداری‌ها یک‌نهاد عمومی غیردولتی هستند که وظایف گسترده‌ای در حوزه عمران و شهرسازی و مسائل اجتماعی و فرهنگی بر عهده‌دارند. عملکرد یک مدیریت شهری می‌تواند در بالا بردن رضایت عمومی و بالعکس تأثیرگذار باشد.
 
خانم طیبه خلیلی افزود: در گلستان 33 شهرداریم بودجه شهرداری‌های استان نسبت به سال ۹۷ در سال جاری ۲۲ درصد افزایش داشته و در حدود ۵۸۰ میلیارد تومان است.
 
وی با اشاره به اینکه کمک‌های دولتی شهرداری‌ها را سرپا نگه‌داشته است گفت: از ۳۳ شهرداری موجود در استان گلستان فقط ۲۵ شهرداری دارای درآمد پایدار مثل جایگاه CNG، پمپ‌بنزین،سنگ‌شکن و کارخانه آسفالت هستند.
 
به گفته وی، ظرفیت استان گلستان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، یکی از مهم‌ترین راه‌های دسترسی به درآمد پایدار در شهرهاست.
 
خلیلی افزود: به‌جرئت می‌توان گفت؛ شهرداری‌ها برجسته‌ترین و فعال‌ترین همراهان و یاری کنندگان سیل‌زدگان استان گلستان در جریان سیل اخیر بودند.
 
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان گفت: از ۹ سهمیه ماشین‌آلات تخصیص‌یافته به شهرداری‌های استان، یک دستگاه کمپرسی به شهرداری گالیکش و یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی هم به شهرداری صادق‌آباد اختصاص یافت.
 
وی گفت: مطالبه گری شهروندان از شوراهای اسلامی و شهرداران، رشد و شکوفایی هر چه‌بهتر و بیشتر شهرها را در پی خواهد داشت.
 
خلیلی افزود: تهیه و ارائه برنامه‌های استراتژیک و هدفمندِ کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت از سوی شهرداری‌ها از مهم‌ترین مطالبات دفتر کل شهری استانداری گلستان است.
 
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان اضافه کرد: راه‌اندازی مرکز مشاوره یا کلینیک حقوق شهروندی با همکاری دفتر کل اجتماعی استانداری و کمک قضات، وکلا و شوراهای اسلامی جزء برنامه‌های اصلی دفتر کل شهری استانداری گلستان است.
 
وی اظهار داشت: مدیریت شهری و شهرداری‌ها نیازمند یک نوع انقلاب خدمت هستند و فارغ از ساعات اداری در هر زمان باید آمادگی کامل جهت خدمت‌رسانی به شهروندان را داشته باشند.
 
به گفته خلیلی؛ تقویت پلیس ساختمان و مقابله جدی با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد.
 
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان تصریح کرد: هیچ‌یک از شوراها و شهرداران حق استفاده از اموال شهرداری یا جایگاه حقوقی خود را در خصوص له یا علیه نامزدهای انتخاباتی ندارند و در صورت محرز شدن موضوع، برابر قانون برخورد خواهد شد.
 
 
ادارات گالیکش موظف به ارائه برنامه‌های تولید محور و اشتغال‌زا در راستای تحقق شعار سال
 
فرماندار گالیکش نیز در این جلسه با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات در سال جاری اظهار کرد: برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم درصحنه باعث دوام و قوت بخشیدن به‌نظام خواهد شد.
 
حسین مایلی افزود: همان‌طور که در ادوار گذشته مردم مشارکت خوبی در انتخابات داشته‌اند، با تمهیدات و هماهنگی‌های که در سطح شهرستان صورت خواهد گرفت ان‌شاءالله انتخاباتی منسجم با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: بنگاه‌های زودبازده درصورتی‌که طرح‌های قابل‌قبول و مطلوب داشته باشند از حمایت ویژه فرمانداری برخوردار خواهند شد.
 
فرماندار گالیکش یادآور شد: فعالیت‌های مراکز برمگردی و اقامتگاه‌های سنتی از مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان گالیکش است و در این راستا دولت تسهیلات و کمک‌های قابل‌توجهی به متقاضیان این‌گونه فعالیت‌ها ارائه می‌کند.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس یکی از مهم‌ترین برنامه‌‌های شهرستان در حوزه اشتغال روستایی، توسعه فعالیت‌های بوم گردی در روستاهاست.
 
مایلی عنوان کرد: با توجه به اینکه دولت در خصوص تسهیلات به متقاضیان و کسب‌وکار و فعالیت‌های اشتغال‌زایی کاملاً مصمم و حمایت محور است لذا ضرورت دارد بانک‌های عامل نیز در این پروسه همراهی لازم را به عمل‌آورند و حتی‌الامکان با تسهیل مراحل دریافت تسهیلات سهم بسزایی در تحقق این برنامه‌ها داشته باشند.
 
وی اظهار کرد: جاده سلامت شهر گالیکش نیز یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان در حوزه ورزش و سلامت است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک پس از مناسب‌سازی و تعریض محور مربوطه به مرحله بهره‌برداری کامل برسد.
 
فرماندار گالیکش گفت: با توجه به اینکه شهرداری‌ها نهادی غیردولتی هستند لذا شهرداران تمام تلاش خود را در جهت اقدامات اقتصادمحور و کسب درآمدهای پایدار به‌کارگیرند.
 
وی تأکید کرد: شهرداری‌ها به‌منظور ترویج فرهنگ ورزش و سلامت در شهرها نسبت به تجهیز پارک‌ها و اماکن عمومی به ست‌های ورزشی اقدام کنند.
 
انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.