1393-08-08 06:57
1868
0
5069
طی یک تماس تلفنی با مسئولین هواپیمایی کشور ؛

فرماندار کلاله خواستار برقراری پروازهای فرودگاه کلاله شد

فرماندار کلاله در گفت و گوی تلفنی با مدیر کل و رییس اداره کل بازرسی فرودگاه های کشور خواستار برنامه ریزی برای برقراری مجدد پروازهای فرودگاه کلاله شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاله خبر، نصرت برزگر اولین اقدام جدی خود در خصوص برقراری پروازهای فرودگاه کلاله را با برقرای تماسی تلفنی با مسئولین ذیربط هواپیمایی آغاز کرد.

فرماندار کلاله در جریان این گفت و گوی تلفنی با اشاره به بیش از 40 میلیارد ریال هزینه انجام شده برای راه اندازی این فرودگاه، گفت: عدم استفاده از ظرفیت این فرودگاه در شرق گلستان باعث هدر رفت منابع ملی و همچنین از بین رفتن فرصت های اقتصادی در این منطقه جغرافیایی این استان می شود.

معاون مدیرکل و رییس اداره کل بازرسی فرودگاه های کشور نیز در این گفت و گوی تلفنی قول داد که در اولین فرصت برای بررسی چگونگی انجام پرواز هواپیماها در این فرودگاه، جلسه ای با حضور مسئولان در فرمانداری کلاله برگزار شود.

گفتنی است فرودگاه کلاله با هزینه ای بیش از 40 میلیارد ریال در اردیبهشت سال 1391 با حضور رییس جمهوری وقت افتتاح شد و پس از دو مرحله پرواز در خرداد 1392 تعطیل شد.

و همچنین فرودگاه 315 هکتاری کلاله در سه کیلومتری غرب این شهرستان واقع شده و پیش از این، سال‌ها برای پرواز هواپیماهای سمپاش از این مکان استفاده می‌شد.

این فرودگاه 35 سال قدمت دارد و با توجه به فاصله بیش از 300 کیلومتری شرق استان با فرودگاه بین‌المللی گرگان، تسریع در تکمیل فرودگاه کلاله در دستور کار قرار گرفت.

هم‌اکنون تمام بخش‌های فرودگاه شامل برج مراقبت، ایکس‌ری، گیت‌وی، تسمه نقاله کانتر پذیرش مسافر، سالن انتظار، تکنیکال بلاک، باند اپرون، باند تاکسی‌وی، آشیانه هواپیما، ترمینال و ساختمان نیروی‌های نظامی انتظامی و امنیتی، تکمیل، تجهیز و عملیاتی شده است.

طول باند فرودگاه کلاله 2 هزار و 260 متر و عرض آن 45 متر است، فرودگاه آمادگی صددرصدی برای استفاده مسافران را دارد و قابلیت پذیرش هواپیماهای فوکر 50، 100 و 140 را نیز دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.