1398-03-25 11:09
2088
0
63878
به بهانه معارفه استاندار جدید گلستان :

سخن تحریریه گلستان ما با استاندار جدید گلستان : حق شناس راه اشتباه مناف را نرود

توصیه جدی ما به شما اینست که بخاطر مردم و توسعه استان از سیاسیون فاصله بگیرید چون آنها همیشه دنبال صندلی و پست بوده و اندک تلاشی برای دغدغه های مردم ندارند ، با شجاعت تمام از راست و چپ عبور کنید .

به گزارش گلستان ما ؛ هادی حق شناس در جلسه اخیر هیات دولت به عنوان نهمین استاندار گلستان انتخاب شد ، او بعد از درازگیسو ، احمدی ، مهیمنی ، شاعری، محمودزاده ، قناعت ، صادقلو و مناف هاشمی به این سمت نایل شده و به نظر می رسد آخرین استاندار دولت تدبیر و امید باشد .

پایگاه خبری تحلیلی گلستان ما نیز با نزدیک به یک دهه فعالیت مستمر و موثر خبری و تحلیلی با هدف جریان سازی انقلابی و رویکرد انعکاس مشکلات اساسی و حتی فردی مردم استان و پیگیری حل آنها توسط مدیران استانی سابقه ای درخشان از خود بجای گذشته و اینک در آستانه معارفه نهمین استاندار گلستان این انتصاب را به جناب حق شناس تبریک گفته و در ادامه سخنی را از سر خیرخواهی و همراهی بیان می دارد .

جناب حق شناس سخنی تکراری است که بگوییم چهره محروم استان پشت سرسبزی اش نهفته ، همه می دانند و شما هم چون بچه شمال هستید بخوبی می دانید که گلستان اصلا وضعیت مناسبی در شاخص های اقتصادی ، اجتماعی ، ورزشی ، سیاسی ، فرهنگی و ... ندارد .

عمده تلاش هایی هم که شده نتیجه نداده و پروژه هایی داریم که اگر همراهی و همدلی همه گروهها و مشارکت مردمی استان را ضمیمه خود داشت به نتیجه می رسید اما تک روی برخی استانداران و دلخوش کردن آنها به برخی گروههای سیاسی باعث قهقرا رفتن استان شد.

اینک شما در شرایطی سخت و دشوار «استانی و کشوری» بر کرسی استانداری گلستان تکیه زدید و اگر نتوانید حس همدلی همه گروههای سیاسی و اجتماعی و ایضا مردم را پشتوانه خود سازید ، قطعا راه بجایی نخواهید برد .

سرگذشت حسن صادقلو و مناف هاشمی استانداران قبلی باید سرلوحه حضرتعالی باشد چرا که بدون مطالعه آن دو نمی توانید مسیر را پیدا کنید ، حسن صادقلو استانداری بود که بدون مشورت همه گروهها و نهادهای نظارتی اقدامی نمی کرد و همواره توصیه های بزرگان و دستگاه های نظارتی را جدی می گرفت ، او استان را فقط در گرگان نمی دید و در توزیع انتصابات و امکانات سعی کرد تا همه استان را دخیل کند .

از این جهت مورد حمله گروههای سیاسی همسو با خود در گرگان قرار گرفت و علیرغم فشارهای رسانه های و تخریب های مجازی به این گروهها باج نداد اما مناف هاشمی با توجه به اینکه پایگاه سیاسی قوی در کشور نداشت و منتسب به قالیباف شده بود از همان بدو ورود علیرغم اینکه برنامه قوی داشت و مرد آمار و بودجه و ارائه گزارش بود اما اختیار انتصابات را به یک گروه مشاوره داد که تندترین انتصابات عمر استان را انجام دادند به طوریکه برخی از این انتصابات با مخالفت جدی نهادهای نظارتی همچون سازمان اطلاعات سپاه روبرو شد اما مناف هاشمی بی توجه به این نصایح کار خودش را کرد و البته نتیجه این اعتماد بی حد و حصر خودش به تندرو ها را گرفت.

او در جریان سیل گلستان در اثر یک اشتباه محاسباتی و تصمیم غلط در حین بحران عزل شد و همانهایی که بیشترین بهره سیاسی را در زمان حضور او برده بودند تندترین حملات را علیه او راه انداختند لذا توصیه اکید داریم به جنابعالی که فریب بیانیه ها و پیام های تبریک این روزهای برخی اصلاح طلبان را نخورید ، اینها همان کسانی بودند که برای مناف هاشمی هم فرش قرمز پهن کرده و برای انتصاب اطرافیانشان قربون صدقه او می رفتند .

توصیه جدی ما به شما اینست که بخاطر مردم و توسعه استان از سیاسیون فاصله بگیرید چون آنها همیشه دنبال صندلی و پست بوده و اندک تلاشی برای دغدغه های مردم ندارند ، با شجاعت تمام از راست و چپ عبور کنید ،  استان گلستان آنقدر نیروی انسانی خوب و جوان توانمند دارد که شما وابسته به یک گروهی خاص نشوید اما متاسفانه برخی سیاسیون جوری استان را احاطه کرده اند که انگار بجز این سی تا جوان !!! دیگر کسی در استان نیست .

نکته دیگر اینکه مردم استان به تبعیض و بخشی نگری بسیار حساس هستند ، بچه های گنبد و شرق گلستان با وسواس زیادی انتصابات و توزیع امکانات را دنبال می کنند و این می طلبد که شما هم با همین وسواس مسائل را دنبال کنید .

جناب آقای حق شناس ! از سال ۹۲ متاسفانه بسیاری از مدیران خوب و شایسته استان را به جرم اینکه در دولت قبلی سمتی داشتند با چماق احمدی نژادی بودن از صحنه بیرون راندند و نتیجه استانی فقیر به لحاظ نیروی انسانی شد ، ممکن است در ادامه حضور شما باز هم چنین جریانی راه بیفتد و بخواهد مدیران خوب ما را با این حربه از میدان بدر کنند لذا خواهش ما اینست که از این حیله های شیطانی مراقبت کنید .

با توجه به اینکه جنابعالی در زمینه دریایی پتانسیل فکری خوبی دارید ، یکی از غفلت هایی که در گلستان صورت گرفته بحث اقتصاد دریایی و استفاده از ظرفیت حمل و نقل دریایی و توسعه بنادر گز ، ترکمن و خواجه نفس و گردشگری این نقاط است که مطالبه جدی این رسانه طی این سالها بوده است .

گلستان استانی کشاورزی است و ۷۲ نوع گیاه محصول کشاورزی در آن کشت و برداشت می شود ، استان ما قطب تولید گندم در کشور است و تراکنش مالی در زمینه غله فوق العاده بالاست ، این حجم از گردش مالی باعث فسادهایی شده و یکی یاز جاهایی که ذره بین شما خیلی خوب باید کار کند بحث فسادهای حوزه غله است ، ضمن اینکه مظلومیت استان در این حوزه مشهود است ؛ گلستان سالانه با تولید یک میلیون و پانصد هزار تن گندم هنوز اداره کل مستقل غلن ندارد و زیر نظر مازندرانی است که فقط سالانه ۱۰۰ هزار تن تولید دارد و این یک تبعیض است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.