1398-02-23 11:43
681
0
63185
سرپرست استانداری گلستان:

تخصیص اعتبار برای اجرای طرح جامع سیل استان لازم و ضروری است

سرپرست استانداری گلستان گفت: طرح جامع سیل استان، سند علمی بسیار خوبی است که پس از وقوع سیل در سال 81 تهیه شد و بسیاری از اقدامات در راستای مقابله با سیل اخیر بر اساس آن صورت گرفت.

به گزارش گلستان ما به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، میرمحمد غراوی در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیرت بحران استان که با حضور هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب برگزار شد، اظهار کرد: اجرای این طرح و اقدامات پیش بینی شده در آن می تواند در کاهش خسارات ناشی از سیل بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه تصرف حریم بستر رودخانه ها به یکی از معضلات اصلی کشور تبدیل شده است، افزود: مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها خواسته جدی ماست.

سرپرست استانداری گلستان تصریح کرد: در همین سیلاب شاهد بودیم که زهکشی اراضی کشاورزی در تخلیه آب های دشت ها نقش بسیار موثری داشتند لذا اتمام زهکشی در سطح 280 هزار هکتار از اراضی استان مطالبه و درخواست جدی ماست.

وی همچنین با اشاره به سدهای نیمه تمام استان، تصریح کرد: اجرای سد نرماب، سد آقدکش، علاج بخشی سد وشمگیر، از جمله اقداماتی است که می تواند در کاهش خسارات ناشی از سیلاب و همچنین استفاده بهینه از نعمت الهی موثر باشد که نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

غراوی افزود: یکی از طرح های مهم ما اجرای طرح های آبخیزداری، آبخوانداری و احداث آب بندان هاست که لازم است با تخصیص اعتبارات ویژه انجام شود.

سرپرست استانداری گلستان گفت: در آخرین روزهای سال 97 استان حوادث مختلفی را تجربه کرد؛ از برف و کولاک شدید تا ریزش و مسدودی جاده ها در ارتفاعات، وزش باد شدید و باران که منجر به وقوع سیلاب شد که در همه این حوادث، همه دستگاه های اجرایی مرتبط با تمام توان پای کار بودند که از همه آنها قدردانی می کنم.

غراوی در پایان گفت: کمک و همیاری همه دستگاه های امدادرسان از قبیل سپاه، بسیج مردمی، ارتش، هلال احمر و ... در این سیلاب، صحنه های بسیار زیبایی از همبستگی ملی را خلق کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

پایان پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.