1398-02-21 05:16
623
0
63134
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

اقدام متقابل برجامی به معنای تعلیق تنها برخی از تعهدات هسته‌ای ایران در برجام است / اروپایی ها، صبر هوشمندانه ایران را ضعف قلمداد کردند

نماینده گنبدکاووس و داشلی برون گفت: نامه رییس جمهور و بیانیه شورای امنیت ملی به معنای تعلیق تنها برخی از تعهدات هسته‌ای ایران در برجام است.

به گزارش گلستان ما ؛ قرجه طیار نماینده گنبدکاووس و داشلی برون اظهار داشت: نامه رییس جمهور و بیانیه شورای امنیت ملی به معنای تعلیق تنها برخی از تعهدات هسته‌ای ایران در برجام است.

وی افزود: اقدام ایران به معنای خروج مرحله به مرحله از توافق هسته‌ای برجام نیست بلکه اقدامی در راستای حفظ برجام و در چهارچوب این توافق نامه است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به اینکه یک سال از خروج آمریکا از برجام می گذرد و طرف‌های اروپایی نتوانسته‌اند منافع ایران از توافق برجام را تامین کنند؛ به همین دلیل ایران اجرای تعهدات خود در این توافق را کاهش می‌دهد.

طیار ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در قبال برجام تاکنون صبوری هوشمندانه به خرج داده ولی برخی دولت ها این دیپلماسی صبر را به معنای ضعف قلمداد می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با توجه به خروج یک جانبه آمریکا و عدم اجرای تعهدات قید شده در برجام توسط طرف های اروپایی؛ هیچ منطقی نمی پذیرد که فقط یک طرف، به توافق چندجانبه بین المللی پایبند باشد.

وی تاکید کرد: به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران در گام اول محدودیت های فروش مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین را متوقف می‌کند و تاکید می کنیم که این حق طبیعی ایران است./کلاله خبر

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.