1398-04-27 03:35
2490
0
64461
آزمون سخت لاری کمان در برزخ انتخابات ؛

آیا معاون سیاسی امنیتی فرماندار آزادشهر به کاندیدای خاصی گرایش دارد؟

این روزها خبر می رسد که معاون سیاسی امنیتی فرمانداری آزادشهر هم در پی جبران این خدمت نماینده برآمده و در رفتارها و مکالمات خود نوعی گرایش به نماینده فعلی و القا ناکارآمد بودن سایر گزینه ها را دارد .

به گزارش گلستان ما ؛ زمانی که "علیرضا ابراهیمی" نماینده آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی بر انتصاب "حسین لاری کمان" به عنوان فرماندار آزادشهر اصرار می ورزید ، می شد برداشت نمود که ابراهیمی نگاهی "آینده نگرانه" به این انتصاب دارد ، انتصابی که البته با دخالت عوامل نظارتی و هشدار آنها به نتیجه نرسید اما لاری کمان را به کرسی دومین قدرت در فرمانداری یعنی "معاونت سیاسی امنیتی" رساند.

لاری کمان از طایفه بلوچ و از نزدیکان "مولوی گرگیج" امام جمعه اهل سنت آزادشهر بوده ، طایفه ای که با بیش از 5 هزار رای در حوزه انتخاباتی آزادشهر ، رامیان و فندرسک نقش تاثیرگذاری بر انتخاباتها دارند ، از آنجا که نگاه طایفه ای به انتخابات ها دارند هر چه ریش سفید این قوم بگوید آنها هم تایید می کنند لذا رای یکدستی به صندوق ها ریخته شده که در فرآیند انتخابات بسیار تاثیر گذار است .

حال ؛ این روزها خبر می رسد که لاری کمان هم در پی جبران این خدمت نماینده برآمده و در رفتارها و مکالمات خود نوعی گرایش به نماینده فعلی و القا ناکارآمد بودن سایر گزینه ها را دارد .

گفته شده وی در شب 13 خرداد به همراه فردی دیگری به منزل یکی از "کاندیداهای قطعی" (از این جهت که وی از شورای شهر آزادشهر استعفا داده) رفته است ، از محتوای جلسه نیمه شب آنها خبری نیست اما گفته شده طی تصمیمی عجیب در پشت صحنه ، قرار است که( پ - گ ) را در عرصه انتخابات به نفع فرد دیگری نگه دارند .

 اینکه عرصه انتخابات عرصه لابی و رایزنی است اشکالی ندارد اما 

** چرا معاون سیاسی امنیتی شهرستان و کسی که خود مجری انتخابات است وارد چنین بازی هایی می شود ؟

** آیا این دخالتها در نتیجه انتخابات تاثیر گذار خواهد بود ؟

** آیا می توان به افرادی اینچنین به عنوان امانتدار رای مردم و حق الناس اعتماد کرد ؟

** آیا نباید مردم را در یک انتخابات آزاد رها کنیم تا خودشان تصمیم بگیرند به چه کسی رای دهند و از روندی که به یک مسیر سازمان یافته ختم می شود حذر کنیم ؟

بر جناب "حسینی فرماندار آزادشهر" نیز تکلیف است که جلوی اینگونه فعالیتها را بگیرد و حداقل با حساسیت بیشتری اوضاع این حوزه را بررسی کند ، چون برخی ها فکر می کنند حساسیت ها فقط توی تهران و مراکز استانهاست و شهرستانهای پیرامون می توانند فعالیتهایی حتی خارج از قانون و حیطه نظارت انجام دهند .

در پایان به آقای لاری کمان توصیه می کنیم که این فرمایشات رهبری را با دقت بخواند .

رهبر معظم انقلاب در 10 اردیبهشت ماه سال 96 در دیدار با جمعی از کارگران سراسر کشور به مناسبت روز کارگر تاکید کردند : 

 "آرای مردم امانت است؛ در نهایت احتیاط و مراقبت این امانت سنگین را حفظ کنید و اجازه دست درازی به احدی را ندهید.

ایشان رعایت دقیق، بدون استثنا، و بدون رودربایستی قانون را لازمه برگزاری انتخاباتی مطلوب و مورد رضایت پروردگار خواندند و این جمله اساسی سالهای اخیر خود را تکرار کردند:

«رأی مردم حق الناس است و اگر کسی به حق الناس تعرض کند، از عهده آن بر نخواهد آمد». 

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.