1393-11-12 15:26
7609
8
9782
آب و برق مجانی من کو ؟

امام کجا گفت آب و برق مجانی می‌شود؟

مطرح شدن و پرداختن صریح و بی تعارف به شبهات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، نه تنها امری پیراسته از عیب است ، بلکه تکلیفی ضروری و لازم برای آگاهان و دوست داران انقلاب است. و البته بی پاسخ گذاشتن این شبهات و میدان را برای مخالفین و نا آگاهان خالی نمودن عیب و کم فهمی است. در پاسخ به شبهات هم باید بی تعارف بود و صریح، چرا که پاسخ دادن های آبکی و تعارفی نه تنها شبهه را حل نمی کند، بلکه ممکن است بر حجم شبهه هم بیفزاید.

به گزارش گلستان ما به نقل از معبر سایبری فندرسک ، پس کی این جمهوری اسلامی می خواد به وعده خودش عمل کنه؟ پس کی می خوان آب و برق رو مجانی کنن؟ مگه ندیدن مردم چقدر برای آب و برق مجانی خون دادن و زجر کشیدن؟ مگه ندیدن مردم برای آب و برق مجانی چطور به استقبال امام اومدن تا امام آب و برق رو برای مردم مجانی کنن؟ اصلاً مردم برای آب و برق مجانی انقلاب کردن و گرنه داشتن زندگیشون رو می کردن.

بله متن بالا رو درست خوندین و اشتباهی در کار نبوده. این متن درست حرف افرادی هست که می خوان به نحویانقلاب مردم رو ربط بدن به مادی بودن اون نه به معنوی بودن انقلاب. در واقع جوری دارن وانمود می کنند که انگار کسی نداند، فکر میکنند مردم برای آب و برق مجانی این همه خون دادن و این همه زجر رو تحمل کردن. اما حقیقت آب و برق مجانی اصلاً چه بوده؟

اگر کل کلیپ ها و سخنرانی ها و متن روزنامه های 12 بهمن سال 57 را هزاران بار بخوانید اصلاً به چنین جمله ای از امام خمینی (ره) برخورد نخواهید کرد که امام فرموده باشند آب و برق مجانی می شود. خیلی ها مدام می گویند چرا صدا و سیما فیلم کامل این سخنرانی امام در بهشت زهرا (س) رو پخش نمی کند. خب اگر واقعاً همچین موضوعی بوده آیا به نظر شما صدا و سیمای وقت که تحت کنترل رژیم شاه بود می توانست به نفع امام این تیکه از سخنرانی را حذف کند؟ و هیچ اثری از آن باقی نماند؟

آب و برق مجانی من کو؟؟؟

ولی وقتی به بررسی این موضوع در سال 57 می پردازیم متوجه می شویم که اصل وعده آب و برق مجانی را سخنگوی دولت موقت آقای عباس امیر انتظام  مطرح کرده است، آن هم برای اقشار کم درآمد و گواه این مدعاروزنامه 8 اسفند ماه 57 کیهان می باشد. لابد می خواهید بگویید در آن زمان هم شریعتمداری مسئول کیهان بوده!!!

اما صدایی از امام خمینی (ره) موجود است که ایشان می فرمایند : سرتاسر ایران براى ضـعـفـا مـسـکن می سازیم، همین دارایى شاه سابق و خواهر و برادرش براى یک مملکت، براى آباد کردن یک مملکت کافى است. ما عمل مى کنیم، حرف نمى زنیم. تمام کمیته هایى که در تـمـام اطـراف ایـران هـسـت مـوظـفـند که آنچه به دست آمد از مخازن ایران، هر چه که اینها بـردنـد و مـخـفى کردند و اتباع آنها بردند و مخفى کردند، آنها را که به دست آمده است،بـه بـانـکـى کـه شـمـاره اش را بـعـد تـعـیـیـن مـى کـنـم تـحویل بدهند که براى کارگرها، براى مستضعفین، براىبینوایان، هم خانه بسازند، هـم زنـدگـى آنـها را مرفه کنند. ما علاوه بر اینکه زندگى مادى شما را مى خواهیم مرفه بـشـود ، زندگى معنوى شما را هم مى خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید ، مـعـنویات ما را بردند اینها . دلخوش نباشید که مسکن فقط بسازیم ، آب و برق را مجانی می‎کنیم برای طبقه مستمند ، اتوبوس را مجانی میکنیم برای طبقه مستمند ، دلخوش به این مقدار نباشید معنویات شما را ، روحیات شما را عظمت می‎دهیم.

آب و برق مجانی من کو؟؟؟

این صدای امام خمینی (ره) در تاریخ 8 اسفند در مدرسه فیضیه بیان شده است ، نه 12 بهمن در بهشت زهرا(س) و در خصوص کمک به مستضعفین و طبقه مستمند امام به وعده خودشان عمل کردند و حساب 100 امام یا کمیته امداد امام یا جهاد سازندگی و ... از این دست اقداماتی بود که نشان می دهد امام خمینی (ره) به وعده خود عمل کردند و هیچ کس نمی تواند آنرا کتمان کند.

اما در خصوص وعده مجانی آب و برق بیاییم یکبار دیگر صحبت های امام را بادقت بخوانیم : دلخوش نباشید که مسکن فقط بسازیم (ویلگول) آب و برق را مجانی میکنیم برای طبقه مستمند (ویلگول)  اتوبوس را مجانی می‎کنیم برای طبقه مستمند (ویلگول)  دلخوش به این مقدار نباشید (مکث کوتاه) معنویات شما را (ویلگول) روحیات شما راعظمت میدهیم.

درواقع امام خمینی (ره) به نوعی در واکنش به صحبت های سخنگوی دولت موقت تأکید کرده اند که به مادیاتدلخوش نباشید بلکه به معنویاتی که از دست داده ایم توجه داشته باشید و از یاد نبرید برای چه انقلاب کرده ایدگواه این تفسیر از صحبت های امام، برکنار کردن رئیس بنیاد مسکن زمانی که گفته بود ما به همه محرومین زمین میدهیم، است. امام گفت چرا وعدهای میدهید که نمی‎توانید عمل کنید، چرا برای یک عده طمع ایجاد می‎کنید ؟

 انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

فرامرز

حرفای امام بصورت فلسفی گفته میشد پس چند پهلو است و برداشتهای گوناگونی از آن گرفته می شود . پس بادقت گوش کن

0
0
پاسخ
1393-11-12 19:08
احمدی

خخخخ امپراطوری دروغ گلستان ما !------------------گلستان ما :با سلام به مخاطب گرامی احمدیاز توجه و لطف شما سپاسگزاریم .موفق باشید

0
0
پاسخ
1393-11-13 04:13
نیما

برادران عزیز این عین جمله ی امام که ما برق تان را مجانی میکنیم اتوبوس تان را مجانی میکنیم ... اگر با فیلتر شکن بخواهید فیلم را دانلود کنید در دسترس هست البته این هم درسته که حتی در صحیفه ی نور 1375 هم این متن نیست من خود دیده ام اما امام این سخنان را گفته اند حالا درست یا غلط بحث دیگری است .---------------------------------------گلستان ما :با سلام خدمت مخاطب گرامی نیما .لطفا متن خبر را به صورت کامل بخوانید .جملات مد نظر جنابعالی به شکل کاملتر در متن وجود دارد .آنجا که آورده شده است :اما صدایی از امام خمینی (ره) موجود است که ایشان می فرمایند :««« شما به معنویات احتیاج دارید ، مـعـنویات ما را بردند اینها . دلخوش نباشید که مسکن فقط بسازیم ، آب و برق را مجانی می‎کنیم برای طبقه مستمند ، اتوبوس را مجانی می‎کنیم برای طبقه مستمند ، دلخوش به این مقدار نباشید . معنویات شما را ، روحیات شما را عظمت می‎دهیم. »»»با تشکر

0
0
پاسخ
1393-11-13 05:13
سیاستمدار

یه سوال اگه واقعا این طوریه که صد البته درست هست چرا این سخنرانی را نمی گذارید مردم گوش کنند و چرا همه جا فیلتره ؟

0
0
پاسخ
1393-11-13 07:34
سیامک

اینا همش بازی با واژه هاست.. ضمنا: "ویلگول" نه.. "ویرگول".....

0
0
پاسخ
1393-11-13 10:29
احمد

تصوير برادري مراسم استقبال و ورود حضرت امام توسط صدا و سيماي زمان شاه انجام شده ، چون تازه 10 روز بعد يعني در 22 بهمن انقلاب انقلاب پيروز مي شود .قطعا اگر چنين مطالبي بود در اين سالها بارها و بارها عليه انقلاب و حضرت امام (ره) از سوي ضد انقلاب منتشر مي شد .نه اينكه بعد از 36 سال حالا بيان بگن يه فيلمي هست و فلان و فلان .

0
0
پاسخ
1393-11-13 10:49
اسماعیلی-خان ببین

کجاش فیلتره ؟مشکل اینجاست که سایت های معاند اومدن این صوت رو میکس کردن. در صورتی که فیلم ویدیویی اون هست .

0
0
پاسخ
1393-11-13 11:35
حسین

با سلام و عرض ادب بنده نمی دانم چرا اینگونه مطلب حالا آنهم بشکل انکار گونه نشر می یابد کسانیکه پیرو نهضت انقلاب اسلامی بوده اند گفتن این مطالب را همان زمان چه حضوری و چه در همان زمان از تلویزیون دیده اند و چه دلیلی برای رد آنرا دارند ولی هر موضوع بسته به زمان آن متغییر میباشد فکر کنم نگارنده با این شیوه نگارش که ما به آن دفاع غلط می گوئیم ( حتی در جائی به اشتباه ویرگول را هم تاکید و به اشتباه با کلماتی اشتباه ادا نموده اند ) اتفاقا موجبات ناراحتی حامیان نظام را فراهم نموده انده انشاء الله خداودند به ایشان بصیرت دهند تا دست از اینگونه شبه سازی های بی مصرف اجتناب ورزند . آمین

0
0
پاسخ
1393-11-20 11:46

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.