1395-12-09 16:58
1678
0
35853
در راستای آشنایی با سیره شهدا:

دغدغه‎مند برای کشاورزی و کمک به اقتصاد/ کابل برق و سخنان شهید به خواهرش

خواهر شهید از روزی گفت که حسنعلی از منطقه برگشته بود و به خانه اش آمد تا او لباسش را برایش کوتاه کند اما به ناگاه رعد و برق شدیدی ایجاد شد که باعث پاره شدن کابلهای برق گردید و در جلوی پای برادرش افتاد او می گفت چنان ترسیدم و خود را به حسنعلی رساندم و از او خواستم به داخل اتاق بیاید، اما شهید آرام و خونسرد به من گفت نگرانم نباشید چرا که من هنوز فرصت دارم و قرار است در جایی دیگر روم و به این زودی پیش شما برنمی گردم.

به گزارش گلستان ما به نقل از دانشجو سلام، نام ها برای ما یادآور هویت هستند؛ هویتی که هر چه زیباتر و باشکوه تر باشد، نامی ماندگارتر است. دانشجو، نامی ماندگار با هویتی دیرین است که اگر با واژه مقدس شهادت عجین شود، ترکیب خوش دانشجوی شهید را می سازد؛ همو که در کوران پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، درس و دانشگاه را رها کرد تا در دانشگاه جبهه ها، درس عشق و ایثار بیاموزد.

در روزهای آینده گلستان میزبان گلهای شهیدی است که نامشان هموراه برای مردم تازه و باطروات است چرا که به فرموده مقام معظم رهبری، زمان همه چیز را کهنه می کند جزخون شهیدرا.

از اینرو برای آشنایی با سیره و منش این نام آشنایان، برگ کوچکی از زندگی دانشجوی شهید حسنعلی خواجه مظفری را باهم ورق می زنیم و بیشتر با این شهید بزرگوار آشنا می شویم.

پاسدار شهید حسنعلی خواجه مظفری یکی از این دانشجویانی است که به ندای مراد خود لبیک گفت و درس و دانشگاه را رها کرد و همراه با سایر دوستان خود وارد جبهه های نبرد شد.

photo 2017-01-25 21-33-52

این شهید بزرگوار  دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه شیراز بود که در تاریخ16 آبان 1338در روستای ولیک آباد گرگان متولد شد و از 21 سالگی وارد عرصه دفاع مقدس شد وسرنجام در تیر ماه61 در عملیات رمضان به فیض شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از 12 سال به آغوش خانواده باز گشت.

شعارهای شهید بروی دیوار روستا سخن می گویند

ام البنین قربانی مادر شهیدخواجه مظفری، اعتقاد راسخ در مسائل اعتقادی را از ویژگی فرزندش خواند و گفت: شهید حسنعلی از ایمان بالایی برخوردار بود به طوریکه همواره اعضای خانواده و خواهر و برادر های خود را توصیه به خواندن نماز و روزه می کرد.

مادر شهید، ولایتمداری را از مشخصه های بارز فرزندش برشمرد و در این رابطه گفت: حسنعلی همیشه به ما توصیه می کرد پیرو ولایت باشید و نگذارید سخن ولایت بر روی زمین بماند.

1دسنو

مادر شهید که این روزها به سختی می توانست چیزی را به خاطر بیاورد در رابطه با شهیدش اما گفت: به یاد دارم که حسنعلی به همراه دوستان انقلابی اش چگونه شبها دور چراغ نفتی گرد هم می آمدند و شعارهایی در دفاع از امام و انقلاب بر روی دیوار می نوشتند که هنوز هم آثار آن بر روی دیوارهای روستا دیده می شود.

به سراغ خواهر شهید خواجه مظفری رفتیم وقتی از خاطره برادر شهیدش سخن می گفت گویا آن لحظات جلو ی چشمانش مجسم می شد و حسنعلی در مقابلش ایستاده است.

کابل برق و توصیه شهید به خواهرش

هاجر خواجه مظفری خواهر شهید برایمان از روزی گفت که حسنعلی از منطقه برگشته بود و به خانه اش آمد تا او لباسش را برایش کوتاه کند اما به ناگاه رعد و برق شدیدی ایجاد شد که باعث پاره شدن کابلها ی برق گردید و در جلوی پای برادرش افتاد او می گفت چنان ترسیدم و خود را به حسنعلی رساندم و از او خواستم به داخل اتاق بیاید، اما شهید آرام و خونسرد به من گفت نگرانم نباشید چرا که من هنوز فرصت دارم و قرار است در جایی دیگر روم و به این زودی پیش شما برنمی گردم.

خواهر با بغضی در گلو می گفت: سرانجام همان شد که خودش خواست و پیکر پاکش بعد از 12 سال در اسفند 73 به میان ما برگشت.

دانشجویان شهید سرآمدند

شهادت شهیدان دانشجو، از دو جهت با اهمیت است: یکی شهید شدن این بزرگواران در راه حقیقت، و دیگری شهادت و جان فشانیِ آگاهانه و از روی بصیرت.

 مقام معظم رهبری، با اشاره به این مطلب می فرماید: «هنگامی که به نام دانشجوی شهید می رسیم، این یقین در ما پدید می آید که پذیرش شهادت و اقدام به جهادی که بدان منتهی شده، از سر خودآگاهی و با اراده روشن بینانه بوده است و این، ارزش عمل را مضاعف می کند و بدین دلیل است که دانشجویان شهید که درشمار سرآمدان ایمان و ایثار آگاهانه بوده اند، ستارگان همیشه درخشانی هستند که هر جویای حقیقت، می تواند راه خویش را با آنان بیابد.

photo 2017-01-25 21-34-05

انتخاب آگاهانه شهادت

  آنچنان که در وصیت نامه   شهید خواجه مظفری آمده است، وی در همه حال یاری رساندن به دین خدا و اسلام عزیز را  وظیفه خود می دانست و از پدر و مادر خویش نیز خواست اگر گریه ای  می کنند بر مصیبت اباعبدالله بگریند و بدانند که فرزندشان شهادت را آگاهانه انتخاب کرده است.

یکی از نقاط قابل تامل در وصیت شهید خواجه مظفری، کمک به اقتصاد کشور بود که به پدرش تاکیدکرده بود کشاورزی را تقویت کند چرا که کشاورزی در پیشرفت اقتصادی کشور نقش بسزایی دارد. 

این شهید بزرگوار در وصیت نامه اش شرکت در دفاع مقدس را همانند شرکت در کربلای حسینی و یاری رساندن به حسین زمان دانست و با بیتی هدف از شرکت در جنگ را اینگونه بیان کرد که:

پاسدارم و هرگز نکنم پشت به میدان      گر سر برود من نروم از سر پیمان

این دانشجوی شهید خون شهدا را راهنمای مردم در ادامه دادن مسیر برشمرد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.