فرماندار گمیشان عنوان کرد؛

3 درصد گمیشان در آب/ دغدغه اصلی در حوزه بهداشت و استحکام بنا است

0
62554
210
1398-01-25 10:13

فرماندار گمیشان گفت: هم اکنون 3درصد گمیشان  دچار آبگرفتگی است و  دغدغه اصلی ما الان در حوزه بهداشت و استحکام بنا است.

به گزارش گلستان ما؛ امیرشیر توماج ظهر امروز درحاشیه  بازدید رئیس بسیج مستضعفین از مناطق سیل زده  گمیشان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: با تدابیری که صورت گرفت و ایجاد داکت های حفاظتی و تعریض  و لایروبی کانالهای صفا ایشان، رهبری و در الان تقریبا سه درصد شهر در آب قرار دارد و در تلاش هستیم که با استقرار پمپ ها و افزایش آنها این مشکل را مرتفع کنیم.

وی تاکید کرد: اکنون دغدغه اصلی ما در حوزهبهداشتی و استحکام بنا است که تیم ها و اکیپ ها مشغول هستندو هر روز جلسات هماهنگی را در شورای مدیریت بحران برگزار می کنیم.

فرماندار گمیشان با تشریح اقدامات دستگاه ها از ابتدای ووقع سیل ادامه داد: از 26 اسفندماه 97 با توجه به هشدارهای هواشناسی تمام تلاش خود را انجام دادیم که مشکلی برای شهروندان و شهرستان رخ ندهد و اولین کار تقویت دیواره های گرگانرود بود.

توماج  با اشاره به بارندگی بی سابقه 190 میلی متری در سطح شهرستان ، تصریح کرد:  همه تلاش خود را برای کمک به مردم انجام دادیم، جوانان دریا دل شهرها و روستاها هم به کمک دستگاه های اجرایی آمدند  و با توجه به ظرفیت های شهرستانی و مقداری امکانات که از دستگاه های اجرایی استان آورده شد شروع به ایجاد داکت های حفاظتی در روستاها کردیم.

 وی با بیان اینکه از همان ابتدا هشدارهای لازم به مردم منطقه داد شد، بیان کرد:  به مردم اعلام کردیم که حتما به طبقات دوم منازل خود بروند و از رفتن به کنار رودخانه ها و سدها خودداری کنند.

به گفته توماج؛ روان آب هایی که از سمت شرق گمیشان آمد باعث شد بیش از 80 میلیون متر مکعب آب در این مکان داشته باشیم و از سمت گرگانرود هم دیواره ها شکافته شده و آب وارد جنوب گمیشان می شد  و ما به سرعت  جاده خواجه نفس به گمیشان برش دادیم و آب را به سمت تالاب هدایت کردیم.

وی با بیان اینکه اینکه یکی از مهمترین پروسه های ما رفتن آب به سمت دریا  بود که در غیر اینصورت دچار مشکل می شدیم، افزود: در فرصت 4 الی 5 روزه که داشتیم کانال های انحرافی و زهکشی هایی که در سال گذشته انجام داده بودیم سرعت انتقال آب به سمت تالاب و در ادامه به دریا را افزایش داد.

توماج اضافه کرد:  فقط یک میلیون و 200 هزار متر مکعب وارد شهر شد ومابقی آن را هدایت کردیم  واکنون نزدیک به 18 میلون مترمکعب  آب در پشت گمیشان است که در حال هدایت به دریا است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری یادآورشد: بعد از آن پیام،  نیروهای مسلح پای کار آمدند و بسیج  وسپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام و مدیریت بحران استان در کنار مردم قرار گفتند و تلاش مضاعف انجام میدادند.

توماج  با اشاره شهید اعلام کردن جانباختگان سانحه قایق در این مناطق  اذعان کرد: با توجه به اینکه اکثر جانبختگان اهل سنت بودند و ایشان نگاه ویژه ای به اهل سنت دارند و از این پیام ایشان خشنود شدیم و از ایشان قدر دانیم.

وی با بیان اینکه طرح جامعه سیل درگلستان پیاده سازی خواهد شد، متذکرشد: از مردم می خواهیم  به حریم روخانه ها تجاوز نکنند تا در کنار سایر فعالیت ها از سیلاب های دیگر جلوگیری شود.

فرماندارگمیشان در خاتمه گفت: مسئولان  باید همواره درکنار مردم باشند زیرا این حضور باعث دلگرمی آنان می شود لذا از حضور نیروهای مسلح و دستگاه های اجرایی در میان مردم باید قدرانی کنم.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.