1398-02-25 11:59
276
0
63240
رئیس کل دادگستری گلستان عنوان کرد؛

۳۳۰۰۰ برگ پرونده لیزینگ خودرو «پرهام» روی میز دادگاه/ محاکمه متهمان به جرم اخلال در نظام اقتصادی

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۳۳ هزار برگ در قالب ۲۶۰ جلد پرونده برای متهمان شرکت لیزینگ خودرو به نام پرهام در استان تشکیل و منجر به صدور کیفرخواست شده است؛ متهمان این پرونده به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند.

به گزارش گلستان ما، هادی هاشمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پس از مطالعه و بررسی پرونده 33 هزار صفحه‌ای پرهام آزادشهر، دادسرای مرکز استان برای سه متهم این پرونده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور کیفرخواست صادر کرد.

وی افزود: از آنجا که پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی کشور در شعب ویژه رسیدگی می‌شود برای تعیین دادگاه رسیدگی این پرونده با معاون اول قوه قضاییه نامه‌نگاری و درخواست کرده‌ایم تا در صورت امکان برای سهولت دسترسی شاکیان که بیشترشان گلستانی هستند پرونده پرهام در استان رسیدگی شود.

رئیس کل دادگستری استان گفت: این پرونده حدود سه هزار نفر شاکی دارد که دو هزار و 500 نفر از آنان گلستانی هستند. متهمان  حدود 220 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده‌اند.

وی یادآور شد: این پرونده در سال 95 تشکیل شده و چون بین دو استان گلستان و سیستان و بلوچستان مشترک بود، مدت‌ها در شهرستان سرباز قرار داشت اما چون پیشرفت چندانی نداشت از رئیس قوه قضاییه و دیوان عالی کشور درخواست کردیم این پرونده به استان گلستان بازگردانده شود.

هاشمیان افزود: 6 ماه قبل این پرونده به استان گلستان فرستاده شد و ما نیز یک بازپرس ویژه برای رسیدگی به این پرونده انتخاب کردیم که در آخر منجر به صدور کیفرخواست برای متهمان شد.

وی گفت: اموال متهمان شامل آپارتمان‌های مختلف و اموال دیگر شناسایی و توقیف شده است. در رأی دادگاه بعد از محاکمه مشخص خواهد شد که هر شاکی چقدر طلبکار است و نحوه پرداخت‌ها تعیین می‌شود.

انتهای پیام/ 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.