1398-09-21 15:05
746
0
66616
رئيس هيأت نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس استان:

هيأت های اجرايی رسيدگی به صلاحيت داوطلبان را به روزهاي پايانی مهلت قانونی موكول نكنند

رئيس هيأت نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي استان گلستان گفت: با توجه به افزايش 37درصدي تعداد افراد ثبت نام شده، هيأت های اجرايی رسيدگی به صلاحيت داوطلبان را به روزهاي پايانی مهلت قانونی موكول نكنند.

به گزارش گلستان ما، حميدرضا بهمني نژاد رئيس هيأت نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي استان ضمن اشاره به فرصت 10 روزه هيأت هاي اجرايي مراكز حوزه هاي انتخابيه از تاريخ 17 لغايت 26 آذرماه جهت بررسي صلاحيت داوطلبين انتخابات گفت: با توجه به افزايش 37درصدي تعداد افراد ثبت نام شده در انتخابات سال جاري نسبت به دوره گذشته انتخابات دراستان، هيأت هاي اجرايي رسيدگي به صلاحيت داوطلبان انتخابات را به روزها و ساعات پاياني وقت قانوني موكول نكنند.

وی افزود: از اعضاي محترم هيأت هاي اجرايي انتظار مي رود ضمن دقت نظر لازم در بررسي صلاحيت ها، به استناد ماده 50 قانون انتخابات نسبت به تحقيقات محلي و بررسي هاي لازم در محل كه مورد تاكيد قانون انتخابات است توجه لازم را داشته باشند تا ضمن حفظ حقوق داوطلبين، دست هاي آلوده به فساد و افراد فاقد شرايط قانوني ، مورد تائيد هيأت هاي اجرايي قرار نگيرند.

رئيس هيأت نظارت بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي استان همچنين با اشاره به اينكه شوراي نگهبان و هيأت هاي نظارت بر انتخابات ، نظارت نهايي بر رسيدگي به صلاحيت داوطلبين را بر عهده دارند افزود: شوراي نگهبان و هيأت نظارت استان با هرگونه ادعا و سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب در خصوص ارتباط با اعضاي شبكه نظارت و اعمال نظر در بررسي صلاحيت داوطلبان برخورد قاطع و قانوني خواهد كرد. در همين رابطه هيأت هاي نظارت در سراسر استان آماده دريافت گزارش هاي مردمي مي باشند.

بهمني نژاد در پايان خاطرنشان كرد: شوراي نگهبان در بررسي صلاحيت افراد، قانون و شرع مقدس اسلام را مبناي عمل خود قرار داده و هرگز تحت تاثير فشار افراد و جريانات سياسي و درخواست هاي غير قانوني آنان قرار نخواهد گرفت.

برابر ماده 51 قانون و جدول زمانبندي انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، فرمانداران و بخشداران مراكز حوزه هاي انتخابيه مكلفند مراتب رد صلاحيت افراد در هيأت هاي اجرايي را در روز 27 آذرماه به داوطلبين ابلاغ نموده و اسناد و مدارك داوطلبين رد صلاحيت شده را در همان روز به هيأت نظارت استان تحويل نمايند.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.