1398-11-03 20:33
98
0
67265
مدیر کل محیط زیست استان گلستان عنوان کرد:

ظرفیت بسیج و فضای مجازی راهی برای تحقق شعار 80 میلیون محیط بان

مدیر کل محیط زیست استان گلستان گفت: در بحث محیط زیست تجهیزات و نفرات ما کفایت نمی کند ، پس باید فرهنگ جامعه را به سمت سوق دهیم که شعار 80 میلیون محیط بان تحقق یابد، در این راه موثر ترین آیتم فضای مجازی و ظرفیت بسیج است.

به گزارش گلستان ما ؛ محمد رضا کنعانی، مدیر کل محیط زیست استان گلستان امروز سوم بهمن ماه در حاشیه اولین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج استان گلستان اظهار کرد: در شرایط حاکم کشور، این فضای مجازیست که بینهایت مؤثر است، همانطور که می بینید وقت بسیاری را از کلیه آحاد جامعه به خود مشغول می سازد، درست است که ما در جنگ سخت کارآمدیم اما در جنگ نرم آسیب پذیریم. 

کنعانی اضافه کرد: امروز یک فراخوان عمومی برای همه است و کمک به همگرایی 
و درونزایی جامعه می کند، می بایست جامعه به سمتی هدایت شود که چون این رویداد کار انفرادی تبدیل به کار گروهی شده و افراد با روحیات مختلف در کنار هم گرد هم آیند و توسط ارگانها و نهاد ها راهبری و حمایت شوند. 

وی خاطر نشان کرد: البته اگر در استان فضایی دائمی برای توسعه و توانمند سازی چنین گروه هایی فراهم شود می توان شاهد خروجی های بسیار خوبی باشیم، همچنین ارتباط بین نهاده های دولتی و موسسات و بخش خصوصی از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد به طوری که نیازها شناسایی شود و به گروه های فعال در این حوزه منتقل شود و خروجی آن نیز در فضای مجازی منتشر گردد. 

وی در پاسخ به اینکه فضای مجازی در حوزه محیط زیست چگونه میتواند نقش ایفا کند، تصریح کرد: در بحث محیط زیست تجهیزات و نفرات ما کفایت نمی کند، نیروی انسانی لازم را نداریم، پس باید فرهنگ جامعه را به سمتی سوق دهیم که 80شعار سازمان محیط زیست کشور مبنی بر 80 میلیون محیطبان تحقق یابد.

کنعانی گفت : در این راستا موثر ترین آیتم فضای مجازی و ظرفیت بسیج است اگر بتوان بسیج عمومی را در فضای مجازی برای این رویکرد پیش گرفت، آینده ی روشنتری را محیط زیست کشور تجربه خواهد کرد و این جز با آموزش و اطلاع رسانی امکان پذیر نخواهد بود. 

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.