1398-07-08 15:56
2269
0
65719
دفاع مقدس سراسر حرف های ناگفته است؛

روایت رزمنده گلستانی از عملیاتی که در دانشگاه های امریکا تدریس می شود

رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: عملیات والفجر 8 که به فتح فاو منجر شد، این عملیات غافلگیرانه برای خیلی از نظامیان ارشد خارجی هم قابل باور نبود . امروز می بینیم برنامه عملیاتی والفجر 8 در بسیاری از دانشگاههای نظامی از جمله در آمریکا تدریس می شود.

به گزارش گلستان ما؛ علی کوهی با اشاره به اهمیت دفاع مقدس و همچنین رشادت های رزمندگان، آن هم با کمترین امکانات و تجهیزات، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در طول دفاع مقدس در سه مرحله خبر آن در صدر اخبار جهان قرار گرفت.

وی ادامه داد: سقوط خرمشهر که به لحاظ اهمیت سوق الجیشی این شهر ، برای آنها به منزله سقوط ایران بود یکی از آن اخبار بود، چرا که در طول تاریخ هر بار این شهر به تصرف دشمن درآمد قطعه ای از ایران برای پس گرفتن آن از کشور جدا و به دشمن داده شد.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: این بار با تمام دفعات قبل تفاوت داشت و قرار نبود برای بازپسگیری خرمشهر وجبی از خاک ایران از دست داده شود و واکنش امام(ره) که با شنیدن این خبر گفتند "خرمشهر را پس میگیریم" امید و انرژی مضاعفتی را بر رزمندگان تزریق کرد و پس از 578 روز خرمشهر توسط آنها آزاد شد و این خبر دومی بود که در صدر اخبار جهان قرار گرفت.

وی با اشاره به عملیات والفجر 8 که به فتح فاو منجر شد به عنوان سومین خبر قابل توجه رسانه های جهان اشاره کرد و گفت: این عملیات غافلگیرانه برای خیلی از نظامیان ارشد خارجی هم قابل باور نبود و به اذعان فرمانده عراقی ، فتح فاو کمر صدام را شکست و امروز می بینیم برنامه عملیاتی والفجر 8 در بسیاری از دانشگاههای نظامی از جمله در آمریکا تدریس می شود.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس ، تصریح کرد: بسیاری از عملیات های دشمن علی رغم نابرابری در عده و تجهیزات با عنایت خداوند و خلوص رزمندگان خنثی شد.

وی بیان کرد: دفاع مقدس سراسر پر از حرف های ناگفته است و پیشکسوتان باید این فرهنگ را به نسل جوان انتقال دهند و نگویند کار ما تمام شده و وقت استراحت ماست.

کوهی با اشاره به تاریخ دفاع مقدس گفت: به جهت کمک های بیش از 52 کشور به صدام، او فکر می کرد به زودی در تهران جشن پیروزی خواهد گرفت اما آنچه که می توان در محاسبات او به عنوان حلقه گمشده نام برد، نقش مردم بود که تمام معادلات صدام را به هم ریخت.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس در ادامه گفت: با وجود ماهواره و گوشی های دیجیتال به عنوان ابزاری که دشمن برای انتقال مفاهیم خود و انحراف جوانان ما به کار می گیرد و عدم پرداختن به خیلی ارزش ها، بچه های ما منحرف می شوند چون چیزی به آنها عرضه نمی شود لذا نباید میدان و عرصه را خالی بگذاریم و یادمان باشد امام در 63 سالگی، انقلاب را کلید زد.

فرمانده سابق یگان 60 زرهی عمار یاسر اذعان کرد: جوانان ما در زمان دفاع مقدس با اینکه الگوی خاصی در تاریخ کشور نداشتند حماسه آفریدند اما جوانان امروز رزمندگان را به عنوان الگوی خود دارند و با درس از دفاع مقدس و یادگاران آن قطعا موفق تر خواهند بود./قابوسنامه

انتهای پیام/

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.