1398-02-25 07:11
378
0
63225
در جلسه مشترک حفظ آثار و اوقاف گلستان مطرح شد؛

تشکیل انجمن واقفان وقف در گلستان/گردآوری خاطرات ایثارگران و خانواده‎های شهدا اوقاف

با انعقاد تفاهم‎نامه‎ همکاری، انجمن واقفان وقف استان گلستان تشکیل و خاطرات ایثارگران و خانواده‎های شهدای اوقاف گردآوری می‎شود.

به گزارش گلستان ما؛ جلسه مشترک مسئولان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در گرگان برگزارشد.

سردار علی ملک شاهکویی  در این نشست اظهار کرد: امروز تفاهم نامه ای با اوقاف و امور خیریه در زمینه فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادمان ها و ساخت پارک موزه دفاع مقدس منعقد شد تا برای توسعه و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

وی با اشاره به تشکیل انجمن واقفان وقف در سراسر استان، افزود:انجمن یاوران وقف تشکیل و هر "وقف" به یاد یک "شهید" در نظر گرفته شده  است وتعداد کسانی که در این انجمن فعالیت می کنند، مشخص شده است و تلاش می‌کنیم این مجموعه نیز ساماندهی شود و بتوانیم در حوزه شهادت موقوفاتی را به ثبت برسانیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصریح کرد: برنامه های فرهنگی از جمله یادواره های شهدا با مشارکت اوقاف در طول سال، در سراسر استان و در مناسبت های مختلف ساماندهی کنیم تا از موازی کاری  جلوگیری و بتوانیم موفق تر عمل کنیم .

ملک شاهکویی اذعان کرد: پس از گذشته حدود 30سال از دفاع مقدس بسیاری از افراد هنوز آن روحیه مقاومت و ایثارگری‎ها را فراموش نکردند و برای اینکه بتوانند در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارند پرتلاش هستند و سعی می‌کنیم در این زمینه از مشارکت‎ها بهره بجوییم.

وی بیان کرد: در خصوص حمایت از حفظ  آثار و ارزش‎های دفاع مقدس به هر جایی که مراجعه کردیم از این مهم استقبال خوبی داشتند و امیدواریم که بتوانیم ماموریتی که به این مجموعه واگذار شده به نحوه احسن انجام دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد:57 یادمان شهدا در سطح استان داریم و برای بهره‎برداری از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در طول سال از این اماکن استفاده می‎‎شود و امیدواریم بتوانیم با مشارکت اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آن گونه که شایسته شهدا است در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

در ادامه حجت الاسلام  حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد اظهار کرد: ترویج فرهنگ ناب ایثار و مقاومت برهمه ما فرض و وظیفه است و سازمان اوقاف نیز خادم بقاع متبرکه و شهدای گمنامند .

وی با اشاره به همکاری اوقاف با نهادهای انقلابی استان گلستان، افزود: با این تفاهم‌نامه به دنبال تعمیق اقدامات فرهنگی و قرآنی ایثارگران و شهدا هستیم تا  بیش از گذشته در یادواره شهدا در سراسر استان و فعالیت های فرهنگی معرفت افزایی در جوار شهدای گمنام همکاری کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان تصریح کرد: با تشکیل انجمن یاوران وقف با موضوع نشر فرهنگ ایثار و شهادت و "هر وقف به یاد یک شهید" از فعالیت فاخری است که خانواده معظم شهدا و دغدغه مندان این حوزه همراهی می کنند .

روحانی فرد ادامه داد: آثار مکتوبی از خاطرات شفاهی رزمندگان  و ایثارگرانو خانواده های بزرگ اوقاف، هیئتهای امنا و خادمان مجموعه بعنوان یک کار پژوهشی فاخر بعنوان گنجینه های مجموعه دفاع مقدس را با همکاری سازمان حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.