1399-05-23 08:08
408
0
65826
تحقق یک آرزو در مراوه تپه؛

مدرسه بدون بخاری نفتی، در مراوه تپه عملیاتی شد

مدیریت آموزش و پرورش مراوه تپه از تحقق آرزوی مدارس بدون بخاری نفتی در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش گلستان ما به نقل از راه اترک، انتشار اخبار حوادث آتش سوزی مدارس با بخاری های نفتی هر از چندگاهی موجب از دست دادن جان عزیزانی شده و این امر هم موجب جریحه دار شدن دل مردم می شود.

در برخی از موارد هم زخم های باقی مانده از سوختگی های مدارس، هیچ وقت برطرف نشده و دانش آموزان یا معلمینی که دچار سوختگی شده اند، مجبورند سال های سال را با همان جراحتها، سر کنند.

شهرستان مرزی مراوه تپه که در استان گلستان قرار دارد از جمله شهرستان هایی است که به خاطر بعد مسافت، پراکندگی روستاها و سختی و یا حتی صعب العبور بودن مسیرها در برخی از موارد، هنوز همه نقاط آن از نعمت گاز بهره مند نشده اند و به تبع آن، مدارس این نقاط نیز هنوز باید از وسایل گرمایشی بجز بخاری های گازسوز و یا سیستم های گرمایشی استاندارد مانند پکیج ها و شوفاژها استفاده می کردند.

اما حضرتقلی حاجیلی دوجی، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه از پایان استفاده از بخاری های نفتی در مدارس این شهرستان مرزی خبر داد.

حاجیلی دوجی در گفتگو با راه اترک در این خصوص گفت: امسال ما در هیچ مدرسه ای از بخاری های نفتی استفاده نخواهیم کرد.

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه گفت: ما در شهرستان مراوه تپه 140 مدرسه داریم که از این تعداد، تنها 25 مدرسه ما بدون گاز خواهند بود که این 25 مدرسه تا زمان گازکشی از سیستم های بخاری هرمتیک و تابشی استفاده خواهند کرد.

وی ادامه داد: مدارس 9 روستای شهرستان نیز تا قبل از آغاز سرما ، کار گازرسانی و فعال شدن سیستم شوفاژ در آنها پایان خواهد گرفت.

دوجی در خصوص نصب سیستم های شوفاژ در مدارس شهرستان گفت: ما از سازمان نوسازی و اداره گاز شهرستان بسیار تشکر می کنیم چرا که بلافاصله بعد از نصب علمک های گاز در هر منطقه ، ابتدا اقدام به نصب سیستم های شوفاژ مدارس در مدت بسیار کوتاه می کنند.

وی در همین خصوص گفت: در تابستان امسال، بعد از نصب علمک های گاز در برخی از روستاهای شهرستان ، در مدت 2 هفته ، 33 مدرسه شهرستان مجهز به سیستم گرمایشی شوفاژ شده و هم اکنون این سیستم های گرمایشی در این مدارس، فعال می باشد.

شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان قرار دارد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.