1399-01-18 09:08
332
0
68064
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان

محله سعد آباد مراوه تپه قابلیت تثبیت ندارد/ تمام گزینه های محتمل برای ساکنین محله سعدآباد، مد نظر است

سید محمد حسینی در خصوص حل مشکل اهالی محله سعدآباد روستای آق امام گفت: تمام گزینه های محتمل برای ساکنین محله سعدآباد، مد نظر است.

به گزارش گلستان ما، سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص حل مشکل اهالی محله سعدآباد روستای آق امام مراوه تپه گفت: ان شاء الله تا پایان همین هفته در این خصوص تصمیم نهایی را اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: همانگونه که مستحضرید در پی بارندگی های اخیر، قسمتی از روستای آق امام که تحت عنوان محله سعدآباد مطرح است؛ دچار رانش شد و متاسفانه این رانش به خانه های مردم آسیب زیادی را وارد کرد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان اضافه کرد: این منطقه از روستا قبلا نیز دچار رانش شده بود که رانش جدید نتیجه مطالعات ما را تایید کرد که در پی آن اعلام کردیم که محله سعدآباد قابلیت تثبیت ندارد و باید حتما این روستا جابه جا شود.

وی در خصوص بافت اصلی روستا که از محله سعد آباد جدا است نیز گفت: کل روستا خطر جدی ندارد و برای تثبیت روستا اعتبار تخصیص داده شده و بعد از بحران و تعیین پیمانکار، کار تثبیت 100 درصدی بافت اصلی روستا انجام خواهد شد.

حسینی در خصوص محله سعدآباد و برنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص آن گفت: در خصوص این محله همانگونه که گفتیم، موضوع جابه جایی محله است ولی در این خصوص باید تمام جوانب را مد نظر بگیریم و باید متذکر شوم که در این زمینه تجربه تجمیع روستاها از لحاظ اجتماعی موفق نبوده است.

سید محمد حسینی ادامه داد: در حال حاضر تمام تلاش ما بر این است که کار استقرار و ساخت خانه های اهالی محله سعد آباد را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهیم تا اهالی در یک محلی استقرار داشته باشند که بتوانند از خدمات اجتماعی بهره بگیرند.

وی افزود: تمام تلاش ما به عنوان یک دستگاه اجرایی، حل مشکل اسکان مردم محله سعدآباد با کمترین معضلات در آینده است و برای همین امر هم تمامی گزینه های محتمل برای ساکنین محله مورد نظر را مد نظر داریم.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان در پایان گفت: روز گذشته نیز در مدیریت بحران استانداری در خصوص همین موضوع محله آق امام جلسه داشتیم و ان شاء الله تا پایان هفته آنچه باید در خصوص محله سعد آباد اتفاق بیافتد را به اطلاع خواهیم رساند.

شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان واقع شده است.

خبرنگار: رضا جامی

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.