1399-03-07 12:38
145
0
68790
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان

تمامی موزه‌های استان گلستان بازگشایی شد

احمد تجری از بازگشایی 13 موزه تحت نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش گلستان ما، احمد تجری  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان روز سه‌شنبه 6 خردادماه 99 با حضور در موزه باستان‌شناسی گرگان ضمن بررسی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در موزه اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با شیوع کرونا، تمامی موزه‌های استان گلستان بازگشایی‌شده و فعالیت خود را ا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سر گرفتند.

وی افزود: با ابلاغ این مصوبه موزه‌های استان طبق روال عادی از ساعت ۹ تا ۱۸ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم آماده میزبانی از بازدیدکنندگان خواهند بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان با اشاره به این‌که با شیوع کرونا ویروس فعالیت موزه‌های استان گلستان محدود و متوقف‌شده بود، اظهار امیدواری کرد: با بازگشایی این مکان‌های فرهنگی و تاریخی ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد حضور بازدیدکنندگان و رونق دوباره این مکان‌ها باشیم.

مهم‌ترین دستورالعمل‌های حضور در مراکز و سایت‌های تاریخی و موزه‌ها به شرح ذیل می باشد:

بازدیدکنندگان گرامی در هنگام تهیه بلیت حضوری ضمن رعایت فاصله یک متری از نفر جلویی و متصدی کنترل از ماسک و دستکش استفاده نمایید.

بازدیدکنندگان در هنگام بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌ها ضمن رعایت فاصله یک متری از نفرات کناری و متصدیان از ماسک و دستکش استفاده نمایید.

مسافران در فضاهای عمومی و سالن‌های انتظار بافاصله ایمن از دیگران روی صندلی‌ها بنشینند و در زمان نشستن از دست زدن به دستگیره‌ها و یا لبه صندلی‌های عمومی خودداری نموده و در صورت تماس دست، دست‌های خود را شستشو دهید.

درصورتی‌که علائم سرماخوردگی دارید حتما از ماسک و دستکش استفاده نمایید.

برای بازدیدهای خانوادگی ضمن هماهنگی با متصدی کنترل در گروه‌های زیر 6 نفر به موزه‌ها مراجعه کنید.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.