1397-01-11 10:00
595
0
52116
درهای بهشت بروی بهشتیان باز شد؛

670 نفر در 15 مسجد شهرستان رامیان معتکف شدند + تصاویر

همزمان با سراسر کشور آغاز بندگی خدا و آیین پرفیض و معنوی اعتکاف از طلوع فجر صبح امروز در روز سیزدهم رجب، ولادت حضرت علی (ع) در 8 مسجد شهرستان رامیان با حضور 670 معتکف برگزار شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از گل رامیان، ماه رجب ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی از آیینه دل است و عاکفان کوی دوست در خانه دوست پله های سلوک را پیموده و پله پله به خدا نزدیکتر می شوند.

معتکف باید حداقل سه روز کامل قبل از طلوع فجر روز 13 ماه رجب تا اذان مغرب روز سوم که پانزدهم ماه رجب است و این سه روز ایام البیض نام دارد در حال اعتکاف در مسجد بماند.

از قبل از طلوع فجر روز 13 رجب هر یک از معتکفین با کوله بارهای خود به طرف میعادگاه عاشقان در حرکت بودند که هر یک با چهره هایی متبسم و امیدوار بسوی خانه دوست قدم برمی دارند تا در این سه روز زنگار دل خود را از مادیات و مسائل دنیوی به دور بریزند و به دور از هیاهوی زندگی مادی چند روزی را با معبود خویش خلوت گزینند.

مراسم افتتاحیه اعتکاف، صبح امروز با حضور حجت الاسلام طاهری امام جمعه و حجت الاسلام جلالی رئیس اداره تبلیغات اسلامی رامیان در مساجد جامع و جعفری شهر رامیان برگزار شد.

350 معتکف در 7 مسجد رامیان

حجت الاسلام محمدباقرجلالی اداره تبلیغات اسلامی رامیان در حاشیه برگزاری این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه قریب به 350 نفر در 7 مسجد بخش مرکزی این شهرستان در آیین معنوی اعتکاف شرکت کرده اند، گفت: از این تعداد معتکف، 290 نفر بانوان و 60 نفر را آقایان تشکیل می دهند.

وی اظهار کرد: این آمار نشاندهنده کاهش 50 درصدی ثبت نام کنندگان امسال نسبت به سال گذشته است.

حجت الاسلام جلالی بیان کرد: بیشترین آمار ثبت نامی معتکفین به تعداد 120 نفر در مسجد جامع شهر دلند بوده است.

320 معتکف در 8 مسجد شهر خان ببین

کامران علیپور کارشناس فرهنگی و تبلیغ اداره تبلیغات اسلامی خان ببین به خبرنگار ما گفت: تعداد 320 معتکف در مراسم معنوی اعتکاف امسال در شهر خان ببین و بخش فندرسک شهرستان رامیان ثبت نام کرده اند که از این تعداد، 260 نفر خانم و 60 نفر آقا هستند.

وی با اشاره به برگزاری مرام اعتکاف در 8 مسجد شهر خان ببین و بخش فندرسک، تصریح کرد: این آمار نشاندهنده کاهش 50 درصدی ثبت نام کنندگان امسال نسبت به سال گذشته با توجه به تقارن تعطیلات نوروزی است.

etek1

etek2

etek3

etek4

etek5

etek6

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.