1397-04-06 13:02
589
0
54736
پس از دوسال تلاش شعبه صلح و سازش گنبد، محقق شد؛

عمر دوباره به سه محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم در گنبد

پس از دوسال تلاش و رایزنی شعبه ۱۱ صلح و سازش شهرستان گنبدکاووس ، و اخذ رضایت از اولیای دم، به سه زندانی محکوم به قصاص عمر دوباره بخشیده شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از قابوس نامه، رئیس شعبه 11 صلح و سازش شهرستان گنبد در نشستی با حضور خبرنگاران تصریح کرد: رهایی این محکومان به قصاص که از شهرستانهای گنبد، گالیکش و رامیان هستند قطعی شده و با طی شدن روال اداری بزودی به آغوش خانواده باز می گردند.

محمدشهرکی اذعان کرد: در این شعبه همچنین از ابتدای امسال با اخذ رضایت از شاکیان ، از تشکیل 200 فقره پرونده در دادگستری جلوگیری شده و متشاکی آزاد شده است . همچنین فراهم کردن زمینه آزادی 650 نفر با اخذ رضایت از سوی شاکیان در سال های گذشته ، از دیگر اقدامات این شعبه است.

qaboosnameh 2

وی یادآور شد؛ متاسفانه اغلب پرونده های قضایی به دلیل عدم آگاهی نسبت به قانون و درک درست از جرم است به گونه ای که شاید بسیاری از مرتکبان، از جرم بودن عمل خود آگاه نیستند و بعضا با توهین یا تهمت و ضرب و شتم به دوسال حبس محکوم می شوند.

شهرکی برلزوم آگاهی از قوانین تاکید کرد و گفت: باید خانواده ها آموزش ببینند و با جایگزین کردن سنت های حسنه از جمله افزایش صله رحم مانع از رفتن فرزندان خود به سمت جرم شوند از سویی دیگر نیز باید برای حفظ جوانان مان از محیط های آسیب و دور نگه داشتن آنان از جرائم ، اقدام به ایجاد فضاهای تفریحی کنیم تا بتواند انرژی و هیجان خود را به طور سالم مورد استفاده قرار دهد.

وی به عنوان یک خیر که سالهاست در این حوزه فعالیت دارد گفت: متاسفانه میزان پرونده های قضایی به ویژه در حوزه جوانان رو به افزایش است و گاهی می بینیم حتی جوانان بدون اطلاع خانواده های خود پرونده های شکایت در دستگاه قضا دارند و بعضا در خصوص اقدام به طلاق خانواده مطلع نیست در حالیکه در گذشته با ورود خانواده ها بخش اعظمی از شکایت ها به صلح و سازش ختم می شد که نیاز است سنت بزرگ منشی و معتمدگرایی گذشته دوباره احیاء شود.

شهرکی به پرداخت وام و تسهیلات به نیازمندان و خانواده زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: در 2 سال گذشته از محل گردش مالی سپردۀ‌ دو موسسه 13 میلیارد تومان تسهیلات از 20 تا سقف 300 میلیون ریال بدون دریافت هیچ سودی  پرداخت شده است.

qaboosnameh 3

رئیس شعبۀ 11 صلح و سازش گنبدکاووس برتشکیل گروهی از معتمدین و خیرین شهرستان برای رسیدگی به اختلافات قبل از تشکیل پرونده قضایی به ویزه در جرائم غیر عمد تاکید کرد و گفت: خیرین می توانند در این حوزه نقش بسزایی داشته باشند چرا که این کار، سرمایه گذاری در صندوق الهی است و برکات آن به مراتب بیشتر از سایر سرمایه گذاری هاست.

وی در بخش دیگری از سخنانش از برخی بیمارستان ها انتقاد کرد و گفت: علی رغم توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه هیچ کس نباید دغدغه هزینه های درمانی را داشته باشد، متاسفانه شاهدیم که بعضا برخی بیماران به دلیل عدم تمکن مالی دچار اختلال در روند درمان شده اند و حتی در موردی به دلیل عدم تسویه حساب با بیمارستان ،جنازه تحویل خانواده تحویل نشده است.

شهرکی با ابراز تاسف از این روند اذعان کرد: دستگاه قضا در این موضوع نیز ورود پیدا کرده و با همکاری و همراهی این دستگاه موردی از این دست در شهرستان مرتفع شد.

گفتنی است این خیر نمونه کشوری که پیش از این تندیس صبر و استقامت را در همایشی کشوری  از سوی معاون اول رییس جمهوردریافت کرده است و به دلیل حمایت از جوانان به ویژه در عرصۀ ازدواج ، در هفته جوان مورد تقدیر قرار گرفت.
احداث دو خانه بهداشت در مناطق زلزله زدۀ کرمانشاه و تامین بخشی از هزینه های حادثۀ معدن زمستان یورت، و تامین کمک هزینه تحصیلی تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان را می توان از دیگر اقدامات این خیر عنوان کرد.

qaboosnameh 4

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.