1396-09-04 15:59
634
0
47013
مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان مطرح کرد؛

خبری خوش برای روستاییان/ رقابتی برای ایجاد اشتغال در روستاها/ تسهیلات با سود 6 درصد

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: با پیگیری دولت و نمایندگان مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون دلار معاول 5 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت اختصاص به فعالیت های اشتغالزایی در روستاها مصوب شد .

به گزارش گلستان ما به نقل از گل رامیان، علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در جلسه دهیاران و روسای شوراهای بخش مرکزی این شهرستان که با حضور فرماندار شهرستان، نماینده رامیان و آزادشهر در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: رویکرد دولت در حوزه عمرانی روستاها بود اما طی 2 سال اخیر و باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال، طرح توسعه اقتصادی روستا مورد اولویت دولت قرار گرفت.

وی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاها، پست بانک برای ایجاد اشتغال و میزان پرداخت تسهیلات به دهیاری ها سه برابر بودجه تحقق یافته سال گذشته آنها از جمله حمایتهای دولت برای توسعه اقتصادی روستاها عنوان کرد.

نصیری اظهار کرد: تسهیلات سرمایه در گردش در مناطق محروم 12 و سایر مناطق 16 درصد است و همچنین افراد حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاری در عرصه های گلخانه وگیاهان دارویی، روش های نوین ابیاری، طرح های زیست محیطی و منابع طبیعی و طرح های مکانیزاسیون و کشاورزی در روستا می توانند با سود 10 درصد از طریق پست بانک  تسهیلات دریافت کند.

وی بیان کرد: با پیگیری دولت و نمایندگان مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون دلار معاول 5 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت اختصاص به فعالیت های اشتغالزایی در روستاها مصوب شد و این مبلغ در اختیار بانکها قرار می گیرد و بانکها تسهیلات با سود 6 درصد را در اختیار روستاییان قرار می دهند.

مدیرکل امور روستایی در استانداری گلستان تصریح کرد:  مبلغ 400 تا 600 میلیارد تومان به این استان اختصاص پیدا می کند و این تسهیلات از طریق بانکهای کشاورزی، توسعه و تعاون، پست بانک و صنعت و معدن پرداخت می شود و شامل کلیه فعالیتهای اقتصادی در روستاهاست.

وی خاطرنشان کرد: اولین مرحله آموزش دهیاران برگزار شد و به زودی آموزش تخصصی دهیاران و سپس آموزش مشترک دهیاران و شوراها برگزار می شود.

رفع مشکل آب شرب شهیدرجایی و گازرسانی روستاهای کددار شهرستان رامیان تا هفته دولت سال آینده

جواد صادقلو فرماندار شهرستان رامیان در این جلسه ، ضمن تسلیت به زلزله زدگان غرب کشور و تبریک هفته بسیج، گفت: 5 آذر 1358 یادآور فرمان تاریخی امام (ره) در تشکیل بسیج مستضعفان است و امروز برکات این نهاد مقدس را به خوبی دیبینیم.

jaldeh1

وی اظهار کرد: بسیج وظیفه خود را برای صیانت از دیانت به خوبی ایفا کرده است و بخصوص در هشت سال دفاع مقدس و امروز هم در دفاع از حریم آل الله اقدامات بی نظیری انجام دادند.

صادقلو افزود: امروز اگر جشن پیروزی مقاومت را می گیریم به برکت بسیج، سردار سلیمانی، شهدای حرم و مدیریت رهبری امروز است و این فتنه بزرگ که توسط آمریکا و اسرائیل چیده شده بود، در عراق و سوریه ناکام ماند و اینکه این جنگ و خونریزی به ایران کشیده شود را خنثی کردند.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در بخش مرکزی شهرستان رامیان انجام شده است و در چهار سال اول دولت تدبیر و امید حدود 40 درصد تخصیص اعتبارات شهرستانی داشتیم .

فرماندار شهرستان رامیان عنوان کرد: در حوزه آب شرب روستایی در شهرستان و در استان کم توجهی شده است و با بحران کم آبی مواجه هستیم و مشکل آب شرب مجتمع شهید رجایی گلند تا پایان هفته دولت سال آینده حل میشود .

وی افزود: به روستاهای ویرو، کشکک، رضی گاز رسیده و پل آرام و پاقلعه کلنگ زنی شده است و تا هفته دولت سال آینده عملیات گازرسانی به 99 درصد روستاهای کددار این شهرستان انجام می شود.

صادقلو تصریح کرد: 45 درصد فضاهای آموزشی شهرستان رامیان تخریبی هستند و باید نوسازی و یا مقاوم سازی شوند و در حوزه آموزشی هم در خارج ار اعتبارات کمک نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: طرح هادی ۱۰ روستای شهرستان رامیان امسال بازنگری میشود .

jaldeh2

jaldeh3

jaldeh4

jaldeh5

jaldeh6

jaldeh7

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.