1393-08-08 09:01
2036
0
5074
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهر رامیان :

اعزام 32 روحانی در ایام محرم به مساجد بخش مرکزی رامیان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهر رامیان از اعزام 32 روحانی در ایام محرم به مساجد بخش مرکزی شهرستان رامیان خبر داد.

به گزارش گلستان ما ، حجت الاسلام والمسلمین ایوب ممشلی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهر رامیان در گفتگو با خبرنگار گل رامیان با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: حسین بن علی(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است لذا ائمه معصومین ، اولیای الهی ، بندگان شایسته خدا و صالحین هستند که مردم با توسل و تمسک به بزرگان دین می توانند در مسیر زندگی به سعادت و کمال برسند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) فرموده است کخ من از بین شما می روم ، دوشیء گرانبها و باارزش به امانت می گذارم یکی قرآن و دیگری اهل بیت پیامبر افزود: یکی از آن اهل بیت حسین بن علی(ع) است که پیغمبر از حسین بن علی تعبیر به کشتی نجات و چراغ هدایت فرموده است.

حجت الاسلام ممشلی بیان کرد: به همین جهت امام راحل فرموده که محرم و صفر را زنده دارید و ما هرچه داریم از محرم است پس ملت ما با زنده نگه داشتن عاشورا به سعادت و کمال می رسند چون در عاشورا شناخت حق و باطل، انجام واجبات، اجتماع مسلمین، عزاداری و گریه بر شهدای کربلا و مظلومیت سیدالشهدا است.

عزاداری برای سیدالشهدا و شهدای کربلا جامعه را از آسیب های اجتماعی واکسینه می کند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهر رامیان عنوان کرد: عزاداری که مردم در محرم و صفر دارند روش اولیای الهی بوده است چون بزرگان دین برای مظلومیت سیدالشهدا گریه کردند و مراسمات عزاداری گرفته و بیرق اسلام دست به دست و عزاداری سینه به سینه تا به امروز به ملت ما رسیده است.

وی گفت: عزاداری برای سیدالشهدا و شهدای کربلا جامعه ما را از آسیب های اجتماعی واکسینه می کند بنابراین عزاداری برای شهدای کربلا بویژه برای حضور جوانان و نوجوانان در مساجد و حسینیه ها و هیات مذهبی بسیار مهم است.

حجت الاسلام ممشلی یادآور شد: جوانان قدر این مراسمات را بدانند وحضور فعالانه داشته باشند.

برگزاری دسته روی روز تاسوعا از مقابل مسجد جامع به طرف گلزار شهدا

وی تصریح کرد: عزاداری در مساجد توسط مردم و هیات مذهبی، سخنرانی توسط روحانیون و مداحی مداحان ، قرائت زیارت عاشورا بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء، قرائت قرآن و مراسم دسته روی در سطح شهر و روستا بویژه از شب پنجم محرم از برنامه های ایام محرم در شهر رامیان می باشد.

 این مقام مسئول با اشاره به دو مراسم عزاداری ویژه در رامیان خاطرنشان کرد: برگزاری دسته روی روز تاسوعا از مقابل مسجد جامع به طرف گلزار شهدا و در روز عاشورا نیز حرکت دسته جات سینه زنی از مساجد به سمت میدان امام علی(ع) بصورت متمرکز و به روش خاص و سنتی برگزار می شود که این مراسم ویژه روز عاشورا بصورت پخش زنده از سیمای جمهوری اسلامی قابل مشاهده است.

انتهای پیام/ 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.