1396-09-29 11:32
543
0
48056
با هدف حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد؛

اجرای طرح ملی جنگلانه در پارک جنگلی دلند + تصاویر

اجرای طرح ملی جنگلانه با هدف حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست و با مشارکت مردمی با حضور مسئولین شهرستانی و استانی در پارک جنگلی دلند برگزار شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از گل رامیان، اجرای طرح ملی جنگلانه با هدف حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست و با مشارکت مردمی با حضور معاون فرماندار، مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری گلستان، فرماندهان انتظامی و سپاه، ائمه جمعه و جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی در پارک جنگلی دلند برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری امام جمعه شهر رامیان گفت: کاشت و حفظ درخت و طبیعت یک بحث مهم اجتماعی است و اهتمام به این نکته در روایات و احادیث امده است.

وی اظهار کرد: توسعه منابع طبیعی با مشارکت مردم محقق می شود.

قزلسفلو مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری گلستان گفت: این طرحی چندسالیست در سطح کشور با هدف تحقق فرمایش مقام معظم رهبری، تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی اجرا می شود تا از ظرفیت مردم برای حفاظت و توسعه نهالکاری استفاده شود.

وی بیان کرد: پارک جنگلی دلند دومین منطقه در این استان که این طرح اجرا می شود و وظیفه مهم و اصلی تشکیل منابع طبیعی حفاظت است.

قزلسفلو افزود: در گذشته بدلیل نیاز مردم به تامین سوخت، ساخت و سازها حضور مردم در مناطق جنگلی در حد قطع درخت و قاچاق چوب بوده ولی امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فرهنگسازی قاچاق چوب به حداقل رسیده است.

وی با اشاره به نگرانی های امروزه در طبیعت بیان کرد: تغییر اقلیم، گرماهای غیرعادی و طولانی مدت، کاهش بارندگی، خشکسالی و حضور گسترده مردم، باعث کوبیدگی و عدم تهویه خاک می شود که عدم تجدید حیاط طبیعی را در بر دارد و باعث بیماری درختان می شود.

مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری گلستان با بیان اینکه طرح های جنگلداری برابر قانون متوقف شد، افزود: زمستان ۹۵ فقط در پنج نقطه استان قطع درخت نداشتیم و زمستان امسال دیگر هیچ قطع درختی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: هر نقطه از کشور و دنیا باید با مشارکت مردم باشد تا به اهداف خود برسیم.

jangalane1

jangalane2

jangalane3

jangalane4

jangalane5

jangalane6

jangalane7

jangalane8

jangalane9

jangalane10

jangalane11

jangalane12

jangalane13

jangalane14

jangalane15

jangalane16

jangalane17

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.