1393-10-27 17:33
2661
0
9013

جزئیات غرق‌شدن دو دانشجو در دریاچه‌یخی + تصاویر

صحنه‌ای باورنکردنی با دوربین‌های موبایل به تصویر کشیده شد و اینکه دو دختر جوان در چند قدمی دوستانشان به کام مرگ فرو می‌روند بسیار دردناک است.

 هفت دانشجو می‌خواستند روی دریاچه یخ‌زده شورابیل عکس یادگاری بیندازند که سطح نازک یخ شکست و همه در آب سرد فرو رفتند.

تفریح مرگبار

این حادثه ساعت 4 عصر چهارشنبه رخ داد و در آن 10 دانشجوی غیربومی اردبیل که مشغول تفریح و عکس گرفتن از دریاچه یخ زده شورابیل بودند ناگهان با شکستن یخ‌های سطح آب به داخل آب فرو رفتند که با حضور بموقع و با تلاش نیروهای امدادی و غواصان هشت دانشجو به بیرون از آب کشیده شدند.

غرق شدن 2 دانشجو در دریاچه یخی+عکس

در ادامه نیروهای امدادی حداکثر توان خود را برای نجات دو دانشجوی دختر به کار بستند اما پس از چهار ساعت تلاش و عملیات جست‌وجو، جسد غرق شده دو دختر جوان که دانشجوی ادبیات دانشگاه «نمین» بودند، کشف و به بیرون از آب انتقال داده شدند.

غرق شدن 2 دانشجو در دریاچه یخی+عکس

گفته‌های یک نجات‌یافته

یکی از نجات‌یافتگان گفت: در حال عکس گرفتن بودیم که صدای ترک و شکستن یخ به گوش آمد عده‌ای در همان لحظه به کنار ساحل فرار کردند اما من به همراه دو دانشجوی دختر داخل دریاچه افتادیم که من بسختی خود را از آب بیرون کشیدم اما دو دانشجوی دختر متأسفانه غرق شدند.

گفته‌های یک شاهد

یکی از شاهدان عینی در این‌خصوص گفت:  بعدازظهر بود، داشتم از دانشگاه برمی‌گشتم که دیدم حدود 10 دانشجو دسته‌جمعی روی دریاچه شورابیل داشتند عکس یاد‎گاری می‌گرفتند که یک مرتبه یخ‌ها شکست؛ همه زیر آب رفتند لحظات دردناکی بود.دانشجوی پسر، خود را از آب بیرون کشید و نجات یافت، اما دو دانشجوی دختر بر اثر دمای پایین آب و ناتوانی در خروج از آن غرق شدند.دخترها در حالی که دست در دست هم داشتند به داخل آب فرو رفتند و نتوانستند خود را بیرون بکشند.

دو دختر دانشجو «الهام سلیمان‌زاده» و «لیلا تونسی» نام داشتند که یکی از این دو دانشجو در پارس‌آباد و دیگری در مراغه زندگی می‌کند.غرق شدن این دانشجوها درست در کناره دریاچه و در 10 متری لبه دریاچه اتفاق افتاد.

20 درجه زیر صفر

«بهرام غیبی» مدیر هلال‌احمر استان اردبیل در این خصوص گفت: برودت آب دریاچه 20 درجه زیر صفر بود اما 6 غواص هلال احمر و اکیپ آتش نشانی اردبیل با تلاش‌های صورت گرفته اجساد غرق‌شدگان را بیرون از آب کشیده و جنازه‌ها به سردخانه منتقل شد.

بهرام غیبی با توصیه مؤکد به افراد و گردشگران مجتمع تفریحی شورابیل مبنی بر اجتناب از رفتن روی یخ دریاچه اضافه کرد: با وجود اعلام خطرات و تذکرات احتمال شکستن یخ و غرق شدن افراد باز مشاهده می‌شود افراد که عمدتاً کم سن و سال و نوجوان هستند روی یخ دریاچه و حتی رودخانه‌های داخل شهر از جمله بالیقلو چای که احتمال شکستن هر لحظه یخ وجود دارد با بی‌توجهی اقدام به تفریح می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به افزایش دمای هوا طی این چند روز و سست شدن استحکام یخ‌های دریاچه و رودخانه‌های استان توصیه کرد: به هیچ عنوان با فرض نشکستن یخ و ضخامت آن مردم به سمت یخ و تفریح روی آن مبادرت نکنند تا شاهد صحنه‌های تأسف‌بار نشویم.

هشدار پلیس

فرمانده پلیس اردبیل در این‌خصوص گفت: به دنبال بارش برف و برودت هوا در روزهای گذشته اردبیل، دریاچه طبیعی شورابیل که داخل شهر اردبیل واقع شده یخ بسته که با وجود هشدار شهرداری و مسئولان امر در مورد خطر شکستگی یخ‌ها، برخی خانواده‌ها و جوانان این مکان را تبدیل به محل تفریح و بازی خود می‌کنند که این خود عاملی برای بروز حوادث ناگوار می‌شود.

 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.