1402-08-28 19:16
110
0
87516
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان مطرح کرد:

نقش مهم خانواده و مدرسه برای تربیت «نسل نمازخوان»

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: همکاری خانواده و مربیان در کنار اجرای شیوه‌های نوین ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس، در تربیت نسل نمازخوان موثر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گلستان ما»، سیدرضا نظری عصر امروز در هشتمین اجلاس نماز استان گلستان گفت: فعالیت‌ها و مباحث اعتقادی در مدارس بر اساس سند جامع آموزش و پرورش انجام می‌شود که نماز، یک بخش مهم از آن نماز است.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم چیزی در کشور به فرهنگ تبدیل شود، باید سنگ بنای آن در آموزش و پرورش گذاشته شود، اذعان کرد: طرح «محراب» در یک هزار و ۱۴۵ مدرسه استان با همکاری ۶۰۸ روحانی و ۵۳۷ نفر از اولیای دانش آموزان خوشنام و معتمد روستاها و همکاران فرهنگی ما در حال اجرا است. به این شکل که نماز جماعت به امامت این عزیزان در مدارس اقامه می‌شود.

نظری با اشاره به طرح «سه میم» به معنای منزل، مدرسه و مسجد در سیستم آموزش و پرورش، گفت: نقش خانواده‌ها در اجرای موفق طرح‌های مدرسه، بسیار مهم است. ما امسال در راستای رشد اعتقادی و ترویج فرهنگ نماز میان دانش آموزان، طرح سه میم با محوریت منزل، مدرسه و مسجد را در دستور کار خود قرار دادیم که حضور خانواده‌ها برای اجرای موفق این طرح، بسیار مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان همچنین با اشاره به حضور هفتگی «آیت الله نورمفیدی» در مدارس مرکز استان و اقامه نماز جماعت و جلسه پرسش و پاسخ با دانش آموزان که از حدود ۲۵ سال پیش آغاز شده، گفت: این طرح در سطح کشور نیز معرفی شده و ما به دنبال این هستیم که آن را در مدارس کل استان اجرایی کنیم.

نظری ویژه برنامه‌های «بهار بندگی»، «چون و چرا» و «نور چشم» را از دیگر طرح‌های حوزه نماز در مدارس استان برشمرد و گفت: دوره توانمندسازی معلمان پایه اول ابتدایی در زمینه ترویج فرهنگ نماز نیز امسال در استان برگزار شد که در آن به معلمان آموزش دادیم، چطور دانش‌آموزان را به شیوه‌ای درست به اقامه نماز دعوت کنند.

انتهای خبر/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.