1403-04-19 19:10
99
0
90647
در دیدار استاندار گلستان؛

وزیر نیرو، دستور توسعه نیروگاه علی‌آبادکتول را صادر کرد

در دیدار استاندار گلستان و نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو، آقای محرابیان دستور توسعه نیروگاه علی‌آبادکتول را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «گلستان ما»؛ وزیر نیرو در این دیدار ضمن قدردانی از نگاه و عملکرد توسعه‌ای استانداری گلستان و نمایندگان مردم استان، دستور توسعه نیروگاه علی‌آبادکتول را در قالب ماده ۴ صادر کرد.

گفتنی است؛ استان گلستان در روز‌های اوج مصرف، به ۱۵۰۰ مگاوات برق نیاز دارد و درحال حاضر تولید استان حداکثر ۱۰۰۰ مگاوات در نیروگاه علی‌آبادکتول است.

فاز اول این نیروگاه با توربین‌های گازی در سال ۱۳۸۹ وارد مدار شده است.

در سفر دوم رئیس جمهور شهید به استان گلستان، ساخت سیکل‌ترکیبی این نیروگاه که شامل توربین‌های گازی و توربین‌های بخار می‌شود، تصویب شد.

با بهره‌بردای از این طرح، ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق گلستان افزوده و چالش ناترازی تولید و مصرف برق در این استان رفع می‌شود.

همچنین، رادمان این نیروگاه که اکنون در فاز اول (گازی) ۳۵ درصد است، با بهره‌بردای از فاز دوم (بخار)، به ۵۰ درصد خواهد رسید.

ساخت سیکل‌ترکیبی نیروگاه علی‌آبادکتول، با ۴۵۰ میلیون یورو، بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان گلستان است.

در مدت ساخت این طرح، ۱۰۰۰ و در زمان بهره‌بردای از آن، ۳۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود. قرار است این طرح، طی ۳ سال آینده تکمیل شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

انتهای خبر/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.