1402-08-28 00:05
157
0
87500
معراجی‌ها؛

آخرین اعزام

مادر شهید احمد ارجمندی نقل می‌کند: «در آخرین اعزام به جبهه پدرش به او گفت: می‌دانم که اگر تو این بار به جبهه بروی دیگر برنمی‌گردی.

به گزارش «گلستان ما»، شهید احمد ارجمندی، نهم شهریور ۱۳۳۹ در شهرستان بجنورد به دنیا آمد. پدرش «محمد»، اغذیه‌فروش بود و مادرش «سیکنه»، نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. فروشنده بود. به‌عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هشتم آذر ۱۳۵۹ با سمت آرپی‌جی زن در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای امامزاده عبدالله شهرستان گرگان واقع است.

 خاطره‌ای به نقل از مادر شهید ارجمندی

 لباس خونین

 در تظاهرات پنجم آذر سال ۱۳۵۷ او حضور داشت. او آن روز به خانه نیامد. فردا به منزل آمد. تمام لباسش خونی بود. به او گفتم چرا همه لباست خونی است؟ مگر خدای‌ناکرده تیرخورده‌ای؟! شهید به من گفت: مادرم رفیقم شهید شد کاش من به‌جای او شهید می‌شدم.

 الهام

 در آخرین اعزام به جبهه پدرش به او گفت: می‌دانم که اگر تو این بار به جبهه بروی دیگر برنمی‌گردی. پسرم رو به پدرش کرد و گفت: پدر جان اگر ما جوان‌ها به جبهه نرویم پس کی به برود و با دشمنان بجنگد؟

 برادر شهید نقل می‌کند:

 در آخرین اعزامش به جبهه به‌خاطر دارم که مرا بغل کرد و به‌اندازه ۲ ساعت در آغوشش بودم. به من علاقه خاصی داشت. همیشه با من بازی می‌کرد. موقع خداحافظی با پدرم به آن‌ها پول داد و گفت: این را بگیرید و دستتان باشد، چون من می‌روم و دیگر بر نمی‌گردم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.