فرمانده سپاه نینوا گفت:بیانیه گام دوم انقلاب ادامه و مکمل همان وصیت الهی سیاسی امام راحل است که هردو یک جهت را نشان می دهند و جای تعجب دارد بعد از 30 سال از رحلت امام کسانی نفهمیدند امام خامنه ای همان امام خمینی است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بیانیه گام دوم که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد مانیفستی برای چهل سال آینده انقلاب اسلامی است.

نماینده شرق گلستان گفت:در گام دوم ، ایران اسلامی ریل گذاری آن به سمتی است که ضمن وحدت کشورهای مسلمان، قطب اول اقتصاد در خاورمیانه خواهد شد.

اکنون در آغازین روزهای صدور بیانیه گام دوم از سوی امام خامنه ای قرار داریم  و همانطور که معظم له در بیانیه تاکید نموده اند که برای برداشتن گامهای استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت ؛ قطعا یکی از فرازهای بسیار مهم تاریخی در نیم قرن گذشته شناخت دقیق و درست سهم عمده و تعیین کننده دختران و زنان جوان در پیشگامی نهضت عظیم اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) است.این بایسته در گام دوم با وجود تحرکات خزنده و بسیار پیچیده و چند لایه داخلی جریان نفوذ در حوزه زنان و جوانان از اهمیت دو چندانی برخوردار می باشد.

نماینده مردم امیان وآزادشهر در مجلس گفت: در آن زمانی که ما فکر می کردیم، شاید مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیایند، حضرت آقا مشغول نوشتن دستور العمل گام دوم انقالب بود.

نشست تخصصی گفتمان و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب امروز با حضور آخوند میرابی از علمای اهل سنت استان گلستان، ولی الله شهابی استاد دانشگاه و مرتضی سایری فرهنگی جوان استان در گرگان برگزارشد .

رییس بسیج اساتید گلستان گفت: رهبر معظم انقلاب برای جوانانی که این مسئولیت مهم را می خواهند بر عهده گیرند شاخصه هایی را مطرح کردند و هر جوانی نمی تواند شانه هایش را زیر بار این مسئولیت قرار دهد و باید کسانی این کار را کنند که خودسازی را انجام داده باشند تا بتوانند دگر سازی کنند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دشمن به دنبال این است که در جامعه تغییر رفتار بوجود بیاید و در سایه تغییر رفتار تغییر ساختار اتفاق بیفتد و با نقشه حساب شده به میدان آمد، بنابراین باید به شدت هوشیار بود.

مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) گرگان گفت: یکی از مهمترین وظیفه جریان انقلابی قدم برداشتن در جهت تبیین و اجرای بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است .

ظهر امروز با حضور چهره های فرهنگی و اجتماعی هیات اندیشه ورز " گام دوم انقلاب اسلامی " در جهت تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در گرگان تشکیل شد.

امام جمعه گنبدکاووس گفت: بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی یک بیانیه معمولی نیست بلکه الگوی پیشرفت تمدن کشور و اسلام در 40 سال آینده است.

اکنون در آغازین روزهای ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی،  مردم و جریان انقلابی استان گلستان با چنین پشتوانه تاریخی و معنوی در نهضت اسلامی و چهل سال استقامت و پایداری در خط امام و رهبری؛ یکی از مخاطبان اصلی پیشگامی در گام دوم انقلاب اسلامی  یعنی مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمّدن‌سازی نوین ‌است. 

امام جمعه موقت تهران گفت: باید جامعه علمی از تمام ظرفیتش برای رسیدن به نقشه راهی که در کوتاهترین زمان برای خلق و تولید ثروت فراهم آورد استفاده کند و این امر جز با وحدت علمی امکان ندارد.

همایش بزرگ رسالت نخبگان دردهه پنجم انقلاب اسلامی به همت سازمان بسیج اساتید روز چهارشنبه 18 مهر در دانشگاه آزاداسلامی گرگان برگزار می شود.

دفتر راهبری عمومی دهه پنجم انقلاب اسلامی با رویکرد ترسیم و تبیین افق چشم انداز دهه پنجم انقلاب اسلامی در استان گلستان راه اندازی شد .