معاون فنی مرکز بهداشت گلستان از استمرار نمونه گیری در مناطق سیل زده گلستان خبرداد و گفت: در حال حاضر بیماری های واگیر در مناطق سیل زده استان مشاهده نشده است.

به گزارش گلستان ما؛  صداقت درباره اقدامات پیشگیری بیماریهای واگیردار مناطق سیل زده گلستان اظهار کرد:  خدمات شبکه بهداشت استان  در حین وقوع سیل و  پیشگیری از بیماری ها در قالب خدمات ثابت و سیاراست.

وی با بیان اینکه تیم های ثابت ما در مناطق اردوگاهی سیل زدگان مستقر هستند، افزود: در آق قلا دو تیم ثابت و8 تیم سیار داریم و مردم سیل زده به 16 کمپ که در سطح شهر مستقر هستند مراجعه می کنند .

معاون فنی مرکز بهداشت گلستان با اشاره به مراجعه کارشناسان بهداشت به درب منازل، تصریح کرد: در این مراجعات اگر بیماری باشد که نیازبه پیگیری داشته باشد ازجمله بیماریهای واگیر و غیر واگیر پیگیری ها را انجام می دهیم.

وی ادامه داد: نمونه برداری از بیمارهای واگیر که مشکوک به بیماری های  خاصی مبتلا باشندانجام می شود که تاکنون  نمونه های زیادی اخذ شده است.

صداقت ادامه داد: در شک بیماری وبا از بیماران اسهالی حدود 970 نمونه اخذ شده وخوشبختانه هیچ کدام مثبت نبوده و سایر بیماری های واگیردارمانند آنفولانزا، سل  و سرخک و سرخجه نیز 107 نمونه اخذ کردیم و موردی برای پیگیری نداشتیم.

معاون فنی مرکز بهداشت گلستان در خاتمه تاکید کرد: بیماری های واگیر در مناطق سیل زده استان مشاهده نشده است و یا تحت کنترل هستند .

انتهای پیام/