منابع موثق خبر دادند انتصاب سید مناف هاشمی در سازمان امور مالیاتی کشور قطعی شده و وی بزودی استان گلستان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد .

به گزارش گلستان ما ؛ از چند ماه پیش بحث ماندن و یا رفتن سید مناف هاشمی استاندار گلستان بر سر زبانها افتاده است .

این گمانه زنی ها بعد از سفر رئیس جمهور به استان گلستان و استقبال شایسته مردم استان از رئیس جمهور ، جلسات بسیار خوب کارشناسی طی این سفر و ارائه گزارش کار بسیار خوب از سوی سید مناف هاشمی که خود را در طراز مدیران ملی مطرح کرد ، قوت گرفت .

گفته شده سید مناف هاشمی جدی ترین گزینه سازمان امور مالیاتی کشور است و انتخاب وی در کمیسیون انتصابات آن سازمان قطعی شده و بزودی حکم وی صادر خواهد شد .

سازمان امور مالیاتی جایی است که تقوی نژاد ریاست آنجا را بر عهده داشته و 27 بهمن ماه این سمت را ترک کرد ، تقوی نژاد در 22 آذرماه سال 94  در حالیکه مدیر عامل بانک سپه کشور بود ، ریاست سازمان امور مالیاتی کشور را بر عهده گرفت .

با رفتن سید مناف هاشمی سه  گزینه جدی برای تصاحب صندلی استانداری گلستان مطرح هستند :

1 – محمدرضا صالحی : صالحی متولد 1337 گرگان استان گلستان و فوق لیسانس رشته مدیریت دولتی بوده و سرپرستی استانداری مازندران و بوشهر در دولت اصلاحات و استانداری خراسان شمالی در دولت روحانی را در کارنامه خود دارد.

دبیر کاروان تدبیر و امید، مشاور نهاد و مدیرکل پیگیری معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری از آخرین مسئولیت‌های مهم وی بوده و مشاور وزیر کشور و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی، عضو مجمع استانداران جمهوری اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر، مشاور معاون برنامه‌ریزی سازمان بازرسی کل کشور، سرپرست حوزه معاونت برنامه‌ریزی استانداری مازندران، فرماندار گرگان، فرماندار بندرلنگه، سرپرست فرمانداری آق‌قلا، رئیس بنیاد مستضعفان گرگان و گنبد (استان گلستان فعلی) و رئیس آموزش و پرورش علی‌آباد کتول از دیگر سوابق کاری صالحی محسوب می‌شود.

2 – سید نجیب حسینی : سید نجیب حسینی (زاده ۲۵ بهمن ۱۳۴۵ در قم) دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت دولتی  نماینده حوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه‌تپه در دوره ششم و هشتم مجلس شورای اسلامی بوده‌است. عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس ، معاون امور اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر ،شاور رئیس کل و مدیر کل پشتیبانی و امور اداری دیوان کل کشور ،  معاون فنی و اجرایی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ،  مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی ، مدیر کل دفتر بهسازی و امور تولید و تعاونیهای سازمان امور عشایر ایران ،  مدیر کل امور عشایر استان گلستان و مازندران ،  رئیس اداره امور دام جهادسازندگی وقت شهرستانهای مینودشت و کلاله ، معاون وزیرکشور و مدیرکل اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر از جمله سمت های او طی سالیان خدمت بود .

گفتنی است در تاریخ 4 دیماه 97 با حکم وزیر کشور، سید نجیب حسینی معاون سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر، به عنوان مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی منصوب شد.

3 – مجتبی انوری : مجتبی انوری ازمتخصصان و صاحب نظران برجسته در آسیب شناسی توسعه کشور به شمار می رود. تاکنون چندین جلد کتاب و ده ها مقاله از ایشان چاپ و منتشر شده است. تحلیل ها و پیش بینی های جالب ایشان در کتاب " اگر رییس جمهور باشم " ( رییس جمهور آینده ایران کیست؟ ) که دربهمن ماه سال ۱۳۹۱ چاپ شده، در خور توجه است. کتاب آماده چاپ آقای انوری تحت عنوان " آسیب شناسی توسعه در ایران ( از امیرکبیر تا امروز ) به رویکردها و رهیافت های توسعه در ایران می پردازد.

دکتر انوری از طراحان پروژه طلای سبز در ایران و در حال حاضر مجری احداث نخستین طرح احداث مجتمع پالایشگاهی طلای سبز در ایران می باشند. تجربه های مفید و ارزنده ایشان در دستگاه ها و نهادهای حکومتی و بخش های صنعتی و کشاورزی و بویژه انرژی های نو گویای دیدگاه های کلان شان در مسیر توسعه ملی کشور است.

انتهای پیام /