انسان موجودی هدفمند، جویای نشاط (شادکامی)، خوشبختی و سعادت بوده و این در حالیست که شادابی و سرزندگي اجتماعی این روزها حلقه مفقوده زندگي شهري است.

اندیشمند گلستانی نوشت : امروز بشر در استانه پایان انتظاری است که با نسیم بهاری به فروبستگی تاریخی خاتمه میدهد و غنچه های وجود را که با ظهور تفکرغربی وحاکمیت اسم غربی در خفا رفته بود راشکوفا خواهد کرد.

پرهیز از قومیت گرایی و سیاسی بازی، توجه به نیاز های اساسی شهر، اولویت بندی نیاز های شهری و ایجاد درآمد های پایدار با رویکرد خلاقانه از خواسته های اصلی مردم در بحث مدیریت شهری محسوب می شود.

پس از رحلت امام خمینی(ره) و ناکامی دشمنان در نقشه های عملی نسبت به حذف یا کنترل و کم رنگ نمودن نقش رهبری و ولی فقیه، تهاجم دشمن و عوامل داخلی آن به مبانی فکری و عقیدتی حاکمیت دین و نظام ولایی شدت گرفت.

شوراهای اسلامی شهر و روستا که به نام پارلمان های شهری هم شهرت دارند، نهادی هستند که به صورت جداگانه با رأی مردم همان حوزه انتخاب می شوند. شورای هر استان از نمایندگان منتخب شوراهای شهرستان های تابعه هر استان تشکیل می شود.

 طیبه سادات حسینی کارشناس فقه و حقوق و فعال فرهنگی اجتماعی استان در مقاله ای به بررسی نقش زن در ساختار خانواده پرداخت .

در فیلم فروشنده یک شهر بی نظام به تصویر کشیده شده است. برای آنان که در ونکوور صف ایستاده اند که این فیلم را ببینند، هرگزبرایشان ذهنیت خوشایندی از ایران ایجاد نخواهد شد. 

تجربه بشری نشان داده است که هیچ‌ فناوری پایدار نیست و با گذشت زمان تغییر می‌یابد یا منسوخ می‌شود. این موضوع حتی در مورد فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ که نقش مهمی در زندگی ما ایفا می‌کنند نیز صادق است.

در راستای تقویت فرهنگ پرداخت زکات٬ این واجب فراموش شده که از ارکان فروع دین ما می باشد در این خبر متن قانون زکات را برای اطلاع شما عزیزان قرار داده ایم.

این فرمان رئیس جمهور مستکبر آمریکا در این مقطع زمانی تنها علتی قریب است که همچون جرقه ای بایگانی جهانی علل دور( جنایات حداقل در نیم قرن اخیر) را روشن و به مشعلی فروزان برای هدایت موج چهارم و یا بیداری در اقصی نقاط جهان تبدیل نموده است که تداوم آن می تواند به فروپاشی بنیان های تمدن لیبرال دموکراسی منتهی بشود.

بخش سلامت و پزشکی به تازگی به این رسانه مردمی اضافه شده است ، در این بخش قرار است تعدادی از پزشکان محترم بر اساس نیاز منطقه و بیماری های شایع در گلستان هر هفته مطالبی به رشته تحریر درآورند و در این رسانه به مخاطبان ارائه شود.

در اندیشه صائب ، شور و صلابت جوانی چنانچه با تجربه و تدبیر پیران کاردان همراه شود ، به مثابه کیمیایی است که می تواند مس وجودی جوان را به طلای ناب بدل سازد .

بخش عمده ای از نثر های عرفانی، نثر های تعلیمی است که شامل تذکره ها، مقالات، مجالس، مکاتیب و... می شده است در این گونه آثار هدف اصلی نویسنده، بیان اصول و مبانی عرفان، تعلیم افکار و آداب صوفیانه و دفاع از تصوف و تصفیه آن از آلایش اقوال و تعلیمات مدعیان و دفع سرزنش منکران و هدایت جویندگان  می باشد.

يكي از مضامين و جاذبه هاي پر كاربرد كه پرتوي از جلوه هاي روح بلند و متعالي آن حضرت به شمار مي آيد ، ارادت و نجواي عاشقانه و خلوت هاي عارفانه اش با آن " يارغايب از نظر " مي باشد.

اقتصاد از نظر آموزه‌های قرآنی قوام جامعه است؛ به این معنا که جامعه بشری با اقتصاد، برپا می‌ایستد؛ زیرا آنچه که مردمان را حتی در نهاد کوچکی چون خانواده دور هم‌گرد می‌آورد پاسخگویی به نیازهای آرامشی و آسایشی یعنی روحی و جسمی بشر است؛ چرا که انسان سعادت را در این دو اصل جست‌وجو و معنا می‌کند.

مدتی است شرایط جامعه اسلامی ما ظاهری غیر معقول را بخود می بیند اگر اینطور پیش برود موجبات نگرانی خانوادهای مذهبی را در پی خواهد داشت لذا دراین مجمل به موضوع حجاب خواهیم پرداخت .

در روز پنج شنبه مورخ ۲۰/۱۲/۹۴ نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری برای آخرین بار به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی رفتند که پس از ارایه گزارش توسط آیت‌الله محمّد یزدی (رئیس مجلس خبرگان) و آیت‌الله سیّدمحمود هاشمی شاهرودی (نایب رئیس مجلس خبرگان) ایشان به بیان رهنمودهایی به ؛ مردم ، شوای نگهبان ، خبرگان رهبری ، دولت ، مجلس شورای اسلامی پرداختند که در این مقاله به بیان این نکات کلیدی می پردازیم

بصیرت در این دوران و در همه‌ی دورانها به معنای این است که شما خط درگیری با دشمن را تشخیص دهید؛ کجا با دشمن درگیری است؟ بعضی‌ها نقطه‌ی درگیری را اشتباه میکنند؛ خمپاره و توپخانه‌ی خودشان را آتش میکنند به سمت یک نقطه‌ای که آنجا دشمن نیست، آنجا دوست است. بعضی‌ها رقیب انتخاباتی خودشان را «شیطان اکبر» به حساب می‌آورند! شیطان اکبر آمریکاست، شیطان اکبر صهیونیسم است.

در آستانه سالگرد قیام 29 بهمن سال 1356 مردم شریف آذربایجان شرقی ، روز چهارشنبه با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند که ایشان سخنان خود را در چند محور بیان نموند .

این مقاله بر آنست به بررسی آثار نماز، که باعث و عامل سکینه و آرامش قلبها بر زندگی نمازگزاران است، بپردازد.