از مصرف فراورده‌های غذایی نمک سوده مثل چیپس، پفک، سوسیس، کالباس، فست فودها و ساندویچ‌ها با سس زیاد، فلافل و سمبوسه پرروغن و ... خودداری نماید.

وقتی مارکت در انحصار واستثمار واستعمار کاپیتالیسم قرار بگیرد پیداست هیچ ارزشی وجود نخواهد داشت وبلکه سرمایه داری وتفکر انباشت پول وسود بر بازار حکومت بلامنازع پیداخواهد کرد. واین روند شامل هرمقوله حتی زندگی ومرگ هم میشود.

ماه رمضان برای آحاد مسلمان از ابعاد مهم فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی... برخوردار هست بطوری که تمام امور و شقوق زندگی آنان را در بر می گیرد.

بر همین اساس از نظر نگارنده مدل آرایشی مناسب در برابر آرایش جنگی دشمنان برخلاف آرایش کنونی که مبتنی بر اعتبار ویژه به اضلاع انحرافی و ظاهری راس کوه یخی (جنگ برجام،تهدید نظامی و جنگ دیپلماسی و نیز نگاه سطحی به جنگ اقتصادی-تحریمی و النهایه جنگ ادراکی متاثر از آن است)؛ می بایست در سایه« حفظ اتّحاد و وحدت کلمه» به حفظ ثبات اجتماعی و سیاسی با تاکید بر تقویت بنیه اقتصادی عامه مردم و نیز حفظ و صیانت از ادراکات و قوه شناخت عامه مردم(بصیرت) اهتمام ویژه ای ورزید

انسان در تاریخ مدرنیته رابطه اصیل خود را با خود،وجود،هستی،وسایر موجودات واشیا ومفاهیم از دست داده.دیگر نسبت، نسبت حقیقی نیست.نسبت دم دستی وابزاری است برای مفید بودن.

بیماران مبتلا به افسردگی، علاوه بر خلق افـسرده، دچـارکاهش انرژی و علایق نیز میگردند.

برنامه‌های هفته سلامت مردان ایران امسال تحت عنوان «مردم فعال‌تر، برای جهانی سالم‌تر» دنبال می‌شود.

اقتصاد روستایی عمدتا در همه جا مبتنی بر تولید و مواردی چون صنایع دستی، دام، کشاورزی وباغداری بوده که البته متناسب باموقعیت جغرافیایی و تاریخی این موارد از حیث کم وکیف متفاوت بوده.

شبکه بهداشت و درمان گالیکش، نسبت به تشدید بیماری اندومترویوز به دنبال بالا رفتن سن ازدواج و بارداری، در زنان هشدار داد.

امروزه در تعریف تاریخ به عنوان سرگذشت زندگی انسان ازدو منظر باید نگریست! یکی ازمنظر یا بخش تاریخ تحلیلی ودیگر تاریخ ترکیبی باید اشاره کرد.

صدر تاریخ ما ذیل تاریخ غرب است.این یکی از مهمترین نکات اندیشه ای بود که از حکیم انسی برای ما به یاد گار مانده.درست زمانیکه غرب باانقلاب صنعتی مواجه گشت.

كانسر پستان شایع‌ترین بدخيمي زنان و دومين علت مرگ ناشي از كانسر در خانم‌های ۵۵-۱۵ است.

شعار سازمان جهانی بهداشت در سال جاری محوریت برنامه ها با« تحکیم حقوق سالمندان» میباشد.

بیشترین آمار زایمان غیرطبیعی ( سزارین ) در استان گلستان نسبت به جمعیت ، به شهرستان بندرگز تعلق دارد .

تغذیه با شیر مادر را می‌توان کلید توسعه پایدار دانست، زیرا زیربنای توسعه پایدار انسان سالم است.

نگارنده نسخه «بحران سازی مالی و اقتصادی» غرب  که در سال ۱۹۹۷ در منطقه آسیای جنوب شرقی اعمال و اکنون در حال پیاده سازی در منطقه آسیای جنوب غربی است را تحت ۲۰ گام برشمرده است.

نگارنده «بحران سازی سیاسی » نسخه پیچی شده توسط میثاق پارسا  نویسنده کتاب «کدام راه، دموکراتیزه شدن ایران را رقم می زند: رفورم یا انقلاب» را تحت ۲۰ گام برشمرده است.

نگارنده پروژه موریانه ها را تحت ۲۰ گام برای « تغییر از طریق صندوق آراء» توسط غرب در کشورهای مستقل جهان برشمرده است.

نگارنده ۲۰ گام برای نفوذ و براندازی نظام های سیاسی مستقل جهان توسط آمریکا را در ادامه برشمرده است.

ابتکار عمل آیت الله فضل الله نوری(اصل طراز) با وجود هیاهوی جریان تندرو اصلاح طلب و روشنفکر مجلس به سرکردگی سید حسن تقی زاده و عدم حمایت روحانیون مدعی اعتدال با تغییراتی به تصویب رسید. ایستادگی و پایداری روحانیت مبارز و انقلابی و بالاخص حمایت حوزه علمیه نجف و در راس آنان علمای «مشروعه خواه» از اصل طراز در این اقدام تاریخی و تاریخ ساز بسیار تاثیرگذار بود و شاید اگر همین ایستادگی و مقاومت نبود؛ این اصل یا اصلا به تصویب نمی رسید و یا تغییرات بیشتری در آن اعمال می گردید.