رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه فرهنگیان خط مقدم مبارزه با آسیب های اجتماعی، گفت: روند صعودی پرونده های طلاق در گلستان متوقف شده و طلاق در استان کاهش یافته است.

به گزارش گلستان ما؛ هادی هاشمیان امروزدر نشست صمیمی مسئولین قضایی استان با جمعی از مدیران مدارس شهرستان گرگان اظهار کرد: رویکرد دستگاه قضا در برخورد با وقوع جرم تغییر کرده و باید همه جامعه در پیشگیری از وقوع جرم دخیل باشند.

وی افزود: سالانه 400 هزار پرونده وارد دستگاه قضایی استان می شود و تلاش داریم با کمک دستگاه های فرهنگی و آگاهی بخشی پرونده های ورودی را کاهش دهیم.

رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: سرقت رتبه یک پرونده های کیفری و مطالبه طلب رتبه یک پرونده های حقوقی رو به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: افزایش تعداد پرونده ها و تولید پرونده ناشی از جهل است و آموزش و پرورش گلستان با 21 هزار معلم ظرفیت بزرگی برای آموزش و کار فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است.

هاشمیان با تاکید بر اینکه آشنایی با حقوق و تکالیف می تواند پرونده های قضایی را کاهش دهند، تصریح کرد: استان گلستان رتبه یک تا سه در کاهش ورودی پرونده ها را داراست.

وی ابراز کرد: کارگروه مشترکی بین آموزش و پرورش و دادگستری تشکیل شود تا از ظرفیت های این دو دستگاه برای کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استفاده کنیم.

رئیس کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: روند صعودی پرونده های طلاق در گلستان متوقف شده و طلاق در استان کاهش یافته و این را مدیون آموزش های قبل و حین ازدواج هستیم چرا که اکثر طلاق ها در 6 ماهه تا پنج ساله نخست ازدواج اتفاق می افتد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب