سرپرست استانداری گلستان گفت: یک‌هزار و 825 پرونده برای تسهیلات تشکیل شده و 6700 پرونده برآورد خسارت انجام شده است.

به گزارش گلستان ما، میرمحمد غراوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت جبران سیل در استان گلستان، اظهار کرد: با توجه به بررسی های نقشه‌های موجود کشاورزی و بازدید محل با کارشناسان، 321 پرونده در حوزه کشاورزی تشکیل شده و 14 میلیارد تومان هم تاکنون خسارت پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در مجموع یک‌هزار و 825 پرونده برای تسهیلات تشکیل شده و 6700 پرونده برآورد خسارت انجام شده است.

سرپرست استانداری گلستان تصریح کرد: به 146 واحد تولیدی استان 320 میلیارد تومان خسارت وارد شد که منتظر مصوبه جدید هیئت دولت هستیم و امیدواریم روند بازسازی واحدهای تولیدی سرعت بگیرد.

وی بیان کرد: 3 هزار و 200 کارگر فعال در بخش تولید پس از حدود 2 ماه تعطیلی مشغول فعالیت شده‌اند و در این مدت از بیمه بیکاری بهره‌مند شدند.

غراوی ابراز کرد:  97 هزار هکتار از  اراضی کشاورزی و باغی در سیل تخریب شده است، رقم های غیر واقعی در فضای مجازی اعلام می شود  که درست نیست و فقط برآوردهای ما با  کار کارشناسی دقیق و قابل استناد است.

وی تاکید کرد:  نخستین استانی بودیم  که از 162 میلیارد تومان تعیین شده، 14 میلیارد تومان به بخش کشاورزی پرداخت شد.

سرپرست استانداری گلستان در خاتمه از رفع نگرانی در بخش روستاها خبرداد و گفت: خوشبخاته در روستاها مشکلی وجود ندارد و  دستگاه‌های مسئول مانند علوم پزشکی در حال پایش هستند  و آب و فاضلاب این مناطق نیز در حال حاضر مشکلی گزارش نشده است.

انتهای پیام/

آخرین مطالب