معاون اقتصادی استاندار گلستان از آغازفعالیت سامانه کمک به سیل زدگان گلستان خبرداد و گفت:  ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از روزهای اول سیل کمک های زیادی به ما کرد و امروز 1000 بسته لوازم خانگی از 4000هزار بسته تعهد اهدایی خود را به گلستان آورد.

به گزارش گلستان ما؛ محمد حمیدی امروز با تشکر از نیروهای مسلح و نیروهای مردمی  سراسر کشوردر حاشیه رسیدن اولین محموله کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به سیل زدگان گلستان، اظهار کرد: برای اینکه تجربه  توزیع اقلام مانند استان های دیگر نباشد یک کار جدید را شروع کرده و سامانه ای  را طراحی کردیم.

وی ادامه داد:  تا اقلامی که ازسوی  مردم ،خیرین، هلال احمر، ان جی ها و ..به استان می رسد  به دست مستحق اصلی برسد و با برنامه  توزیع شود.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با بیان اینکه  در ابتدای وقوع سیل ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفاین بعنوان بانک پشتوانه ما بودند، تصریح کرد: تا تخصیص بودجه هرجا کمکی از لحاظ تامین مایحتاج ، چکمه غذا و تجهیزات می خواستیم، این نهاد ارزشمند به ما یاری می رساند. در کنار آن اتاق بازرگانی استان هم کمک زیادی به ما کرد.

حمیدی بیان کرد: اولین محموله ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  امروز برای کمک به مردم سیل زده به گلستان رسید و آماده توزیع است.

وی با بیان اینکه تمام آسیب دیدگان را با مبنای خسارت منازل در سامانه وارد کردیم ، گفت: ما لیست خسارات را از بنیاد مسکن گرفتیم و درقالب یک برنامه قابل تغییر،کنترل و گزارش گیری در سامانه وارد کردیم.

 وی ادامه داد:  حدود 18 هزار خانواری که آسیب دیدند  را در سامانه  وارد کرده و اقلامی که به استان می رسد را با کمک این لیست 3000هزار نفر کد گذاری و سپس توزیع می کنیم.

حمیدی خاطرنشان کرد:  اولویت واگذاری این اقلام برای کسانی است که منازلشان کامل تخریب شده است و دسته بعدی  تعمیری درجه یک و2 و 3 خواهد .

وی اضافه کرد : اکنون 1000 بسته لوازم خانگی به استان آمد و 800 بسته نیز توسط یک بانک تامین می شود و خیرین و NGO و سایر مراکز هم قول هایی داده اند و امید داریم محقق شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان  تاکید کرد: ما  به دنبال این هستیم که این کمک ها به نیازمندان اصلی برسد تا گله مندی ها کاسته شود و همه چیز با برنامه انجام شود.

انتهای پیام/

آخرین مطالب